16 plusów i minusów ekstrawertyków

16 plusów i minusów ekstrawertyków

Ekstrawertycy są często nazywani osobami towarzyskimi. Są przeciwieństwem zamkniętych w sobie introwertyków. Nie boją się zobowiązań społecznych, z którymi wszyscy stykamy się na co dzień. Lubią innych, łatwo zbliżają się do nieznajomych, a ich osobowości pomagają zbliżać ludzi. Oznacza to również, że kiedy ekstrawertyk jest samotny, nic nie można zrobić, ponieważ poczucie samotności może przytłoczyć i zablokować jego funkcjonowanie psychiczne. Oto kilka innych ekstrawertycznych zalet i wad, na które należy uważać.

Pisaliśmy już tutaj kim jest ekstrawertyk. Dziś rozwiniemy ten temat napiszemy o plusach i minusach ekstrawertyków.

Jakie są zalety ekstrawertyków?

1. Ludzie nie są postrzegani jako wyzwanie, którego należy unikać.

Są postrzegane jako okazja do nauczenia się czegoś nowego, dobrej zabawy podczas nauki i dobrej rozmowy.

2. Energia, jaką ekstrawertycy wnoszą na każde spotkanie towarzyskie, jest zaraźliwa.

Ludzie, którzy nie odnoszą się do innych, zaczną to robić, gdy ta energia będzie obecna, nawet introwertycy, którzy mogą być w pokoju.

3. Ekstrawertycy zawsze mają wokół siebie wielu przyjaciół.

Oznacza to, że mają świetną okazję do zasięgnięcia porady innych osób, jeśli będą jej potrzebować. Wiele różnych perspektyw może pomóc Ci znaleźć właściwy sposób na rozpoczęcie pracy.

4. Zawsze istnieje możliwość wpłynięcia na decyzję, która ma zostać podjęta.

Ponieważ ekstrawertyk i tak podzieli się swoją opinią, często szuka się tej perspektywy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

5. Wielu ekstrawertyków ma tendencję do wypowiadania się na głos, aby udoskonalić swój proces myślenia.

Daje to dowód dalekowzroczności innym, którzy mogą być w pobliżu, pozwalając ekstrawertykowi na zademonstrowanie swojej zdolności do logicznego i spójnego myślenia i omawiania elementów.

6. Ekstrawertycy pomagają znaleźć nowe perspektywy.

Jedną z mocnych stron ekstrawertyków jest to, że nie boją się podejść do kogoś, kto nigdy wcześniej nie był klientem.

7. Podejmujący ryzyko.

Istnieje gotowość do podejmowania ryzyka w kontekstach społecznych, której introwertycy nie chcą podejmować.

8. Życie nigdy nie jest nudne.

Zawsze jest coś ekscytującego do zrobienia. Nawet jeśli oznacza to spacer po okolicy, może być okazja do rozmowy z sąsiadem lub poznania kogoś nowego w okolicy.

Jakie są wady ekstrawertyków?

1. Ekstrawertycy walczą o samotność przez długi czas.

Niektórzy introwertycy mogą spędzić tygodnie bez kontaktu społecznego i postrzegać to doświadczenie jako błogosławieństwo. Ekstrawertycy mogą nie być w stanie tego zrobić na 5 godzin, zanim będą potrzebować kontaktów towarzyskich.

2. Dla ekstrawertyka praktycznie niemożliwe jest samodzielne życie lub praca.

Jeśli na zdjęciu nie ma małżonka ani związku, ta osoba najprawdopodobniej mieszka ze współlokatorami. Wolą też pracować w zgranym zespole niż samotnie.

3. W życiu ekstrawertyka rzadko zdarza się chwila ciszy.

Telewizor może być włączony z powodu hałasu lub filmy z YouTube mogą być odtwarzane przez cały czas, aby zapobiec zbyt cichemu otoczeniu.

4. Ekstrawertycy mają trudności z powiedzeniem komuś „nie”.

Oznacza to, że rzadko mają wolny czas lub pieniądze, ponieważ zawsze można nawiązać nowe więzi społeczne. Jeśli w grę wchodzi zaproszenie, to tylko zwiększa odczucia ekstrawertyka na temat tego kluczowego punktu.

5. Myśl o starzeniu się może dosłownie przestraszyć ekstrawertyka.

Kiedy pożądany jest kontakt społeczny, nie ma nic trudniejszego do wyobrażenia niż spędzenie ostatnich kilku lat w domu opieki lub placówce opieki z ograniczonym kontaktem z ludźmi.

6. Ekstrawertycy mogą być postrzegani jako głośni, aroganccy i nienawistni.

Oczywiście ekstrawertyk rozważy te cechy, aby pokazać swoją pewność siebie, przywództwo i umiejętność inspirowania innych do wyższego poziomu sukcesu.

7. Ludzie w końcu odwracają się, skupiają na swoim życiu i idą dalej.

Ekstrawertycy nie zawsze mogą to zrobić, co oznacza, że ​​czują, że ich przyjaciele porzucają ich bez uzasadnionego powodu. Pamiętaj: każdy, kto spotyka ekstrawertyka, jest na pewnym poziomie uważany za przyjaciela.

8. Ciągłe przebywanie z tymi samymi ludźmi może być nudne dla ekstrawertyków.

Czasami konieczne jest spojrzenie z nowej perspektywy, aby kontynuować zaangażowanie społeczne, a to nie zawsze jest dostępne.

Plusy i minusy ekstrawertyków pokazują, że te energiczne osoby mogą zainspirować wielu ludzi do większych i lepszych rzeczy. Może to być również bardzo denerwujące dla tych, którzy są stale otoczeni przez ekstrawertyków. 

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.