Komfortowa kąpiel w kabinie prysznicowej — najlepsza armatura łazienkowa

Komfortowa kąpiel w kabinie prysznicowej — najlepsza armatura łazienkowa

Coraz więcej osób wybiera kabinę prysznicową zamiast wanny w domowej łazience. Nie ma w tym nic dziwnego, bo prysznic to wygodna opcja. Kąpiel można wziąć szybko i przy zachowaniu optymalnego komfortu. Co więcej, korzystanie z kabiny prysznicowej jest ekologiczne, zużywa się znacznie mniej wody, dzięki czemu gospodarstwo domowe dodatkowo może generować spore oszczędności z tego tytułu. Sprawdź, jaką armaturę wybrać i na jakie baterie prysznicowe zwracać szczególną uwagę.

Kąpiel z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań

Bez względu na wybór samej kabiny prysznicowej czy przestrzeń w tej strefie łazienki, szczególną uwagę należy zwrócić na wybór baterii prysznicowej. Świetnie sprawdzają się te, które wpływają na wygodę użytkowania prysznica. 

Ogromnym powodzeniem cieszą się dzisiaj zestawy prysznicowe, które zawierają nie tylko słuchawkę prysznicową, ale również deszczownicę. To dzięki niej natrysk działa bez konieczności używania dłoni. Strumień wody lejący się z góry pozwala moczyć całe ciało i dokładnie spłukiwać płyn do mycia czy szampon z włosów. Dodatkowo deszczownicę można ustawiać wedle własnych preferencji, patrząc nie tylko na temperaturę wody, ale również ciśnienie strumienia czy wysokość, na jakiej działa taka armatura. 

Kolejnym istotnym elementem nowoczesnych zestawów prysznicowych jest termostat. Dzięki niemu woda płynie zawsze o takiej samej temperaturze. Wystarczy ustawić tę preferowaną, a później jedynie włączać prysznic bez konieczności regulacji. Wszystko to sprawia, że wody zużywa się znacznie mniej, za to komfort realizowanej kąpieli jest wysoki. 

Domowe SPA w kabinie prysznicowej 

Jeśli liczysz na to, że codzienna kąpiel będzie wiązać się nie tylko z podstawowymi zabiegami higienicznymi, ale również wygodą i maksymalnym odprężeniem, możesz wybrać zestaw prysznicowy, który dodatkowo zawiera liczne masażery czy tzw. bicze wodne. Dzięki temu we własnym domu stworzysz profesjonalne SPA, a każda kąpiel pod prysznicem będzie niezwykle relaksująca. 

Zawsze warto również zwracać uwagę na rodzaj ustawień słuchawki prysznicowej czy deszczownicy. Te najlepsze zestawy zawierają co najmniej kilka opcji, uwzględniając ciśnienie wody od tego małego, aż do mocnego. 

Design kabiny prysznicowej 

Nie ulega wątpliwości, że wszelkie elementy kabiny prysznicowej powinny być najlepszej jakości. Prysznic ma być odporny na korozje wywołane działaniem wody, ma być też trwały, bo przecież będzie intensywnie użytkowany przez wiele lat. Jest to też spora inwestycja finansowa, nie ma tu miejsca na żadne błędy. 

Oprócz jakości i funkcjonalnych rozwiązań znaczenie ma również wygląd i estetyka kąpielowej strefy. Dzisiaj wybierać można zestawy prysznicowe wedle preferowanego koloru czy stylu całej aranżacji. Hitem są prysznice czarne i złote, które doskonale pasują do łazienek urządzonych w stylu retro, skandynawskim oraz SPA. W tej klasycznej wersji oferowane są zestawy w kolorze srebrnym. Są one najbardziej uniwersalne, pasują do łazienek klasycznych, glamour oraz tych nowoczesnych.

fot. materiały prasowe