Jakie płytki wybrać do łazienki – duże czy małe?

Jakie płytki wybrać do łazienki – duże czy małe?

Wybór płytek łazienkowych nie należy do najłatwiejszych. Rynek oferuje dziś bowiem tyle możliwości, że niełatwo się w tym nadmiarze odnaleźć. Jedno z pytań, które zadają sobie klienci, odnosi się do wielkości kafelków. Czy płytki powinny być małe, czy duże? Te wątpliwości pojawiają się zwłaszcza w głowach osób, przed którymi jest perspektywa pierwszego poważnego remontu.

Zalety dużych płytek łazienkowych

Duże płytki, a w zasadzie płyty łazienkowe, od wielu sezonów cieszą się sporą popularnością. W sklepach pojawia się wiele wzorów wielkoformatowych kafelków. Dominującą grupą w tej kategorii są zdecydowanie płytki marmuropodobne. Ich mocną stroną jest to, że można je położyć praktycznie we wszystkich wnętrzach – zarówno utrzymanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym czy glamour. Modele wykończone w połysku doskonale odbijają światło, sprawiając, że łazienka wydaje się jeszcze bardziej widna.

Takie duże płytki mają to do siebie, że optycznie powiększają przestrzeń. Są zatem szczególnie polecane do niewielkich łazienek. Mocną stroną takich produktów jest również to, że samo położenie dużych kafli zajmuje mniej czasu i generuje mniej pracy w porównaniu z drobną mozaiką.

Czy warto wybierać mniejsze płytki łazienkowe?

Mniejsze płytki łazienkowe, na przykład efektowne mozaiki czy modne płytki heksagonalne, również podbijają serca miłośników pięknych wnętrz. Zwykle stosuje się je na mniejszych powierzchniach, gdzie występują jako element dekoracyjny, np. obok umywalki.

Wiele osób decyduje się jednak także na położenie mniejszych płytek na całej podłodze. To rozwiązanie wygląda bardzo efektownie zwłaszcza w wąskich i długich pomieszczeniach. Niekoniecznie jednak będzie to dobra opcja w przypadku bardzo dużych łazienek na planie kwadratu.  

Niewielkich rozmiarów płytki optycznie pomniejszają wnętrza, ale umiejętnie zastosowane – mogą pięknie podkreślać ich charakter.

Najlepszy będzie kompromis

Kompromis to zawsze dobre rozwiązanie. Odnosi się to również do płytek łazienkowych. Najlepiej zdecydować się na połączenie dużych płytek z małymi. Poszczególne elementy będą się wzajemnie uzupełniać, wydobywając swoje mocne strony. Dzięki temu uzyskasz wyjątkowo harmonijną kompozycję.

Obydwa rodzaje płytek możesz zamówić u jednego dostawcy, na przykład w sklepie Ceramik Łazienki. We wspomnianym sklepie online jest duży wybór zarówno dużych, jak i małych kafelków. Na pewno znajdziesz więc coś dla siebie. Wśród szerokiego wachlarza asortymentu dostępne są płytki w wielu wzorach i kolorach.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.

Post Comment