Kredyt dla firm — kalkulator, warunki, rodzaje

Kredyt dla firm — kalkulator, warunki, rodzaje

Kredyt dla firm to zobowiązanie finansowe, które można otrzymać w większości znanych banków. Instytucje finansowe przygotowują specjalne oferty dla przedsiębiorców i są w stanie zaoferować naprawdę atrakcyjne warunki kredytowania. Pieniądze pozyskane w ramach zobowiązania można przeznaczyć na rozwój firmy lub też utrzymanie jej bieżącej działalności.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to powinieneś zapoznać się z tym, jak działają kredyty firmowe. Kredyt dla firm kalkulator to jedno z narzędzi, które może Ci pomóc ocenić opłacalność danej oferty i podjąć ostateczną decyzję o zaciągnięciu zobowiązania. Z tego artykułu dowiesz się więcej o kredytach firmowych.

Warunki kredytu dla firm

Banki stawiają przed przedsiębiorcami kilka warunków, które należy spełnić, aby móc otrzymać kredyt firmowy. Jednym z nich są kryteria dotyczące stażu działalności firmy. Większość banków wymaga minimum 12 miesięcy prowadzenia działalności. W przypadku niektórych kredytów wymóg ten może wzrosnąć nawet do 18-24 miesięcy stażu działalności. Czy to oznacza, że całkiem nowe firmy nie otrzymają kredytu od banku? Niekoniecznie. Niektóre instytucje finansowe wprowadzają do swojej oferty kredyty dla nowych firm. W przypadku takiego zobowiązania nie obowiązuje kryterium stażu i można otrzymać pieniądze, niezależnie od tego ile czasu prowadzi się firmę.

Aby szybko i bez problemu uzyskać kredyt firmowy należy zgromadzić kilka niezbędnych dokumentów. Większość banków będzie wymagało: dokumentów rejestrowych firmy, zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami w ZUS i US, wyciągów z konta bankowego firmy i dokumentów księgowych. Na szczęście coraz więcej banków umożliwia zaciągnięcie kredytu online, co znacznie upraszcza cały proces wnioskowania o ten produkt finansowy. Aby otrzymać pozytywną odpowiedź na wniosek kredytowy, firma musi mieć także odpowiednią zdolność i historię kredytową.

Kredyt dla firm – kalkulator

Kalkulator kredytu firmowego to przydatne narzędzie, które pozwala ocenić czy dany kredyt jest opłacalny. Na pierwszy rzut oka wiele ofert bankowych może wyglądać bardzo podobnie. Dopiero po dokonaniu obliczeń i dokładnej analizie warunków spłaty można ocenić, która z ofert rzeczywiście jest najbardziej opłacalna. Kalkulator kredytowy ułatwia znalezienie korzystnej oferty, jednak nie zastąpi dokładnej analizy ofert przez specjalistę w tej dziedzinie. Z tego względu warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego doradcy kredytowego, który pomoże Ci w uzyskaniu najlepszego zobowiązania na rynku.

Kredyt dla firm – podsumowanie

Kredyt dla firm to zobowiązanie, w którego skład wchodzi wiele typów zobowiązań finansowych m.in.: kredyt obrotowy, inwestycyjny, w rachunku bieżącym i dla nowych firm. W zależności od tego, jaki rodzaj kredytu Cię interesuje banki mogą postawić przed Tobą różne wymagania np. odpowiedni staż funkcjonowania firmy i dobra zdolność i historia kredytowa. Z pomocą doradcy kredytowego możesz uzyskać korzystny kredyt na rozwój swojej działalności.