Mata grzewcza pod płytki – którą wybrać?

Mata grzewcza pod płytki – którą wybrać?

Wykorzystująca promieniowanie podczerwone mata grzewcza pod płytki to nowoczesny sposób na wprowadzenie do domu ogrzewania podłogowego. Możesz zastosować ją w dowolnej formie: w wyznaczonych strefach (np. w łazience czy kuchni) lub jako rozwiązanie, które ogrzeje powierzchnię całego domu. Dzięki temu utrzymasz stałą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach, oszczędzisz miejsce (system mat montowany jest w podłodze) oraz pieniądze. Jaka mata grzewcza pod płytki sprawdzi się najlepiej?

Mata grzewcza pod płytki – jaką moc wybrać?

Moc maty grzewczej jest jednym z najważniejszych parametrów, które powinieneś rozważyć przed zakupem. To on decyduje, czy nowoczesne ogrzewanie podczerwienią będziesz mógł wykorzystać jako główne źródło ciepła w pomieszczeniu, czy jedynie jako element dogrzewający. Czym kierować się podczas wyboru mocy maty grzewczej pod kafelki?

  • Minimalna moc maty powinna wynosić 100 W/m2. Niższe wartości (np. 60-80 W/m2) przeznaczone są do stosowania z podłogami drewnianymi lub panelowymi i nie są polecane pod płytki.

Matę o mocy 100 W/m2 wybierz, jeśli ogrzewanie podłogowe ma stanowić jedynie sposób na dogrzanie pomieszczenia. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania, konieczne będzie również zainstalowanie np. grzejnika.

  • Elektryczna mata grzewcza pod płytki o mocy 150 W/m2 sprawdzi się jako ogrzewanie główne pomieszczenia – nawet, jeśli wybrałeś grubsze płytki.
  • Moc maty w granicach 200 W/m2 to rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się położyć na podłodze w salonie lub łazience grube płytki, naturalny kamień albo terakotę.
  • Na rynku znajdziesz również maty grzewcze o mocy 300 W/m2. Są one przeznaczone do zastosowań zewnętrznych. Świetnie sprawdzają się pod płytkami na tarasie lub podjeździe. Tego typu maty są jednak zwykle nieco droższe – ich konstrukcja zostaje wzmocniona tak, by maty były odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV.

Mata grzewcza pod płytki – grubość

Kiedy decydujesz się na zastosowanie maty grzewczej pod płytki do łazienki lub salonu, ważnym parametrem jest także jej grubość. Wiadomo, że im grubsza mata, tym bardziej podniesiony zostanie poziom podłogi. Na szczęście nowoczesne rozwiązania pozwalają zminimalizować ten problem. Najlepsza mata grzewcza pod płytki do domu to taka o grubości ok. 3 mm. Spełni wszystkie swoje funkcje, a jednocześnie nie zmieni znacząco poziomu podłogi.

Mata grzewcza pod płytki – wymiary

Dostępne w sklepach maty grzewcze na podczerwień różnią się między sobą nie tylko grubością. Istotne są również ich pozostałe wymiary. Wbrew pozorom, nie zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie wybór maty najlepiej dopasowanej do wymiarów pomieszczenia. Czasem lepszą opcją może okazać się zastosowanie 2 mniejszych mat niż jednej większej. Jeśli więc nie jesteś pewien, jak dobrać matę grzewczą pod płytki do łazienki, kuchni lub salonu, skontaktuj się z ekspertem. Przedstawiciel firmy lub fachowiec, który będzie układał maty w Twoim domu, na pewno rozwieją wszystkie wątpliwości i doradzą Ci najlepsze rozwiązanie.

Pamiętaj, że będziesz miał z czego wybierać! Dostępne na rynku maty grzewcze mają długość od 1 do nawet 200 metrów. Ich szerokość waha się z kolei (zależnie od produktu) od 50 do 100 centymetrów!

Mata grzewcza pod płytki – producent

Zależy Ci, aby w Twoim domu pojawiła się najlepsza mata grzewcza pod płytki? Jaka firma spełni wszystkie Twoje oczekiwania co do jakości i niezawodności produktu? Sięgnij po sprawdzone rozwiązania oferowane przez liderów na rynku. Jednym z nich jest polska marka Greenie, której produkty znajdziesz w ofercie Światłolux. Producent ten ciągle podnosi jakość mat grzewczych, a także działa w oparciu o najnowsze zdobycze technologii i nauki. Specjaliści Greenie prowadzą m.in. badania we współpracy z Politechniką Warszawską. Właśnie dlatego w ich ofercie znajdziesz bardzo nowoczesną matę grzewczą pod płytki. Zużycie prądu w Twoim domu nie wzrośnie zbyt mocno przy jej użytkowaniu, za to w każdym pomieszczeniu odczujesz przyjemne ciepło!

Mata grzewcza pod płytki sprawdzi się zarówno w nowopowstałych, jak i starszych mieszkaniach. Jest rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym. Jeśli dobrze określisz swoje potrzeby, a potem wybierzesz odpowiedni produkt, bardzo szybko zaczniesz cieszyć się ciepłem i stabilną temperaturą w domu.

zdjęcie główne stock.adobe.com autor: Alina Rosanova

Post Comment