5 tanich inteligentnych urządzeń domowych

5 tanich inteligentnych urządzeń domowych

Dziś nie jest już tak, że trzeba wydawać duże sumy pieniędzy na inteligentne urządzenia domowe. Ze względu na udostępnianie przez producentów coraz większych ilości sprzętu o takim charakterze, zaczęły również pojawiać się stosunkowo tanie produkty, które oferują zadowalającą jakość. Jeśli więc szukasz taniego i dobrego inteligentnego sprzętu, poniżej znajdziesz najciekawsze propozycje. Więcej porad i ciekawostek na temat aranżacji i projektowania wnętrz znajdziesz na stronie Moje wygodne wnętrze.

Inteligentne głośniki

Akcesoria, takie jak Amazon Echo, Google Home i inne inteligentne głośniki, mogą być świetnym sposobem na wprowadzenie sterowania głosowego do domu. Nadają się one również do ustawiania różnego rodzaju alarmów. Ponadto inteligentne głośniki z wirtualnymi asystentami aktywowanymi głosem sterują innymi urządzeniami inteligentnego domu, takimi jak oświetlenie i termostaty. Oprócz wykorzystywania ich do odtwarzania muzyki, możesz też uzyskać odpowiedzi na różne pytania lub sprawdzić pogodę.

Inteligentna żarówka

Możesz zacząć tworzenie swojego inteligentnego domu od prostej, inteligentnej żarówki. Jest to żarówka LED z dostępem do Internetu, która umożliwia zdalne planowanie i sterowanie oświetleniem. Inteligentne żarówki stanowią jedne z częściej kupowanych
produktów w rozwijającej się kategorii automatyki domowej i produktów Internetu Rzeczy (IoT). Dzięki tym produktom możesz sterować oświetleniem i urządzeniami nie tylko za pomocą przeznaczonej w tym celu aplikacji, ale też za pomocą poleceń głosowych. Jest to możliwe za sprawą integracji Wi-Fi i Bluetooth.

Co więcej, poszczególne żarówki można zaprogramować tak, aby zmieniały moc w określony sposób. Warto przy tym wspomnieć, że łączność z Internetem umożliwia producentom korzystanie z obliczeń brzegowych i w efekcie wyposażenie inteligentnych żarówek w dodatkowe funkcje, takie jak wbudowane kamery, wbudowane głośniki i wykrywanie obecności. Ponadto wiele rodzajów inteligentnych żarówek umożliwia użytkownikowi sterowanie jasnością oraz kolorem RGB.

Inteligentny dzwonek do drzwi

Inteligentny dzwonek to podłączony do Internetu zamiennik tradycyjnego dzwonka do drzwi. Może „dzwonić” do smartfona lub innego urządzenia w domu i zintegrować się z systemem inteligentnej automatyki domowej, aby wyświetlać wideo w czasie rzeczywistym z drzwi wejściowych. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że „inteligentny dzwonek do drzwi” jest praktycznie synonimem „dzwonka wideo”, ponieważ większość z nich zawiera kamery wideo – jest to element, który zdecydowanie warto rozważyć przy zakupie tego typu dzwonka. Co więcej, nie tylko powiadamiają one oczywiście o przybyciu gościa, ale
pozwalają na zachowanie nagrania z jego przybycia.

Inteligentny termostat

Inteligentny termostat to urządzenie, którym można sterować za pomocą telefonu, tabletu,
inteligentnego głośnika lub innego urządzenia połączonego z Internetem. Inteligentne
termostaty zazwyczaj pozwalają zaplanować żądane ustawienia temperatury, a także można je włączyć do systemów automatyki domowej. W zależności od konkretnego modelu, inteligentne termostaty mogą oferować mnóstwo interesujących funkcji. Niektóre termostaty mogą uczyć się twoich preferencji dotyczących ogrzewania i chłodzenia oraz w efekcie automatycznie dostosowywać swoją pracę na tej podstawie. Wiele inteligentnych termostatów ma również funkcje diagnostyczne, które mogą wykryć problem z instalacją. Tego rodzaju urządzenie może również przypominać, kiedy nadszedł czas na konserwację systemu. Przykładowo możesz zostać poinformowany o tym, że nadszedł czas na wymianę filtra powietrza. Dodatkowo termostat może być w stanie podać szczegółowe informacje dotyczące zużycia energii.

Inteligentna waga

Tego rodzaju wagi elektroniczne oferują szereg dodatkowych funkcji. Funkcje te mogą pomóc ludziom łatwiej osiągnąć wyznaczone cele dietetyczne niż przy użyciu tradycyjnych wag łazienkowych. Inteligentne wagi są w stanie śledzić i przechowywać dane oraz komunikować się z innymi inteligentnymi urządzeniami, takimi jak monitory fitness lub smartfony. Pozwala to również użytkownikom ustalać cele, umieszczać postępy na wykresach i udostępniać statystyki. Urządzenia te mogą również rejestrować informacje biometryczne, w tym tkankę tłuszczową, gęstość kości, tętno spoczynkowe i procent wody. Dzieje się to za pomocą analizy impedancji bioelektrycznej (BIA).

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.