Google doodles

Google doodles

Google Doodle odnosi się do artystycznego wyrazu logo Google na stronie głównej wyszukiwarki google. Google często tworzy Google Doodle, aby upamiętnić urodziny, święto, rocznicę lub inne ważne wydarzenie ważnej postaci. Google Doodle często składa się z konglomeratu obrazów, animacji i logo Google. Niektóre Doodles Google są nawet interaktywne i zawierają filmy.

Pierwszy Google Doodle został stworzony przez Larry’ego Page’a i Sergeya Brina 20 sierpnia 1998 roku, aby upamiętnić festiwal Burning Man w tym roku, w którym obaj uczestniczyli. Doodle miał przypominać użytkownikom Google, że są nieobecni. Google Doodles są tworzone, aby upamiętniać takie wydarzenia, jak urodziny, święta i inne dni, takie jak Dzień Ziemi i Międzynarodowy Dzień Pracownika.

Zobacz inny nasz artykuł: instagram bez logowania.

Jak wszyscy wiemy, Google to przyjazne dla użytkownika narzędzie, które jest bardzo przydatne podczas wyszukiwania w Internecie. Składa się z paska wyszukiwania do wpisania niezbędnych słów kluczowych, a następnie, za pomocą jednego kliknięcia, wyświetlą się wszystkie wyniki dotyczące wprowadzonego słowa. Strona jest prosta i minimalistyczna, ale od czasu do czasu jest ożywiana tzw. „Google Doodle”. Doodle Google, w skrócie reprezentują one zmodyfikowane wersje klasycznego logo Google. Często umieszczane są w celu uczczenia specjalnych wydarzeń, świąt lub upamiętnienia postaci historycznych. Google Doodles to coś zabawnego i przyjemnego, ponieważ nigdy nie będziesz wiedział, co się z nami stanie! Ale kto z was zna historię tych konkretnych logo? Tak więc dzisiaj poznamy je bliżej, a także przyjrzymy się najbardziej pamiętnym przykładom wszechczasów google doodles jakie pojawiły się na stronie głównej wyszukiwarki google.

Doodle działa też dla użytkowników wersji google na android (android chrome). Doodle	powstawało jako uczczenie różnych okazji w historii. W Polsce np. z okazji tłustego czwartku, na dzień dziadka, święto pracy, albo z okazji rocznicy powstania poematu Pan Tadeusz. Google doodle pojawia się na całym świecie.
Początkowo Doodle były prostymi modyfikacjami polegającymi na dodaniu do logotypu elementów graficznych. Z czasem Google doodle tworzyło coraz bardziej zaawansowane projekty z różnych okazji czy też rocznicy.

Google doodle dalsza historia

Od tego czasu Doodles odniosły wielki sukces, do tego stopnia, że ​​zostały później stworzone, aby upamiętnić inne święta, takie jak Boże Narodzenie, Walentynki, Boże Narodzenie, Wielkanoc… żeby wymienić tylko kilka.

Bardzo szybko Doodles zaczęły również upamiętniać mniej znane wydarzenia, takie jak narodziny Hansa Christiana Andersena (ojca Małej Syrenki ) i wynalezienie kodu kreskowego.

Google to także firma z dużym poczuciem humoru. Każdego 1 kwietnia (prima aprilis !!) Google żartuje przez Doodles, które czasami są naprawdę głupie, innym razem absurdalne.. ale zawsze śmieszne!

Ostatnio Doodles Google zaczęły zawierać animacje i stały się interaktywne i dlatego stały się bardziej zabawne. Pierwszym interaktywnym doodlem był klikalny pokaz slajdów z imprezy Halloween.

Od tego czasu pojawiło się wiele wyjątkowych i osobliwych doodli, takich jak gry, spodenki i nie tylko. Innym przykładem interaktywnego doodla jest „ logo cząstek ” Google, w którym cząstki oddalały się od kursora za każdym razem, gdy znajdował się w jego pobliżu.

Pacman Doodle to fajna gra, która celebruje klasyczną grę Pacman . Jeśli przegapiłeś go, gdy znajdował się w witrynie 22 maja 2010 r., możesz zagrać na google.com/logos/2010/pacman10-i.html

Napiszcie w komentarzach, jakie są wasze ulubione Google doodles jakie pojawiły się na stronie głównej Google.

Jak wam się podoba pomysł na Google Doodles?

Autor zdjęcia głównego flic.kr/p/bi58sV

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.

One Comment to “Google doodles”

Comments are closed.