Jak zrobić ozdoby świąteczne – inspiracje

Jak zrobić ozdoby świąteczne – inspiracje

Za trochę ponad dwa miesiące zaczną się święta. Spojrzysz za okno. I poczujesz, że święta nadchodzą. Świece płoną, a zapach korzennych przypraw wypełnia powietrze. W sercach rodzi się chęć tworzenia – to dziedzictwo dawnych tradycji. Dawniej, gdy półki sklepowe były puste, ludzie tworzyli ozdoby z tego, co mieli pod ręką, czerpiąc inspiracje z otaczającej ich kultury. Chociaż dzisiaj mamy dostęp do prawie wszystkiego, jest pewien urok w ręcznym tworzeniu. W takiej pracy jest coś magicznego.

W dawnych czasach, kiedy sklepy były opustoszałe, to własnoręczna praca dodawała choince wyjątkowego blasku. Była to nie tylko konieczność, ale też sposób na wyrażenie siebie. Dzisiaj, mimo olbrzymiej dostępności wszelakich ozdób, ręcznie robione cudeńka zdobywają na wartości. Ludzie odkrywają na nowo przyjemność tworzenia, oddając się pasji i chwili skupienia. Może to nasza odpowiedź na chaos współczesności, może tęsknota za prostotą. Przeczytaj i zobacz- jak dzięki odrobinie zaangażowania w łatwy sposób przygotujesz przepiękne dekoracje na Święta. Jeśli nie czujesz się gotowy to zawsze możesz pójść do sklepu i kupić stroiki świąteczne.

Tworzenie ozdób świątecznych – to doskonała zabawa dla całej rodziny

Projektowanie świątecznych ozdób choinkowych otwiera drzwi do niezwykłej interakcji z najmłodszymi oraz głębokich chwil w kręgu rodziny. To także sposób na oderwanie się od codzienności, odnalezienie spokoju, a jednocześnie doskonalenie swoich umiejętności rękodzielniczych. Co więcej, moment, w którym razem formujecie choinkowe cudeńka, może stać się tym pierwszym, magicznym sygnałem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Stroiki świąteczne – czym są i dlaczego warto je tworzyć samodzielnie

Samodzielnie stworzone ozdoby i stroiki świąteczne mają niesamowitą wartość. Nie są zwyczajne jak te, które nabywamy w sklepach. Są unikalne. Są wyjątkowe.

Stroiki bożonarodzeniowe odmieniają tradycję. Rzadziej widujemy je na gałęziach drzew iglastych, ale jeśli masz dostęp do dużej, pachnącej gałęzi, warto rozważyć stworzenie zawieszonego pod sufitem stroika. Wykorzystując bombki, szyszki, pierniczki czy orzechy, nada mu charakteru. Duże gałęzie, które zwykle traktowane są jako odpadki w punktach sprzedaży choinek, zasługują na drugą szansę.

Chcesz mniejszego stroika? Skup się na drobnych gałązkach i różnorodnych ozdobach. Nie tylko na klasycznych bombkach czy szyszkach, ale także na korze cynamonu, suszonych plasterkach cytrusów czy figurkach z gliny. Tradycyjne kolory bożonarodzeniowe – zieleń i głęboka czerwień, przywołujące obraz ostrokrzewu czy gwiazdy betlejemskiej – harmonizują z bielą, srebrem, złotem czy odcieniami pomarańczowo-brązowymi. Wszystko przypominające aromat pomarańczy, cynamonu czy miodowego wina.

Jak zrobić własną bombkę na choinkę?

W internecie możesz kupić naprawdę piękne i kreatywne bombki choinkowe. Wybór jest ogromny. Jeśli jednak masz czas, chęci to czemu nie zrobić tego samemu? Jak to zrobić? Inspiruj się nieznanym, poszukuj wskazówek w otoczeniu, otwórz oczy na to, co masz pod ręką. Możesz być zdumiony, jak wiele materiałów do ozdób czeka tuż obok.

