Kredyt na samochód dla studenta

Kredyt na samochód dla studenta

Samochód to marzenie większości studiujących. Na rynku dostępnych jest wiele pojazdów, ale żeby kupić taki, który spełni oczekiwania, musimy wyłożyć większą kwotę, często powyżej 10 tysięcy złotych. Dzięki temu zyskamy pewność, że samochód będzie służyć bez większych awarii co najmniej kilka lat.

Niestety wielu studentów nie stać na zakup wymarzonego pojazdu za gotówkę. Na studiach trzeba bowiem umiejętnie dzielić czas między naukę a dodatkową pracę zarobkową, stąd też trudne jest zgromadzenie tak dużego kapitału. Istnieją jednak rozwiązania, dzięki którym rośnie szansa na uzyskanie dodatkowych środków na nabycie auta. Jednym z nich jest kredyt samochodowy.

Na jaki samochód można wziąć kredyt?

Większość banków pozwala na sfinansowanie zakupu pojazdu z różnych źródeł. Oznacza to, że akceptowane jest nabycie auta od:

– osoby fizycznej z Polski,

– komisu,

– dealera samochodowego,

– osoby fizycznej / firmy zza granicy.

Przed rozpoczęciem wnioskowania o kredyt warto dokładnie zapoznać się z warunkami banku, by przekonać się, czy pozwala on na zaciągnięcie kredytu na interesujący nas pojazd.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać kredyt na samochód?

Aby uzyskać kredyt na samochód, należy przygotować określoną dokumentację dla banku:

– dokument potwierdzający tożsamość (może to być np. dowód osobisty lub paszport),

– dokument potwierdzający źródło i wysokość uzyskiwanych dochodów,

– dokument potwierdzający zakup pojazdu (a więc np. fakturę zakupową).

O kredyt na auto możemy wnioskować w większości banków już nie tylko osobiście, lecz także wypełniając formularz online i załączając do niego odpowiednie dokumenty. W takim przypadku możemy liczyć także na szybką decyzję kredytową.

Dlaczego warto wziąć kredyt na samochód dla studenta?

Samochód to niezbędne narzędzie dla każdego studenta. Taki pojazd ułatwia dojazd na uczelnię, szczególnie gdy studiuje się w innej miejscowości, a także jednocześnie pracuje z dala od swojego miejsca zamieszkania. Dzięki samochodowi możliwe jest rozwinięcie umiejętności kierowania przed podjęciem stałej pracy i założeniem rodziny. To wszystko sprawia, że warto wziąć kredyt na auto dla studenta.

Czy student może otrzymać kredyt na samochód?

Kredyt na samochód jest dostępny dla osób, które wykażą stałe dochody. W tej grupie znajdują się także studenci. Co w przypadku, gdy dochody są dla banku za niskie? Przy wielu propozycjach kredytów, takich jak ta od Santander Consumer Banku – banku od kredytów, do obliczania zdolności kredytowej wykazuje się dochody z różnych tytułów (w tym z umowy cywilnoprawnej lub uzyskane za granicą), co zwiększa szansę na uzyskanie dodatkowych środków. Istotną kwestią jest także to, że przy obliczaniu zdolności kredytowej można ze sobą połączyć kilka źródeł dochodu różnych osób, nawet tych ze sobą niespokrewnionych. Zwiększa to szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Jeśli student chce wziąć kredyt na samochód, może zatem poprosić o przystąpienie do niego np. swoich rodziców lub innych członków najbliższej rodziny, którzy mają stałe dochody np. z tytułu umowy o pracę lub prowadzenia działalności gospodarczej.

Na co zwrócić uwagę przy kredycie samochodowym dla studenta?

Zanim podpisze się umowę kredytową z wybranym przez siebie bankiem, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii dotyczących kredytu samochodowego. Idealny kredyt na auto dla studenta to taki, który:

– pozwala na sfinansowanie zakupu także starszego auta (nawet kilkunastoletniego), którego cena nie jest tak wysoka i możliwa do spłaty przez studenta,

– umożliwia rozłożenie spłaty na dłuższy okres, co obniża wysokość raty (nawet do 8 lat),

– zapewnia dodatkowe bonusy na start (np. darmowe tankowanie paliwa na kwotę 200 złotych).

Te wszystkie cechy ma m.in. kredyt na samochód używany oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. To dlatego cieszy się ona tak dużą popularnością wśród studentów.

Źródła:
http://kredytna4kolka.pl/kredyt-na-samochod-dla-studenta/
https://www.autoifinanse.pl/kredyt-samochod-studenta/

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.