Poznaj sposób na dobrą lokatę bez konta!

Poznaj sposób na dobrą lokatę bez konta!

Większość instytucji bankowych umożliwia przelewanie środków finansowych wyłącznie osobom, które prowadzą u nich rachunek osobisty. Warto jednak wiedzieć, że istnieje taki instrument finansowy jak lokata bez konta, którą zakłada się szybko i łatwo, zwykle bez żadnych dodatkowych kosztów, co jednak trzeba zawsze dokładnie sprawdzić w celu uniknięcia zbędnych opłat.

Lokata i konto oszczędnościowe – różnice

Wiele osób zastanawia się nad tym, co wybrać – konto oszczędnościowe, czy może jednak lokatę. Oba rozwiązania mają zalety i wady, dlatego powinno się je wszystkie rozważyć w celu znalezienia dla siebie najkorzystniejszego wariantu. Konta oszczędnościowe oraz lokaty służą do bezpiecznego deponowania środków finansowych, co zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Tym samym oba rozwiązania są całkowicie bezpieczne.

W przypadku lokaty odsetki są wypłacane zwykle na koniec okresu umownego, ale jeśli dojdzie do jej przedterminowego zerwania, zostaną utracone, a klient otrzyma wyłącznie wpłacony kapitał.

Różnica między lokatą a kontem oszczędnościowym dotyczy okresu ich trwania. Rachunek bankowy zakłada się na czas nieokreślony. Nie ma minimalnej wymaganej kwoty, najczęściej istnieje możliwość bezpłatnego wypłacenia środków raz w miesiącu. W lokatach oprocentowanie często jest wyższe, nie ma się jednak swobodnego dostępu do gotówki przed zakończeniem umowy.

Jak założyć lokatę bez konta w banku?

Obecnie lokata bez konta może zostać założona nawet bez konieczności odwiedzenia osobiście placówki bankowej, wszystko załatwia się przez internet. Warto skorzystać z najlepszych ofert na rynku, na przykład https://polakoszczedza.pl/lokata-bez-konta-santander-consumer-bank/

Wystarczające będzie urządzenie mobilne typu smartfon lub tablet, świetnie nada się do tego także komputer. Należy przejść na stronę internetową danego banku, po czym wypełnić krótki formularz, podać swoje dane teleadresowe. Wyświetli się wniosek, który trzeba wypełnić, a po jego wysłaniu otrzyma się numer rachunku lokaty, na który zostaną wpłacone pieniądze.

Bardzo ważne jest to, aby w przelewach wychodzących widniały identyczne dane adresowe, które wpisano we wniosku o założenie lokaty. Wskazuje się w nim również rodzaj lokaty, czy ma być ona odnawialna, czy może jednak nieodnawialna.

W celu znalezienia najkorzystniejszej oferty najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego narzędzia w postaci rankingu lokat bez konta, który skupia aktualne produkty bankowe, z wyszczególnieniem najważniejszych danych o nich.