Poczuj się jak gwiazda, kiedy jeździsz swoim wymarzonym samochodem

Poczuj się jak gwiazda, kiedy jeździsz swoim wymarzonym samochodem

Rynek motoryzacyjny zmienia się bardzo szybko. Czołowi producenci aut co roku mają dla nas co najmniej kilkanaście premier nowych modeli. Jeśli marzą nam się podróże wysokiej klasy autem z segmentu premium lub wymarzonym modelem którejś z marek warto zastanowić się na opcją wynajmu długoterminowego samochodu. Nie musimy od razu kupować auta lub leasingować go, by cieszyć się nim przez dłuższy czas. O tym jak działa wynajem długoterminowy samochodu.

  • Wynajem długoterminowy to innowacyjna usługa, z której mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne jak i firmy.
  • Rata wynajmu długoterminowego obejmuje też zazwyczaj wszystkie dodatkowe koszty związane z ubezpieczeniem i serwisowaniem auta.
  • W odróżnieniu od leasingu wynajem długoterminowy jest bardziej elastyczną formą jeśli chcemy częściej zmieniać flotę w naszej firmie.

 W wielu przypadkach wynajem długoterminowy samochodu może być korzystniejszą opcją niż rozwiązania takie jak zakup za gotówkę, zakup na kredyt czy leasing. Często też w określonych przypadkach może być to forma najwygodniejsza. Jeśli wiemy, że będziemy potrzebowali auta na określony okres czasu (np. 3 lata) warto rozważyć właśnie wynajem długoterminowy samochodu.

Wynajem długoterminowy samochodu – na czym polega ta usługa

Wynajem długoterminowy samochodu to zazwyczaj umowa najmu auta na określony długi okres czasu ze stałą ratą najmu. Z takiej formy mogą skorzystać zarówno osoby prywatne jak i firmy. Na starcie nie ponosimy żadnej opłaty wstępnej. Także gdy skończy się umowa najmu nie są nam naliczane żadne dodatkowe koszty. Po prostu partner, który dostarczył nam w ramach wynajmu długoterminowego samochód odbiera go od nas. Z tych głównie względów wynajem długoterminowy samochodu to bardzo wygodna i z roku na rok coraz popularniejsza forma korzystania z aut.

W miesięcznej opłacie jaką ponosimy za wynajem długoterminowy naszego samochodu zawierają się też już wszystkie dodatkowe koszty. Nie musimy więc już wykupywać dodatkowo ubezpieczenia, bo jego koszty w zależności od wybranego pakietu są wliczone w cenę najmu. Nie interesują nas też od strony finansowe kwestie serwisowa. Przeglądy, wymiany opon, wymiany oleju, usuwanie usterek – to wszystko jest już wliczone w koszt wynajmu.

 Wynajem długoterminowy a leasing – podstawowe różnice

Jeśli zastanawiamy się i chcemy szukać partnera oferującego wynajem długoterminowy samochodu, poznajmy też różnice między tą formą a popularnym leasingiem auta.

Przede wszystkim leasing jest formą nabywania własności auta. Na koniec umowy leasingowej możemy albo wpłacić określoną wartość końcową czy też wartość wykupu i stać się właścicielem auta; albo po prostu zwrócić go do leasingodawcy.

Dodatkowe koszty takie jak ubezpieczenie, serwis, etc. nie są wliczone w ratę leasingu. Te koszty musimy każdorazowo ponosić dodatkowo sami.

Kiedy więc wybrać leasing, a kiedy wynajem długoterminowy samochodu ? Jeśli chcemy stać się po prostu posiadaczem auta i użytkować go przez długi czas wtedy warto rozważyć leasing. Jest to po prostu atrakcyjna finansowo forma nabycia samochodu. Zawsze gdy chcemy użytkować samochód w firmie lub prywatnie przez określony czas, a potem zwrócić go lub wymienić na inny – wtedy zawsze wynajem długoterminowy będzie i elastyczniejszą i bardziej opłacalną finansowo opcją.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.