Jak usunąć plamy z potu

Jak usunąć plamy z potu

Jak usunąć stare plamy z potu z koszulki? Czy trzeba ją wyrzucić? Bez względu na to, ile razy będziesz prać koszulę, regularne płukanie po prostu nie usunie nieestetycznych plam pod pachami. Ale nie przejmuj się! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co robić aby żółte plamy pod pachami zniknęły. Żółte plamy są bardzo widoczne na białej koszulce. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć żółte plamy pod pachami, to dobrze trafiłeś. Poniżej usuwanie plam z potu z koszul i bluzek: krok po kroku.

Żółknięcie na ulubionej koszuli lub starej koszulce zwykle sugeruje, że nadszedł czas, aby dodać ją do swojej kolekcji szmat. Chociaż powszechnie nazywa się pot przyczyną tych brzydkich plam (szczególnie tych wokół pach), prawdziwym powodem jest coś więcej niż tylko słona woda. Te ‘plamy z potu’ powstają z połączenia różnych rzeczy – nie tylko potu, ale także olejku do ciała, płatków skóry i wszelkich substancji chemicznych w twoim dezodorancie. Polecam wstępne potraktowanie dotkniętych obszarów odplamiaczem na bazie enzymów przed ich praniem, jako najskuteczniejszy sposób usuwania plam z potu.

Alternatywnie możesz użyć kombinacji sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru — dwóch całkowicie naturalnych środków czyszczących o dużej mocy — do domowej roboty odplamiającej, która może rozbić osad i sprawić, że koszula znów będzie wyglądać jak nowa. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami na każdym ubraniu z brudnymi, a nawet chrupiącymi żółtymi plamami, a możesz po prostu zachować je z wyrzuconego stosu!

Krok 1 – jak usunąć plamy z potu

Umieść koszulę w dużej, pustej misce na lewą stronę. Upewnij się, że koszula jest ułożona tak, aby plamy pod pachami były skierowane do góry.

Krok 2 – jak usunąć plamy z potu

Jeśli jest zrobiony ze spandexu, zwilż go zimną wodą — wrząca woda może uszkodzić te włókna — i przejdź do kroku 3.
W przeciwnym razie gorąca woda jest najskuteczniejsza w usuwaniu plam: Zagotuj wodę na kuchence lub w kuchence mikrofalowej i załóż rękawiczki, wylej gorącą wodę na pożółkłe plamy. Powinno to zacząć topić (a tym samym rozluźnić) plamy potu.

Krok 3 – jak usunąć plamy z potu

W małej misce dokładnie wymieszaj roztwór składający się z jednej części sody oczyszczonej, jednej części nadtlenku wodoru i jednej części wody. Soda oczyszczona usuwa plamy potu i zatrzymuje je, jednocześnie wybielając tkaninę i pochłaniając zapachy; tymczasem nadtlenek wodoru jest używany jako środek utleniający, który dezynfekuje. Na jedną koszulę potrzeba około 1/4 szklanki każdego składnika. W przeciwieństwie do innych domowych środków czyszczących, nie należy go przygotowywać i przechowywać. Zamiast tego trzymaj każdy kluczowy składnik pod ręką w pralni.

jak usunąć plamy z potu - jak pozbyc się zoltych plam od potu
Jak pozbyc się zoltych plam od potu

Krok 4 – jak usunąć plamy z potu

Nabierz płynny roztwór na plamę. Pozostaw na kilka minut, a następnie delikatnie wmasuj w poplamione miejsce za pomocą pędzla do szorowania, a następnie spłucz.

Krok 5 – jak usunąć plamy z potu

Wypierz koszulę jak zwykle i sprawdź plamę. Jeśli nie zniknął całkowicie, powtórz kroki od 1 do 4, a następnie ponownie przeprowadź pranie. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że pozostałe plamy potu pozostaną w cieple suszarki. Wysuszyć dopiero, gdy zobaczysz, że żółte plamy zniknęły.

Wśród innych skutecznych metod na to, jak usunąć plamy z potu, znajdziesz też wodę utlenioną, sok z cytryny, a także aspirynę. Bardziej uciążliwe plamy można potraktować mieszanką octu i sody oczyszczonej. Usuniesz tak żółte plamy z potu.

Krok 6 – jak usunąć plamy z potu

Idąc dalej, pamiętaj o regularnym wstępnym przygotowaniu wszelkich problematycznych obszarów – takich jak pachy lub tył koszuli – przed praniem. Dzięki wczesnemu wyłapaniu plam z potu możesz łatwiej je usunąć. Innym sposobem zapobiegania powstawaniu plam jest wybór dezodorantu o niskiej zawartości glinu, który jest składnikiem przyczyniającym się do powstawania tych żółtych plam.

Jakie wy macie pomysły na domowe sposoby na usuwanie plam z potu?