Jak zostać artystą sztuki cyfrowej?

Jak zostać artystą sztuki cyfrowej?

Nawet jeśli jesteś przyzwyczajony do tradycyjnego tworzenia sztuki, sztuka cyfrowa może być trudnym zadaniem. Podobnie jak przejście z malarstwa olejnego na węgiel, sztuka cyfrowa wiąże się z nowym zestawem wyzwań. 

Jak więc zostać artystą cyfrowym? Cóż, jest wiele pytań, na które należy odpowiedzieć. Jakie jest najlepsze oprogramowanie? Jak wybrać odpowiedni tablet do rysowania ? Czym różni się sztuka cyfrowa od sztuki „tradycyjnej”?

Niezależnie od tego, czy chcesz być profesjonalistą, czy hobbystą, odpowiemy na te pytania i nie tylko, aby pomóc Ci stać się pewnym siebie, odnoszącym sukcesy artystą cyfrowym bez stresu związanego z samotnością.

Co to jest sztuka cyfrowa?

Wszystko jest w nazwie — sztuka cyfrowa to sztuka produkowana cyfrowo! Artyści cyfrowi często używają tabletów graficznych, takich jak Wacom, lub tabletów iPad. 

Zostanie artystą cyfrowym jest dużym wyzwaniem dla początkujących, ale wielu woli to ze względu na łatwość. Możesz używać skrótów, aby wymazywać, dodawać gotowe efekty, aby zniekształcać, i edytować swoją grafikę do woli.

Sztuka cyfrowa nie ma jednego stylu ani estetyki. Rzeczywiście, możesz naśladować efekty malowania, węgla lub ołówka lub stworzyć dzieło sztuki, które wygląda całkowicie cyfrowo.

Jak znaleźć najlepszy sprzęt?

Teraz masz odpowiedź na pytanie „czym jest artysta cyfrowy?” Ale co z najlepszym sprzętem? Nie ma jednego najlepszego tabletu czy komputera . To co lubisz najbardziej! Opcje obejmują:

  • Tablety z ekranem
  • Blok do rysowania  bez ekranu
  • Samodzielne urządzenia, takie jak  iPad

Rozważ oglądanie recenzji online, aby znaleźć coś w swoim budżecie. Jeśli chcesz łatwość iPada bez ceny, kupowanie Androida może być opcją.

Większość artystów przed zakupem urządzenia bierze pod uwagę następujące kwestie:

  • Cena
  • Łatwość użycia
  • Zgodność z istniejącym sprzętem, takim jak komputer stacjonarny lub laptop
  • Czułość, rozmiar i rozdzielczość
  • Zasilane bateryjnie, ładowalne, rysiki
  • Elementy sterujące, takie jak konfigurowalne przyciski z boku tabletu

Należy wziąć pod uwagę o wiele więcej czynników, ale są to podstawy, gdy dopiero zaczynasz. Najlepiej jest postawić na przystępne ceny z przyzwoitymi funkcjami do testowania wód przed nurkowaniem na głębsze wody.

Jak znaleźć najlepsze oprogramowanie?

Masz odpowiedni sprzęt, ale jakiego oprogramowania najlepiej użyć do tworzenia sztuki cyfrowej? Cóż, na szczęście istnieje kilka świetnych  darmowych programów graficznych,  takich jak GIMP.

Możesz także wypróbować bezpłatne wersje próbne programów, takich jak Photoshop , Adobe Illustrator i PaintTool SAI. Są one popularne, ale wiele z nich wymaga płatności w ramach subskrypcji. Istnieją również programy płatności jednorazowych, takie jak Affinity Designer i Procreate.

Oprócz programów możesz również pobrać ustawienia pędzla stworzone przez innych artystów. Niektóre wymagają opłaty za dostęp, ale wielu artystów oferuje je za darmo.

Niektórzy nie mają nic przeciwko płaceniu miesięcznego abonamentu za swoje ulubione programy, a niektórzy uwielbiają darmowe oprogramowanie. Tutaj najlepiej pobawić się programami, wypróbowując bezpłatne wersje próbne, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie i rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Jakie techniki stosują artyści cyfrowi?

Wiele tradycyjnych technik przenosi się na sztukę cyfrową, co ma dodatkowe zalety. Na przykład, zamiast ręcznie usuwać każdy błąd, możesz użyć ctrl + z, aby cofnąć. Istnieje wiele skrótów klawiaturowych, które ułatwiają i przyspieszają tworzenie grafiki.

Szkicowanie i rozgrzewka

Jest to technika znana tradycyjnym artystom . Zanim przejdziesz do dogłębnego, 50-godzinnego rysunku, powinieneś najpierw zrobić szkice, aby się rozgrzać. Użyj plamek koloru, aby zablokować swoją kompozycję, naszkicuj ogólny przepływ swojego dzieła itp. Dzięki sztuce cyfrowej możesz używać warstw na warstwach, aby wykonać tyle szkiców, ile potrzebujesz.

Warstwy

Warstwy są przydatne nie tylko w przypadku szkiców. Większość artystów cyfrowych umieszcza szkice, szkice, kolory, cieniowanie, tło, pierwszy plan i inne efekty na własnej warstwie. W ten sposób możesz poprawiać błędy na każdym kroku bez rujnowania pracy pod spodem.

Możesz sprawić, że warstwy będą niewidoczne, gdy skończysz z nimi, ale nie chcesz ich usuwać. Możesz zmienić krycie dla różnych efektów lub podczas rysowania na szkicu. 

Warstwy można również przesuwać. Na przykład większość artystów umieszcza swoją warstwę cieniowania na wierzchu warstwy koloru. Można jednak zastosować starą mistrzowską technikę cieniowania pod niższą warstwą koloru krycia.

Skróty

To właśnie sprawia, że ​​sztuka cyfrowa jest o wiele szybsza. Gdy miniesz krzywą uczenia się,  skróty klawiaturowe  będą wydawały się drugą naturą. Nie podoba ci się linia, którą właśnie narysowałeś? „Ctrl + Z.” Chcesz otrzymać zwrot, który właśnie usunąłeś? „Ctrl + Y”. Pamiętaj, aby często zapisywać za pomocą „Ctrl + s!”

Często Zadawane Pytania

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących sztuki cyfrowej.

Jak zostać artystą

Nie ma dobrego ani złego sposobu na bycie artystą. Przede wszystkim nigdy nie kwestionuj siebie. Opanowanie sztuki cyfrowej nie nastąpi z dnia na dzień. Zamiast tego próbuj dalej, nie bój się prosić innych o radę i rozważ dołączenie do społeczności artystów cyfrowych, aby uzyskać inspirację i wsparcie.

Jak być lepszym w sztuce cyfrowej

Jak w przypadku każdej formy kreatywności, praktyka czyni mistrza. Jeśli to możliwe, przeznacz czas w ciągu dnia, na przykład na weekend, na wypróbowanie nowych technik, innego oprogramowania. Wszystko, co może pomóc Ci stać się lepszym w sztuce cyfrowej!

Wskazówki dotyczące sztuki cyfrowej

Oprócz porad przedstawionych w tym artykule, niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących sztuki cyfrowej obejmują: zainwestowanie w wysokiej jakości tablet, posiadanie oprogramowania najlepiej pasującego do Twojego stylu sztuki i cierpliwość. Odkrywanie sztuki cyfrowej to proces i powinno być zabawne. Jeśli będziesz wywierać na siebie zbyt dużą presję, nie spodoba ci się to tak bardzo, jak byś mógł

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.