Jak pomalować pokój

Jak pomalować pokój

Chcesz dowiedzieć się, jak pomalować pokój prawidłowo? Oto jak w prawidłowo pomalować pokoje, jakiej techniki używać dla wykończenia mieszkania.

Jeśli chodzi o to, jak malować pokoje prawidłowo, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Podczas gdy skupiasz się na malowaniu pokoju i dobrym wykończeniu, zwróć uwagę czy czynności, które wykonujesz nie powodują bałaganu. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący w malowaniu pokojów.

W tym przewodniku, będziemy patrzeć na kolejności, w której trzeba malować pokój, narzędzia potrzebne do zapewnienia profesjonalnego wykończenia i najlepsze techniki praktyki dla stosowania farby.

Jakie narzędzia są potrzebne do malowania pokoju?

Pędzle i wałki są kluczowe narzędzia podczas malowania pokoju. Im lepsze są twoje pędzle i wałki, tym lepsze jest wykończenie. Tanie pędzle nie wytrzymują zbyt długo i będą zostawiać włoski. Tanie wałki często zostawiają kawałki puchu i nie wytrzymają więcej niż dwa lub trzy użycia. Więc przy zakupie nowych narzędzi nie oszczędzaj. Spójrz na połowie zakresu cenowego (lub powyżej) narzędzi.

Pełna lista narzędzi i materiałów potrzebnych do malowania pokoju obejmują:

samodzielne malowanie ścian - jak pomalować pokój dzienny
Samodzielne malowanie ścian
 • Pędzle: 4 cale, 2 cale
 • Wałki
 • Taca wałka
 • Tyczka przedłużająca
 • Taśma malarska / maskująca
 • Drabina
 • Ściereczki do kurzu
 • Farba: Emulsja do ścian; połysk, satyna
 • Mieszadło
 • Mydło malarskie
 • Skalpel do tapet

Jaka jest właściwa kolejność malowania pokoju?

Podczas malowania pokoju ważne jest, abyś robił to we właściwej kolejności. Jeśli nie, będziesz po prostu dając sobie więcej pracy do zrobienia, a to potrwa dłużej, aby zakończyć. Pierwszym krokiem jest przygotowanie pomieszczenia. Przesuń i przykryj meble i zacznij od sufitu.

To sprawi, że wszelkie krople i kropelki nie będą lądować na żadnej nowej farbie. Następnym krokiem jest malowanie listew przypodłogowych i reszty stolarki. Pozwala to na wcięcie wokół drzwi i ram okiennych i listew przypodłogowych, gdy malujesz ściany, aby stworzyć czyste linie proste.

Przygotowanie pokoju do malowania

Przyklej gazety wokół krawędzi podłogi, a następnie przykryj resztę folią malarską. Użyj folii malarskiej, aby zatrzymać wszelkie krople farby.
Przygotowanie jest kluczem do dobrego wykończenia, więc upewnij się, że nie obcinasz żadnych rogów na tym etapie. Ale zanim zaczniesz, musisz przygotować pokój. Idealnie opróżnić pokój z wszelkich mebli. Jeśli nie jest to możliwe, umieść je w środku pokoju lub z dala od obszaru, który malujesz i przykryj folię malarską. Aby zabezpieczyć podłogę, użyj taśmy malarskiej i poprowadź ją wzdłuż listwy przypodłogowej/ krawędzi podłogi.

Jeśli przed malowaniem konieczne jest usunięcie tapety, zaopatrz się w narzędzie do punktowania farby i zetrzyj tapetę. Przygotuj miskę z ciepłą wodą, nałóż ją gąbką i pozostaw na pięć minut. Następnie użyj narzędzie do skrobania farby i zacznij usuwać papier. Najlepiej zacząć od dołu i pracować w górę. Gąbka na więcej wody w razie potrzeby. Po zakończeniu pozostawić na kilka godzin do wyschnięcia.

Umyj sufit i ściany z mydłem malarskim, jeśli są brudne lub tłuste. Teraz wypełnić wszelkie otwory w suficie i ścianach i czekać na wypełniacz do wyschnięcia i szlifować ściany aż gładkie. Używa ręczną szlifierkę. Jeśli malujesz nowy tynk na ścianach, upewnij się, że są one całkowicie suche i nałóż warstwę mgły przed nałożeniem emulsji.

Aby przygotować listwy przypodłogowe, drzwi i okna, należy je oczyścić mydłem malarskim, a następnie użyć drobnoziarnistego papieru ściernego, około 180-220 jest dobre, aby zapewnić lepszą przyczepność dla farby. Jeśli masz jakieś luki między listwy przypodłogowe / ramy drzwi i ściany używać akrylu aby wypełnić luki, aby uzyskać bardziej profesjonalne wykończenie.

