Montaż nowych okien

Montaż nowych okien

Nie bez powodu wiele osób woli okna z podwójnymi szybami. Po pierwsze, zapewniają dwukrotnie lepszą izolację niż okna z pojedynczym oszkleniem. Oznacza to niższe rachunki za energię, co jest szczególnie ważne, ponieważ oczekuje się, że tej zimy średnie roczne rachunki za energię wyniosą około 4000 złotych.

Okna z podwójnymi szybami zmniejszają również zanieczyszczenie hałasem i zastępują gnijące ramy, aby zmodernizować Twój dom.

Wskazówki dotyczące instalacji nowych okien

Rozejrzyj się za najbardziej odpowiednim dostawcą 

Zacznij od wejścia do Internetu, znalezienia dostawców w Twojej okolicy i sprawdzenia ich recenzji. Następnie skontaktuj się z preferowanymi, prosząc o wycenę. Rynek jest konkurencyjny i prawdopodobnie uda Ci się trafić na dobrą ofertę – jeśli czujesz się odważny, możesz nawet jeszcze bardziej obniżyć cenę, targując się!

Zapewnij łatwy dostęp zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

Gdy znajdziesz dostawcę i nadejdzie data instalacji, utoruj wykonawcy drogę od głównej bramy do miejsca. Te okna są dość ciężkie, więc trzeba je mieć blisko. Oczyść ścieżki i usuwaj wszystkie przeszkody, aby uniknąć potknięcia. Wydaje się to banalne, ale uwierz to bardzo praktyczna rada.

Okno to inwestycja na lata

Chroń otaczające podłogi i pobliskie meble

Ważne jest, aby używać plastikowych arkuszy przeciwpyłowych do ochrony podłogi i pobliskich mebli. Wymiana okien może spowodować spory bałagan, a nie chcesz, aby podłoga się porysowała, a meble zakurzyły.

Rozważasz majsterkowanie? Upewnij się, że możesz bezpiecznie usunąć stare okna

Jeśli chcesz wykonać tę pracę samodzielnie, bezpieczeństwo musi być Twoim priorytetem. Nie możemy tego wystarczająco podkreślić: usuń wszystko, co stwarza ryzyko potknięcia. Rozbite szkło, zwłaszcza gdy są małe dzieci, jest bardzo niebezpieczne – i oczywiście nie chcesz się zranić.

Podczas całego procesu upewnij się, że mocno zabezpieczyłeś drabinę.

Upewnij się, że masz właściwe pomiary

Możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, samodzielnie montując podwójne szyby. Zanim jednak kupisz nowe okna, ważne jest, aby dokonać pomiarów dokładnie. Oczywiście weź pod uwagę również materiał.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając się na trasę DIY:

Zacznij od mniejszych okien. Zapewni to szkolenie, zanim zajmiesz się większymi oknami w głównych pokojach. Powinno to również dać ci pewność wykonywania pracy lub zainspirować cię do skontaktowania się z dostawcą.

Montaż ram okiennych z PVCCu różni się od montażu drewnianych, więc jeśli potrzebujesz ram okiennych, skorzystaj z pomocy dostawcy.

Należy pamiętać, aby unikać stawiania szyb zespolonych na krawędzi na betonie. Nie chcesz, żeby pękły, kiedy sobie z nimi radzisz.

Tylko profesjonalista może poradzić sobie z oknami dziobowymi lub wykuszowymi.