Plakaty do salonu — szybki i tani sposób na dekorację wnętrza!

Plakaty do salonu — szybki i tani sposób na dekorację wnętrza!

Lubisz żywe, wyraziste kolory, a może stawiasz na subtelne czarno-białe wzory? Za pomocą plakatów sprawisz, że wnętrze stanie się bardziej spersonalizowane i dopasowane do twojego gustu! Dzięki temu przebywanie w nim będzie jeszcze przyjemniejsze (lubimy spędzać czas w pomieszczeniach, które nam się podobają). Zawieszenie plakatów jest bardzo łatwe — zrobisz to samodzielnie w kilka minut. Sprawdź poniższy artykuł i zobacz, jak w prosty i szybki sposób udekorować swoje wnętrze!

Jakie są rodzaje nowoczesnych plakatów do salonu? 

Plakaty kojarzą ci się tylko z wizerunkami ulubionych piosenkarzy albo zawodników piłki nożnej? Aktualnie wybór grafik jest bardzo szeroki! Plakatów przedstawiających gwiazdy muzyczne lub różne filmy i seriale jest oczywiście wciąż sporo. Ale oprócz nich są też takie, które nawiązują do natury (np. z motywem kwiatów albo pięknych krajobrazów) czy zawierają sentencję i objaśnienia (np. rozwinięcie słowa dom). Znajdziesz też takie, które przedstawiają zwierzęta lub rozgrywki sportowe. Dzięki temu z łatwością wybierzesz grafikę, odpowiadającą twoim zainteresowaniom!

Biało-czarny czy kolorowy — który plakat wybrać do swojego salonu?

Jeżeli twoje wnętrze jest utrzymane w stonowanych kolorach lub w minimalistycznym stylu wybierz plakaty na ścianę do salonu, które są…kolorowe! Dzięki temu stworzysz kontrast — ożywisz pokój i dodasz mu charakteru. 

Do barwnych i wyrazistych wnętrz wybierz biało-czarne plakaty albo tylko z jednym akcentem kolorystycznym (pasującym do wystroju wnętrza albo do jego umeblowania np. do kanapy). Dzięki temu całość będzie wyglądała spójnie i harmonijnie.

Wciąż nie wiesz, na jaki plakat się zdecydować? Postaw na ten z motywem natury! Znajdziesz go w obu wariantach — kolorowym (np. liście w wyrazistym zielonym odcieniu) i stonowanym (zamglony las). Obcowanie z przyrodą działa na ludzi odprężająco — nawet jeżeli jest ona przedstawiona na grafice. 

Modne plakaty do salonu — postaw na piękne widoki i krajobrazy!

Ciekawą opcją jest powieszenie takiego plakatu na ścianę do salonu, który przedstawia twoje marzenie podróżnicze. Będzie ci przypominać o twoich celach i o tym, do czego dążysz. A w stresujących chwilach możesz spojrzeć na krajobraz i wyobrazić sobie, że już tam jesteś…chodzisz po rozgrzanym piasku albo wspinasz się na górski szczyt. Taka wizualizacja pomoże ci się odprężyć! A kiedy już odwiedzisz miejsce z plakatu — stanie się on miłą pamiątką. 

Wybierasz jeden plakat czy całą kompozycję (np. trzech grafik ze wspólnym motywem, często jest nim natura)? Obie opcje nie będą dużym obciążeniem dla twojego budżetu — ceny grafik zaczynają się od 20 złotych!

Powieszenie plakatu w salonie — zobacz jakie to proste

Chcesz, aby twój plakat jak najdłużej wyglądał jak dopiero co kupiony? Powieś go w ramie lub antyramie (ta oprawa nie ma kolorowej obwódki). Dzięki temu grafika się nie zniszczy. Łatwo ją wymienisz albo przeniesiesz do innego pokoju  (plakaty świetnie się sprawdzają w praktycznie każdym pomieszczeniu!). Z ramą sprzątanie jest bardzo proste — żeby usunąć kurz i inne zanieczyszczenia wystarczy przetrzeć ją nawilżoną ściereczką z mikrofibry. 

Masz w salonie jakieś drewniane elementy? Pamiętaj, aby dopasować do nich kolor ramy albo wybrać minimalistyczną antyramę. Dzięki temu całe wnętrze będzie wyglądało spójnie. 

Antyramę powiesisz na wbitym w ścianę gwoździu albo na samoprzylepne rzepy. Drugi sposób nie spowoduje żadnych uszkodzeń ani nie zostawi widocznych śladów. To dobry wybór w przypadku kiedy wynajmujesz mieszkanie i nie możesz ingerować w wygląd ścian.