Małe rzeczy, a tak duże znaczenie, czyli top 5 przedmiotów, których nie może zabraknąć w Waszej sypialni

Małe rzeczy, a tak duże znaczenie, czyli top 5 przedmiotów, których nie może zabraknąć w Waszej sypialni

Sypialnia to wnętrze, które powinno być urządzone w taki sposób, by zapewniało ergonomię, ale i spokojny sen. Poznajcie zatem top 5 przedmiotów, których nie może zabraknąć w Waszej sypialni.

Top 1: wygodny materac dopasowany do łóżka i Waszych potrzeb

Choć do małych rzeczy on nie należy, to jest „mały” w takim znaczeniu, że wiele osób nie zwraca większej uwagi na jego dobór. Twardy, średnio twardy, o dwóch stopniach twardości – takie modele można znaleźć zarówno w sieci, jak i sklepach stacjonarnych. Jeśli myślisz, że nie ma to większego znaczenia to jesteś w błędzie. Nie zawsze miększy materac będzie dobry akurat dla Was. Jeżeli różnicie się znacząco masą, to może być potrzebny ten o dwóch stopniach twardości. Ponadto zwróćcie też uwagę na wykonanie. Materace kieszeniowe zapewniają dobre podparcie na wszystkich odcinkach kręgosłupa i niezależnie od tego jak ułożycie się w nocy zapewnią Wam wygodę. Znajdziecie też materace dla osób mających problemy z krążeniem, np. żylakami, co dotyczy wielu osób mających stojącą pracę. Materac dopasowany nie tylko do łóżka, ale i Waszych potrzeb zapewni Wam komfort snu i odpoczynek dla Waszego ciała, a także lepszą regenerację. Materac może poprawiać krążenie, może nawet zapobiegać odleżynom. Oczywiście ta ostatnia funkcjonalność jest ważna w przypadku przewlekle chorych spędzających czas w łóżku.

Top 2: rolety rzymskie albo zewnętrzne w oknach zapewnią spokojny sen

Aby spokojnie zasnąć potrzebny jest nie tylko wygodny materac, ale również odpowiednia atmosferą. Tę zapewnią rolety rzymskie lub zewnętrzne. Jeśli są połączone z systemem inteligentnego domu, to tym lepiej, bo można je zaprogramować. Jednak zwykłe rolety o odpowiednim poziomie zaciemnienia też mogą się sprawdzić. Trzeba jednak pamiętać, że przed wychładzaniem czy nagrzewaniem sypialni najlepiej będą chronić rolety zewnętrzne.

Top 3: funkcjonalne i stylowe oświetlenie – lampy sufitowe i kinkiety do sypialni

Bez wątpienia zdrowie oczu powinno być Waszym priorytetem, dlatego pamiętajcie o małej rzeczy, jaką jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Kinkiet do sypialni może pojawić się nad toaletką, ale jeśli wyposażona jest w lustro, to lepiej postawić na symetryczne zamontowanie dwóch kinkietów. Takie oświetlenie będzie odpowiednie również po obydwu stronach łóżka. Jeżeli urządzacie sypialnię w stylu black and white, to na białej ścianie oczywiście znajdzie się czarny kinkiet do sypialni. Będzie on oczywiście uniwersalnym rozwiązaniem do różnych aranżacji. Zapewni nie tylko odpowiednie rozproszenie światła, ale i jego lekkie przytłumienie, które gwarantuje relaksującą atmosferę. Warto postawić też na małe lampki nocne na szafkach, które zagwarantują komfort nocnym markom. Jeżeli lubicie czytać w łóżku, to kinkiety do sypialni nad wezgłowiem albo małe lampki nocne to absolutne must have.

Top 4: pościel gwarantująca ciepło, ale i antyalergiczna

Na pewno musicie zadbać także o pościel. Powinna być ciepła, a właściwie zapewniająca termoregulację, ale i antyalergiczna. Sprawdzą się kołdry i poduszki ze sztucznym wypełnieniem, w przypadku którego nie mnożą się roztocza i nie gromadzi się kurz. Można wybrać poszewki wykonane z bawełny, np. satynowej, która przyjemnie otula ciało, ale i chłodzi. Takie rozwiązanie polecane jest na lato. Z kolei zimą odpowiednia może być pościel bawełniana z kory, której zaletą jest to, że nie trzeba jej prasować. Oczywiście, gdy Wasz budżet jest większy możecie wybrać pościel jedwabną. Może się sprawdzić nawet przez cały rok, jeśli w Waszym mieszkaniu zawsze jest ciepło.

Top 5: dywanik przy łóżku, czyli zawsze ciepła podłoga

Nasza ostatnia propozycja małej rzeczy, której nie może zabraknąć w sypialni to dywanik przy łóżku. Miejsce, gdzie można położyć kapcie przed snem, a także wejść bosą stopą bez obaw o zimne podłoże jest ważne. Jeśli zatem nie macie ogrzewania podłogowego, to dywaniki mogą zapewnić Wam przytulną atmosferę i większy komfort. Do tego możecie wybrać jednokolorowe podkreślające aranżacje albo zdecydować się na wzorzyste, które będą ją urozmaicać. Małe rzeczy mogą dać duży efekt!