Nie tylko “Kevin” — kultowe świąteczne filmy dla całej rodziny

Nie tylko “Kevin” — kultowe świąteczne filmy dla całej rodziny

“Kevin sam w domu” oraz “Kevin sam w Nowym Jorku” to kultowe produkcje, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Jakie inne filmy familijne i animowane dostarczą rozrywki zarówno młodszym, jak i starszym członkom rodziny? Sprawdź, co warto obejrzeć w grudniu, by poczuć świąteczny klimat i zachwycić się zimą.

Weź pieska na święta (2019)

Pierwsza propozycja na filmowy wieczór w rodzinnym gronie to “Weź pieska na święta”. Ten zabawny film amerykańskiej produkcji wciąga od pierwszej minuty. Czego dotyczy fabuła? Erin to ambitna kobieta, która dostaje nową pracę, od której zależy dalszy rozwój jej kariery. Nowy szef, Martin, za którym główna bohaterka nie przepada, zleca Erin znalezienie domu dla dwunastu małych piesków, które zostały porzucone po bożonarodzeniowej sesji zdjęciowej. Między podwładną a szefem zaczyna rozwijać się uczucie. To idealny film dla wszystkich miłośników czworonogów. Doskonała zabawa gwarantowana.

Powrót do Christmas Creek (2018)

“Powrót do Christmas Creek” to kolejny amerykański film. Jesteś ciekawy, o czym opowiada? Amelia to młoda dziewczyna, która na co dzień mieszka w Chicago, gdzie pracuje przy tworzeniu aplikacji mobilnych. Kobieta wraca na święta do swojego rodzinnego miasteczka i szybko zakochuje się w Mike’u, najlepszym przyjacielu z dzieciństwa. Wybierając pakiet internet i telewizja od UPC, będziesz mógł obejrzeć tę wzruszającą i momentami bardzo zabawną komedię świąteczną, spędzając miło czas w gronie bliskich osób.

Kraina Lodu II (2019)

“Kraina Lodu” to amerykański film animowany, uwielbiany nie tylko przez dzieci, lecz także przez dorosłych. Animacja odniosła ogromny sukces na całym świecie. Chyba nie ma osoby, która o niej nie słyszała. Co prawda, nie jest to typowo świąteczna produkcja, ale nie brakuje w niej śniegu i zachwycających zimowych krajobrazów, kojarzących się nieodłącznie ze świąteczną atmosferą. Jakie przygody czekają Elsę i Annę w drugiej części? Siostry razem z gromadą przyjaciół wyruszają z Arendelle do Zaczarowanego Lasu, by znaleźć pomoc dla swojego Królestwa. Jak potoczą się ich losy?

Warto dodać, że ten udany sequel bawi i wzrusza tak samo, jak pierwsza część opowieści. Animacja dostarczy rozrywki zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Co ważne, nie zabraknie w niej pięknych, wpadających w ucho piosenek – godnych następców hitu “Let it go”, który pojawił się w pierwszej części “Krainy Lodu”.

Tupot małych stóp II (2011)

Innym filmem animowanym, który niesie za sobą ważny przekaz i znakomicie sprawdzi się jako propozycja na grudniowy seans z rodziną, to “Tupot małych stóp II”. Amerykańsko-australijski obraz przedstawia losy Mambo, stepującego pingwina, który jest zakochany w Glorii. Owocem ich szczerej miłości jest uroczy pingwinek Eryk, który marzy o lataniu i stara się odnaleźć swoje miejsce w społeczności pingwinów cesarskich. Wobec nadchodzących zagrożeń, wszystkie zwierzęta będą musiały się zjednoczyć, by przetrwać. Piosenki, które pojawiają się przez cały film, zachęcają do tańca nie tylko pingwiny, lecz także widzów. 

Artur ratuje Gwiazdkę (2011)

“Artur ratuje Gwiazdkę” to znany amerykański film animowany, który opowiada o akcji ocalenia Bożego Narodzenia. Tytułowy bohater jest młodszym synem Świętego Mikołaja, który przeszedł na emeryturę. Firma przechodzi więc w ręce Artura i jego starszego brata – Steva. Gdy okazuje się, że jedna mała dziewczynka z odległej Kornwalii nie dostaje długo wyczekiwanego prezentu, Artur postanawia wkroczyć do akcji i osobiście dostarczyć jej podarunek. Ma tylko kilka godzin, by misja zakończyła się sukcesem. 

Dlaczego warto obejrzeć tę produkcję? Nie brakuje tu trafnych, zabawnych tekstów, które wywołują uśmiech na twarzach dzieci i rodziców. Bez wątpienia to jedna z najlepszych bożonarodzeniowych animacji ostatniej dekady.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje świątecznych filmów animowanych i familijnych okażą się strzałem w dziesiątkę i sprawią, że zimowe seanse z rodziną będą mile spędzonym czasem.