Konturówka do ust – must have czy zbędny dodatek?

Konturówka do ust – must have czy zbędny dodatek?

Konturówka jest często pomijana w codziennym makijażu. Bywa, że źle nałożona czy niedopasowana kolorystycznie nie poprawia wyglądu ust. Dobrze dobrana zapewnia spektakularny makijaż, który jest trwały. Czy zatem zawsze warto sięgać po konturówkę?

Efekt WOW z konturówką

Jeśli nie jesteś miłośniczką konturówek, może to wynikać ze złych doświadczeń z nimi związanych. Tymczasem dobrze dopasowana konturówka do ust zapewnia mnóstwo korzyści! Przede wszystkim umożliwia dokładny obrys ust, niwelując wszelkie asymetrie czy drobne niedoskonałości. Z jej użyciem możesz poprawić ich kontur, nawet delikatnie je optycznie powiększając lub zmniejszając. Co więcej, konturówka do ust ustanawia granicę dla pomadki. Nie pozwala jej się przemieszczać w ciągu dnia, co sprawia, że usta wyglądają pięknie, bez rozmazującej się szminki. Poprawia więc trwałość makijażu. Może także wyrównywać pigmentację ust. W zależności od koloru może podkreślić usta lub sprawić, że będą one neutralne w makijażu, co przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz, by to oczy grały pierwsze skrzypce, a usta pięknie uzupełniały całość.

Na co dzień czy na wielkie okazje?

Konturówka do ust przydaje się zarówno w makijażu codziennym, jak i bardziej wyrazistym, wieczorowym czy na specjalne okazje. Na co dzień warto ją stosować przede wszystkim jako sposób na przedłużenie trwałości makijażu. Jeśli jednak stosujesz pomadkę w naturalnym kolorze ust lub tylko nieznacznie podkreślasz ich odcień, możesz zrezygnować z tego kosmetyku. W przypadku wyrazistych kolorów i makijaży konturówka do ust jest niezbędna. Utrzymuje ona w ryzach pomadkę, ograniczając jej rozlewanie się poza obrys ust. Dzięki temu nawet w pięknej, intensywnej i soczystej, zmysłowej czerwieni będziesz wyglądała zjawiskowo, bez ryzyka zaburzenia obrysu ust przez migrujący kosmetyk. Dotyczy to nie tylko makijaży na wielkie okazje, ale także sytuacji, gdy na co dzień lubisz podkreślić usta wyrazistym kolorem. Jeśli tak jest, konturówka do ust jest kosmetykiem must have w Twojej kosmetyczce!

Jak dopasować odcień konturówki?

To jedna z największych trudności związanych z konturówkami – jak wybrać ich kolor?
Z pewnością nie raz widziałaś zbyt ciemną konturówkę w stosunku do koloru pomadki. Taki makijaż wygląda nieestetycznie i zdecydowanie nie o taki efekt chodzi. Konturówka powinna stanowić niewidzialny kontur, być niczym delikatne cieniowanie na ustach. Jak dobrać taki kolor? Przede wszystkim konturówka i pomadka muszą być jak najbardziej zbliżone do siebie odcieniem. Oprócz tego ważna jest tonacja. Konturówka może się różnić od naturalnego koloru ust o ton. Taki zestaw kolorystyczny sprawi, że unikniesz tandetnego obrysu ust na rzecz profesjonalnie wyglądającego makijażu o przedłużonej trwałości.

Warto też pamiętać, że piękne usta zawdzięczają swój wygląd także pielęgnacji. Konturówka do ust podkreśla ich urodę i maskuje niedoskonałości, ale najlepiej prezentuje się na zadbanych, nawilżonych, jędrnych ustach, które są regularnie nawilżane oraz złuszczane.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.