Płacenie kartą kredytową – jakich błędów unikać

Płacenie kartą kredytową – jakich błędów unikać

Posiadanie karty kredytowej może sprawić, że niektórzy ludzie poczują się wzmocnieni. W końcu wszyscy żyją w świecie praktycznie bezgotówkowym, w którym ceni się wysoki limit kredytowy.

Ale musisz zdać sobie sprawę, że twoja karta kredytowa to miecz obosieczny. Używaj go właściwie, a zobaczysz, jak efektywne będzie Twoje zarządzanie finansami. Nadużywaj go, a doświadczysz przytłaczającej ilości stresu spowodowanego ogromnymi długami.

Pierwszym krokiem do budowania dobrych nawyków związanych z kartami kredytowymi jest świadomość, że posiadanie karty nie oznacza, że ​​masz natychmiastową gotówkę do wydania. Pieniądze, które wydajesz za pomocą tej karty, to tylko pożyczka, którą w końcu musisz spłacić. Chociaż są to podstawowe informacje, wiele osób wydaje się tego nie dostrzegać.

Opracowaliśmy listę nakazów i zakazów dotyczących karty kredytowej, które pomogą Ci w prawidłowym korzystaniu z karty. Oto, co powinieneś robić, a czego nie robić z kartą kredytową.

Pomyśl dwa razy, zanim zapłacisz kartą

Zapłacenie kartę

 może być dla niektórych bardziej znośne niż rozstanie się z ciężko zarobioną gotówką. W ten sposób ludziom łatwiej jest wydawać więcej na swoje karty kredytowe niż na gotówkę.

Oto najlepsze zasady, o których należy pamiętać, aby ograniczyć chęć przepłacania kartą:

  • Daj sobie 48 godzin na podjęcie decyzji. Kiedy masz zamiar użyć karty kredytowej, aby coś kupić, odczekaj 48 godzin. To pozwoli ci zastanowić się, czy naprawdę tego potrzebujesz.
  • „Budżet” swoją kartę kredytową. Za każdym razem, gdy płacisz kartą kredytową, zadaj sobie pytanie: „Czy mogę za to zapłacić gotówką?” Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, nie kontynuuj zakupu
Dobry samochód za gotówkę?

Poznaj swoje terminy

Najpierw najważniejsze. Zawsze upewnij się, że płacisz na czas. W przeciwnym razie będziesz musiał pokrywać opłaty za opóźnienia w płatnościach i inne kary. Dzięki temu powinieneś znać wszystkie swoje terminy.

Aby uniknąć utraty płatności, skonfiguruj funkcję płatności automatycznych karty kredytowej. Ale jeśli chcesz płacić ręcznie co miesiąc, po prostu ustaw przypomnienie o płatności rachunku.

Jeśli używasz wielu kart kredytowych, rozważ konsolidację swoich długów za pomocą transferu salda. Działa to poprzez przeniesienie salda wszystkich pozostałych kart kredytowych na jedną kartę kredytową. W ten sposób będziesz mieć do zapamiętania tylko jeden termin. Upewnij się jednak, że karta kredytowa otrzymująca wszystkie salda ma niższe oprocentowanie i opłaty manipulacyjne, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze.

Zapłać więcej niż minimalna należna kwota

Dostawcy kart kredytowych zawsze ustalają minimalne wymagania dotyczące płatności. Po swojej stronie, dokonywanie minimalnych płatności może sprawić, że poczujesz się odpowiedzialnym posiadaczem karty kredytowej. Ale ta technika może działać przeciwko tobie. Gdy spłacisz minimalną należną kwotę, pozostałe saldo zostanie naliczone w następnym cyklu rozliczeniowym. A zainteresowanie będzie rosło wraz z saldami.

Tak więc, o ile to możliwe, zapłać więcej niż wymagana minimalna płatność (najlepiej spłać całe saldo należności, aby w przyszłym miesiącu nie naliczono odsetek). W ten sposób skrócisz życie swojego zadłużenia, odsetek i innych opłat.

Monitoruj transakcje kartą kredytową — zawsze!

Nawet jeśli Twoje płatności kartą kredytową są automatycznie obciążane, nigdy nie powinieneś ignorować wyciągów rozliczeniowych, które otrzymujesz co miesiąc. Upewnij się, że wszystkie transakcje odzwierciedlone na wyciągu są faktycznie przez Ciebie autoryzowane. W ten sposób zauważysz wszelkie oznaki oszustwa. Sprawdzenie salda karty kredytowej poinformuje Cię również o zmianach w oprocentowaniu i innych opłatach.

Post Comment