Pośrednik kredytowy – kim jest i jak może pomóc?

Pośrednik kredytowy – kim jest i jak może pomóc?

Planujesz starania o kredyt? Zrób sobie przysługę i skorzystaj przy tym ze wsparcia pośrednika kredytowego. Osoba zajmująca się na co dzień pozyskiwaniem kredytów szybko upora się ze wszystkimi trudnościami, jakie mogą stanąć wtedy na Twojej drodze. Sprawdź, na czym dokładnie polega współpraca z profesjonalnym pośrednikiem kredytowym.

W życiu wielu z nas nadchodzi taki moment, kiedy koniecznością staje się skorzystanie z kredytu lub pożyczki. Dodatkowa gotówka to możliwość realizacji wielu planów i marzeń. Niestety, sam proces ubiegania się o takie wsparcie finansowe bywa wykańczający. Sytuacja może być naprawdę trudna, jeśli niestety nie możemy pochwalić się wysoką zdolnością kredytową. Bez profesjonalnej pomocy szanse na sukces są niewielkie. Jeśli zastanawiasz się, jakie są powody, dla których warto skorzystać z usług pośrednika kredytowego, koniecznie przeczytaj artykuł na https://splatapozyczek.pl/blog/dlaczego-warto-skorzystac-z-uslug-posrednika-kredytowego/. Z naszego tekstu dowiesz się natomiast, czym zajmuje się pośrednik kredytowy i jak wyglądają jego obowiązki podczas współpracy z klientem. 

Rzetelna pomoc w wyborze kredytu

Pośrednik kredytowy to osoba, która świetnie zna się na finansach i produktach bankowych. Wszystko ze względu na fakt, że współpracuje ona z różnymi instytucjami, których zadaniem jest udzielanie kredytów i pożyczek. Klient, który trafia do pośrednika zyskuje prawdziwego przewodnika po skomplikowanym świecie kredytów. To on przejmuje niemal wszystkie obowiązki związane z ubieganiem się o kredyt. Jego zadaniem jest wtedy dopełnienie wszelkich formalności i upewnienie się, że kredyt trafi do rąk klienta. 

Zanim jednak do tego dojdzie, wciela się on w analityka finansowego, który bada sytuację finansową klienta. To właśnie na ten podstawie jest w stanie stwierdzić kilka rzeczy ułatwiających dalszą pracę. Po pierwsze, ustala wysokość zdolności kredytowej klienta, biorąc pod uwagę takie czynniki jak historia kredytowa czy wysokość dochodów. Po drugie, zapoznaje się z potrzebami osoby zainteresowanej kredytem. Następnie może przejść do analizy dostępnych na rynku produktów, po czym wskazuje klientowi wady i zalety każdego z nich. Umożliwia to podjęcie rozsądnej i korzystnej decyzji. 

Dobry negocjator

Każdy, kto ubiega się o kredyt lub pożyczkę, poszukuje jak najtańszego rozwiązania. Pośrednik kredytowy ma to zawsze na uwadze. Właśnie dlatego wiele czasu poświęca analizie kosztów poszczególnych ofert banków i firm pożyczkowych. Wyliczone zostają takie dane jak całkowity koszt kredytu, wysokość miesięcznych rat czy opłaty wynikające z ewentualnej wcześniejszej spłaty zobowiązania finansowego. Otrzymujemy pełny obraz możliwych kosztów. 

To jednak nie wszystko. Pośrednik kredytowy współpracujący z różnymi instytucjami finansowymi może wykorzystać ten fakt podczas negocjacji poszczególnych opłat za udzielenie kredytu lub pożyczki. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu ma świadomość tego, jakie argumenty mogą być najskuteczniejsze w walce o jak najniższe opłaty.