Inteligentny dom

Inteligentny dom

Bawiłeś się instalowanie urządzeń związanych automatyzacją domu? Nie jesteś sam. Liczba inteligentnych domów w Polsce stale rośnie od 2017 roku.

W miarę jak życie staje się coraz bardziej zajęte, priorytety ulegają zmianie, a postęp technologiczny się rozwija, naturalne jest, że ludzie chcą ponownie skalibrować miejsce, w którym chcą spędzać czas. Większość z nas decyduje się nie wydawać pieniędzy na ręczną zmianę termostatu, odkurzanie, a nawet ręczne wyszukiwanie utworu do odtwarzania w radiu. Przekształcenie domu w inteligentny dom niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejszym z nich jest zdolność do uwolnienia przestrzeni umysłu, aby skupić się na innych rzeczach.

Chociaż pomysł włączenia technologii inteligentnego domu może wydawać się zniechęcający, nie musisz się martwić. Większość dzisiejszych urządzeń jest łatwa w konfiguracji i sterowaniu. Skorzystaj z tej listy gadżetów i elementów technologicznych, aby rozpocząć i obserwować, jak Twoje życie przechodzi od „chaosu” do „prostoty”.

Inteligentne systemy oświetleniowe

Zarówno Twoja przestrzeń wewnętrzna, jak i zewnętrzna mogą skorzystać na inteligentnych systemach oświetleniowych. Możesz sterować inteligentnym oświetleniem za pomocą aplikacji na telefonie, co oznacza, że ​​nie tylko ograniczasz potrzebę stosowania włączników światła na ścianach, ale możesz także sterować tymi światłami zdalnie.

Zobacz inny nasz artykuł: mapa google.

Oprócz dodawania mnóstwa wygody w ciągu dnia, inteligentne systemy oświetleniowe zapewniają również elastyczność. Inteligentny transformator oświetlenia krajobrazu umożliwia nawet planowanie godzin włączania i wyłączania niskonapięciowych systemów oświetlenia zewnętrznego. Oznacza to, że nie musisz się martwić o włączanie i wyłączanie światła każdego dnia. Niektóre transformatory oświetlenia krajobrazowego również dostosowują się do czasu letniego.

Oszczędzaj rachunki za energię, bądź bardziej kreatywny i rzucaj (inteligentne) światło na swój dom dzięki inteligentnym systemom oświetleniowym, które eliminują kłopoty.

Inteligentny termostat

Jeśli mieszkasz w wielopokoleniowym lub nawet wieloosobowym gospodarstwie domowym, być może znasz ciągłe przekomarzanie się o idealną temperaturę w domu. Często zdarza się, że latem jedna osoba ma na sobie ciężki sweter, ponieważ jest mu zimno, podczas gdy ktoś inny może być ubrany, ponieważ jest mu gorąco!

Zainstalowanie inteligentnego termostatu w domu umożliwi każdemu kontrolowanie temperatury za pomocą telefonu. Niektóre termostaty umożliwiają również ustawienie różnych temperatur w różnych pomieszczeniach. Jednak jedną z największych zalet inteligentnego termostatu jest możliwość poznania przez urządzenie Twoich preferencji. Termostat może samoregulować się w oparciu o wykryte wzorce zużycia energii, co również pomaga zwiększyć wydajność systemu.

Możesz być oszczędny, włączając funkcję Home-Away na termostacie, dzięki czemu system rozpozna, że ​​nie ma Cię w domu i utrzyma temperaturę na najbardziej efektywnym.

Inteligentny termostat może być inwestycją na początku, ale oszczędność kosztów energii zwróci się na dłuższą metę.

Inteligentne dzwonki

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, dobrym pomysłem jest zainstalowanie w domu inteligentnych dzwonków do drzwi. Oprócz zapewnienia poczucia bezpieczeństwa te dzwonki do drzwi są również wygodnym sposobem na kontrolowanie zmian w domu. Jeśli jesteś podobny do nas, prawie codziennie otrzymujesz paczki od sprzedawców detalicznych. Posiadanie inteligentnego dzwonka do drzwi pozwala sprawdzić, czy paczka została dostarczona i w jakim stanie była, gdy dotarła na wyciągnięcie ręki.

Niektóre inteligentne dzwonki do drzwi mają również system głośników, za pomocą którego można rozmawiać z osobami na zewnątrz. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy nie czujesz się dobrze i chcesz uniknąć bezpośrednich kontaktów z innymi.

Inteligentne dzwonki do drzwi to przydatny sposób na kontrolowanie domu, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na wakacjach poza domem.

Technologia inteligentnego domu nie tylko pomaga Twojemu domowi wyglądać bardziej estetycznie, ale także eliminuje wiele codziennych kłopotów, które mogliśmy włączyć do naszego codziennego życia. Uwolnij swoją umysłową przestrzeń i poświęć ją na coś bardziej przydatnego niż zadania, które można zautomatyzować.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.