Armatura i wyposażenie, takie jak zawieszki sufitowe i gniazda wtykowe muszą być pokryte, aby utrzymać je wolne od farby – użyj taśmy malarskiej. Aby zatrzymać wszelkie niechciane krawędzie i uzyskać doskonałe wykończenie, odkręcić elementy wyposażenia, dzięki czemu można malować za. Pozwól farbie wyschnąć przed odłożeniem osprzętu z powrotem.

Jak pomalować pokój krok po kroku

Malowanie zacznij od sufitu

Używając 4-calowego pędzla, pomaluj krawędzie na szerokość pędzla, aby stworzyć granicę. Jeśli malujesz sufit na biało, nałóż farbę na ścianę o jeden do dwóch cali. Pomaga to stworzyć czystą krawędź, gdy dojdziesz do rundy do cięcia w farbie ściennej. Jeśli malowanie sufitu ciemniejszy kolor niż ściany trzeba będzie wciąć, aby utworzyć schludny prostą krawędź. Jeśli nie jesteś pewny siebie, użyj taśmy malarskiej, aby pomóc.

Użyj standardowego 9-calowego wałka do wykończenia sufitu. Zacznij w jednym rogu i zrobić pasek z jednej strony do drugiej. Powtarzaj czynność aż do wykończenia sufitu. Malując rób to w kierunku okna.

Aby przyspieszyć proces użyj słupka przedłużającego. Jest to o wiele szybsze i łatwiejsze niż wstawanie i schodzenie z drabiny schodkowej i łatwiej jest zauważyć, czy pominąłeś jakieś części. Poczekaj, aż wyschnie i dodaj drugą warstwę.

Malowanie pokoju dzieci. Wybierzcie razem kolory ścian. Podczas malowania ścian użyj taśmę malarską.
Malowanie pokoju dzieci. Wybierzcie razem kolory ścian. Podczas malowania ścian użyj taśmę malarską.

Malowanie ścian w pokoju

Zacznij od cięcia w krawędzi sufitu, a następnie zrobić wszystkie narożniki, gdzie ściany spotykają się od góry do dołu. Wreszcie wciąć wzdłuż górnej części listwy przypodłogowej. Więc powinieneś teraz mieć małe 2-3 calowe granicy wokół wszystkich obszarów, które są trudne do malowania z wałkiem. Nie zapomnij pomalować wokół wszelkich urządzeń armatury, takich jak gniazda wtykowe i przełączniki światła. Wreszcie, dostać 9-calowy wałek i malować ściany. Zacznij w jednym rogu i zrób pasek od podłogi do sufitu i powtarzaj, aż ściana zostanie zrobiona. Teraz zrób to samo dla każdej ściany.

Aby przyspieszyć proces malowania pokoju. Możesz dodać warstwę farby ściennej po suficie. Następnie wykonaj stolarkę. Gdy stolarka jest sucha, można zastosować ostatnią warstwę farby ściennej. Jeśli nie dostaniesz żadnych kropli na stolarce, wytrzyj wilgotną szmatką tak szybko, jak to możliwe.

Jak uzyskać najlepsze wyniki podczas malowania pokoju


Jeśli chodzi o pędzle użyj syntetycznego włosia do farb na bazie wody i farby z naturalnego włosia do farb na bazie oleju, takich jak połysk. Te pomagają dać gładką nawet wykończenie dla obu rodzajów farb. Spróbuj skośne cięcie w pędzla dla obszarów wokół stolarki. Jeśli malujesz gołe drewno, upewnij się, że używasz podkładu do pierwszej warstwy.

Wałki mają różne długości stosu. Dla dużych powierzchni użyj 9-calowy wałek z średniej kupy. Jeśli masz teksturowane ściany użyj głębokiego stosu, a dla gładkich ścian krótki stos lub wałek piankowy dla prawie teksturowanego wykończenia. Aby uzyskać dobre wykończenie upewnij się, że wałek jest załadowany farbą i użyj lekkiego dotyku, aby zastosować. Naciskając mocno stworzy niechciane grzbiety.

Wreszcie, jeśli chodzi o farbę używać dobrej jakości farby. Duże marki takie jak Dulux, Magnat, Beckers są powszechnie dobrym wyborem. Upewnij się, aby przeczytać wszelkie opinie lub porozmawiać z profesjonalistą, aby pomóc dokonać wyboru.

Post Comment