Bombka ze styropianu

Materiał bazowy: Styropian Rozważ zastosowanie styropianowych kul jako podstawy. W wielu miejscach sprzedawane są za grosze, oferując różnorodność wielkości, od drobnych 38 mm do okazałych 30 cm. To idealny punkt wyjścia.

Te kule, ubrane w błyszczące cekiny, idealnie skontrastują z migotaniem świątecznych lampek. Z łatwością przymocujesz cekiny, korzystając ze zwykłej szpilki. Nie zapomnij dodać finezyjnej kokardy – będzie perfekcyjnym wykończeniem.

Bombka z papieru – origami

Bombki z papieru w technice origami Jeśli jesteś zwolennikiem papierowej magii, bombki origami są dla Ciebie. Niech nie zniechęci Cię skomplikowana nazwa – technika ta jest prostsza niż myślisz, dostępna zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Wykorzystaj różnorodne papiery – od gazet po kolorowe kartki. Wystarczy wyciąć i połączyć odpowiednie figury geometryczne, a następnie dodać iskierkę w postaci brokatu. Takie bombki będą tańczyć w rytmie świątecznego wiatru, zawieszone na gałązkach choinki.

Bombka w technice decoupage

Technika decoupage Innym sposobem na zaakcentowanie indywidualizmu jest bombka w stylu decoupage. To prostota w czystej formie. Polega to na przyklejaniu fragmentów ozdobnych serwetek, które po zabezpieczeniu i wyschnięciu przypominają malowidła wykonane pędzlem.

Dawaj się ponieść fantazji, przekształcając proste materiały w arcydzieła. Twoje święta nabiorą niepowtarzalnego charakteru dzięki takim bombkom.

Choinka z patyków na ścianę

Uznaję to za szczyt twórczej inwencji w kategorii świątecznych dekoracji ścian. Jak zbudować choinkę z patyków na ścianę? Kluczem są proste składniki: solidny sznurek oraz patyki o zróżnicowanej długości. Możliwe, że przyniesione z ostatniego spaceru w głębi lasu. Nieważne, jeśli mają nierówności czy sęki; one tylko podkreślą jego autentyczność. Najważniejsze to, aby nie były kruche, ale równocześnie nie za masywne. Możliwe, że będziesz musiał dostosować ich długość, aby idealnie pasowały w trójkątny wzór choinki. Zastanów się też, gdzie najlepiej wyeksponować twoje dzieło. Mimo że jest to skromna dekoracja, która nie zabierze ci wiele miejsca, najlepiej, aby miała swój wyjątkowy kąt na ścianie. Umieszczona gdzieś na uboczu nie będzie robić takiego wrażenia.

Chcesz stworzyć takie drzewko? Proszę bardzo, lista tego, co będzie Ci potrzebne:

  • Patyki o różnych długościach.
  • Sznurek konopny.
  • Nożyczki.
  • Dekoracje choinkowe.

Może jednak kupić?

W świecie, gdzie czas stał się wartością nadrzędną, nie każdy ma luksus chwili na tworzenie. Jeśli codzienność pochłania Cię bez reszty, wybierz ścieżkę prostszą, lecz równie efektowną. Zamiast tracić godziny na ręczne tworzenie ozdób, zwróć uwagę na gotowe, ale unikatowe propozycje. Skrzaty świąteczne – lalki i figurki, które z łatwością wkomponują się w Twoje wnętrza, doskonale sprawdzą się na parapecie czy przy kominku, dodając atmosfery. Zastanów się także nad szopką betlejemska, która choć kupiona, nosi w sobie ducha rękodzieła. Nie zapomnij również o ozdobach choinkowych z makramy – nowoczesne, a zarazem klasyczne. Zadbaj o świąteczny nastrój, niezależnie od ilości wolnego czasu w Twoim kalendarzu.

Czy chcesz tworzyć, czy kupować – święta zawsze będą wyjątkowe dzięki twoim decyzjom. Niech każdy wybór będzie odzwierciedleniem Twojego serca i domowego ciepła.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.