Czy warto zaciągnąć kredyt? Jak zrobić to „z głową”?

Czy warto zaciągnąć kredyt? Jak zrobić to „z głową”?

Kredyty to obecnie jedne z najpopularniejszych produktów finansowych dostępnych w ofercie polskich banków. Występują w różnych rodzajach i pozwalają na sfinansowanie zróżnicowanych potrzeb klientów – od wyjazdu na wakacje i zakupu sprzętu na raty, poprzez kupno wymarzonego auta, na staniu się właścicielem własnej nieruchomości kończąc. Kredyty pozwalają nam zrealizować wiele życiowych celi, na które nie mamy wystarczająco gotówki. Warto jednak zawsze podchodzić do nich z ostrożnością i rozwagą.

Kredyt – wsparcie w realizacji marzeń czy pułapka?

Pożyczanie pieniędzy na procent funkcjonuje w naszym społeczeństwie od wielu wieków. Współczesne czasy są jednak tymi, w których kredyty i pożyczki cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Trudno znaleźć osobę, która nigdy w swoim życiu nie kupiła czegoś na raty, nie zaciągnęła pożyczki na wakacje czy nie sfinansowała zakupu auta lub nieruchomości ze środków udostępnionych jej przez bank.

Nie ulega wątpliwości, że kredyty oferują nam skuteczne wsparcie w wielu codziennych sytuacjach. Dzięki nim nie musimy odkładać spełnienia marzeń na później i oszczędzać na ten cel co miesiąc pieniędzy. Wiele ze stawianych przed sobą celi możemy zrealizować praktycznie od ręki, a następnie stopniowo, w co miesięcznych ratach, spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Jednocześnie, kredyty mogą jednak stanowić pułapkę, w którą wpada wiele osób.

Są to głównie ludzie, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że do pożyczania pieniędzy zawsze należy podochodzić z dużą ostrożnością i zaciągać kredyt tylko ze sprawdzonego źródła, w odpowiedniej wysokości, a także na maksymalnie korzystnych dla siebie warunkach. Nie posiadając specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów, łatwo wpaść w pułapkę i podpisać umowę na pożyczkę, z której spłatą będziemy mieli później problemy. A stąd już prosta droga do kłopotów finansowych, stresu i wielu nieprzespanych nocy.

Doradztwo kredytowe, czyli jak z głową i wsparciem specjalisty zaciągnąć kredyt?

Najprostszym sposobem, aby uniknąć takiej kolei rzeczy, jest skorzystanie ze wsparcia specjalisty. Warto to zrobić bez względu na to, czy ubiegamy się na 30-letni kredyt hipoteczny, czy naszym celem jest standardowa pożyczka gotówkowa, którą planujemy spłacić w kilka miesięcy. Doradztwo kredytowe zostało stworzone z myślą o każdej osobie, która chce korzystać z możliwości, jakie zapewniają jej kredyty, lecz chce to robić rozsądnie i troszcząc się o swoje interesy.

Doradztwo kredytowe jest świadczone przez niezależnych ekspertów, przed którymi świat finansów i bankowych produktów nie ma żadnych tajemnic. Od podszewki znają oni wszystkie aktualne promocje i oferty banków. Po zapoznaniu się z sytuacją materialną i życiową klienta, są w stanie wskazać te spośród nich, które są najkorzystniejsze dla klienta w długoterminowej perspektywie.

Osoby, które skorzystają z ich usług zyskają ponadto obiektywne spojrzenie na swoje plany osoby, która posiada doświadczenie w kredytach oraz jest w stanie doradzić, czy zaciągnięcie kredytu będzie rzeczywiście dobrym pomysłem. Warto bowiem mieć świadomość, że kredyt nie jest remedium na wszystkie problemy i zdarzają się sytuację, w których zdecydowanie lepiej z niego zrezygnować, w czego uświadomieniu również pomoże profesjonalne doradztwo kredytowe.