Jak usunąć plamy z trawy bez niszczenia ubrań

Jak usunąć plamy z trawy bez niszczenia ubrań

Oto jak usunąć plamy z trawy w 3 prostych krokach.

Niezależnie od tego, czy lubisz festiwale w parku, pikniki, czy po prostu masz dzieci, które uwielbiają tarzać się po trawie, musisz wiedzieć, jak usunąć plamy z trawy. To zawsze uciążliwe, gdy masz nieestetyczne plamy na letnich ubraniach, ale możesz łatwo usunąć plamy z trawy bez niszczenia ubrań. Zazwyczaj plamy z trawy to plamy białkowe spowodowane przez chlorofil z rośliny. Pigmenty te wiążą się ze związkami włókien, pozostawiając zielony lub żółty barwnik na ubraniach lub białych butach. 

Na szczęście wiedza, jak usunąć plamy z trawy, nie jest tak trudna, jak się wydaje. Podobnie jak w przypadku umiejętności usuwania plam oleju z ubrań lub usuwania plam z czerwonego wina, uporczywe plamy z trawy można łatwo usunąć w kilku prostych krokach. Co najlepsze, nie musisz nawet używać wybielacza ani żadnych innych żrących chemikaliów, aby usunąć plamy z trawy. Wszystko, czego potrzebujesz, to podstawowe, domowe składniki, które prawdopodobnie masz już w swojej kuchni, a które kosztują znacznie mniej. Więc jeśli chcesz zachować swój parkowy styl, oto jak usunąć plamy z trawy bez niszczenia ubrań.

Jak usunąć plamy z trawy za pomocą octu?  

1. Najpierw wymieszaj roztwór 50/50 jednej części destylowanego octu, jednej części wody i łyżki mydła do naczyń w małej misce lub w butelce ze spryskiwaczem. 

2. Następnie nałóż roztwór bezpośrednio na plamę i pozostaw na około 30 minut. Pozwoli to, aby roztwór osadził się w plamie i zaczął ją usuwać. 

3. Następnie delikatnie wyszoruj obszar miękką szczotką lub białą szmatką przed spłukaniem w chłodnej wodzie. Powtarzaj te czynności, aż plama całkowicie zniknie i powieś do wyschnięcia. 

WSKAZÓWKA: Podobnie jak w przypadku umiejętności szybkiego usuwania plam z krwi , nigdy nie używaj gorącej lub letniej wody, ponieważ spowoduje to osadzanie się plam.

Zobacz też: jak usunąć plamy z potu.

Jak usunąć plamy z trawy alkoholem? 

1. Najpierw zanurz wacik , wacik lub szmatkę w alkoholu (izopropylowym) przed nałożeniem bezpośrednio na plamę z trawy. Alkohol powinien działać dobrze, aby usunąć wszelkie ślady zielonego pigmentu z tkaniny. Następnie pozostaw do całkowitego wyschnięcia na powietrzu , a następnie spłucz miejsce zimną wodą.  

2. Następnie nałóż kroplę płynnego detergentu na plamę i delikatnie wcieraj w tkaninę przez około pięć minut. Gdy plama zniknie, spłucz zimną wodą , aż znikną ślady mydła. Powtarzaj kroki, aż plama z trawy zostanie całkowicie usunięta przed powieszeniem do wyschnięcia. 

Zobacz inny nasz artykuł: poliamid a poliester.

 WSKAZÓWKA: W przypadku delikatnych tkanin wypróbuj roztwór wody i alkoholu 50/50, aby uniknąć uszkodzeń. W każdym razie zawsze należy najpierw wykonać test punktowy na małej powierzchni przedmiotu, zanim zaczniesz usuwać plamę. Nie chcesz ryzykować dalszego uszkodzenia ubrań!

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.