Jaki jest koszt wyposażenia łazienki w 2022 roku?

Jaki jest koszt wyposażenia łazienki w 2022 roku?

Łazienka jest statystycznie rzecz ujmując, najrzadziej remontowanym pomieszczeniem w domu. Na taki stan rzeczy ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim remont łazienki jest dość kłopotliwy, utrudnia normalne funkcjonowanie domowników, poza tym czas trwania w jego przypadku zazwyczaj jest dłuższy niż wtedy, gdy chodzi o inne pomieszczenia. Poza tym koszt wyposażenia łazienki nie należy do niskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się tego, ile w roku 2022 będzie kosztować aranżacja lub modernizacja łazienki – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wyposażenie łazienki – na jakie elementy warto jest postawić?

W każdej łazience powinny znaleźć się podstawowe elementy jej wyposażenia, po to by było to miejsce funkcjonalne. Z pewnością nie powinno zabraknąć umywalki, szafki pod umywalkę, baterii, lustra, wanny/kabiny prysznicowej, grzejnika czy sanitariatu. Istotne są też płytki, które są lwią częścią kosztu aranżacji pomieszczenia. Okazuje się, że są sposoby, by koszt wyposażenia łazienki nie był tak wysoki, a czas trwania remontu nie przeciągał się w nieskończoność.

Jeszcze jakiś czas temu na podłodze czy na ścianach głównie kładzione były płytki. Oczywiście produkty te są niezwykle praktyczne, trwałe i odporne na działanie wody, jednak sam ich zakup nie należy do tanich, tak samo jak położenie ich przez profesjonalnego glazurnika. Cena uzależniona jest od regionu Polski, czy doświadczenia fachowca. Obecnie można zastąpić płytki podłogowe specjalną wykładziną PCV, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, graficznych. Materiał ten potrafi do złudzenia przypominać drewno, płytki. Zaletą go jest natomiast czas związany z samym położeniem wykładziny a także i to, że jest t o opcja dużo tańsza.

Więcej porad i inspiracji znajdziesz na stronie https://www.lazienkiabc.pl/

koszt wyposażenia łazienki

Tanie wyposażenie łazienki – co zamiast płytek?

Zastąpić można nie tylko płytki podłogowe. Są też rozwiązania, dzięki którym zastąpić można płytki ścienne. Jedną z ciekawszych opcji jest postawienie na tapety. Oczywiście chodzi o specjalne tapety, które można stosować także w pomieszczeniach, w których występuje wilgoć i wahania temperatury. Wybór tapet do łazienki jest ogromny! Można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Samo położenie tapety, nawet jeśli miałby to wykonać fachowiec jest dużo tańsze niż położenie płytek. Zresztą wiele osób podejmie się takiego zadania samodzielnie.

Innym ze sposobów na tanie wyposażenie łazienki, jest zastąpienie płytek ściennych farbą. Jest to zresztą opcja, która jest nie tylko najszybsza, ale także i najtańsza. Chociaż w strefie blisko umywalki lub wanny/kabiny korzystniej jest ze względów praktycznych połozyć płytki. Na rynku dostępne są także szklane panele. W ostatnich sezonach sporym zainteresowaniem cieszy się sztukateria, która jest dosyć prosta do wykonania.

wyposażenie łazienki

Koszt wyposażenia łazienki – na czym można zaoszczędzić?

Są elementy wyposażenia łazienki, na których można nieco zaoszczędzić. Z tego względu lepiej jest wybierać po danych parametrach technicznych, a nie po marce. Dla przykładu baterie łazienkowe Deante (polskiego producenta) posiadają praktycznie te same parametry, co modele zagraniczne. Przy czym baterie łazienkowe Deante kosztują znacznie mniej. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o miski WC, meble łazienkowe.

Decydując się na wyposażenie łazienki, należy sprawdzić z jakiego materiału zostało wykonane. W przypadku baterii powinien być to mosiądz, czyli materiał, który jest trwały, odporny na wiele czynników, nie koroduje. Jeśli chodzi natomiast o meble łazienkowe, powinny być one wykonane z materiału, który jest odporny na działanie wilgoci, a także i wahania temperatury. Ceramika łazienkowa powinna być dobrze szkliwiona. Decyzja powinna być związana także z dostępnością w ciągłej sprzedaży części zamiennych, jak i okresem gwarancyjnym.