Jak lepiej spać w upale

Jak lepiej spać w upale

Zachowaj chłód w nocy dzięki tym wskazówkom, jak lepiej spać podczas fali upałów.

Przy gwałtownych temperaturach tego lata będziesz musiała wiedzieć, jak lepiej spać podczas fali upałów. I chociaż wszyscy kochają słońce, ciepłe i parne noce często sprawiają, że zasypianie jest niewygodne. Ponadto spanie, gdy jest gorąco, może nieuchronnie wpłynąć na jakość snu, co jest jeszcze gorsze, jeśli dzielisz łóżko z partnerem. Ciągłe podrzucanie i obracanie się w łóżku tylko nie pozwoli ci zasnąć i sprawi, że następnego dnia poczujesz się jeszcze bardziej ospały.  

Na szczęście istnieją sposoby, aby lepiej spać podczas upałów i nie musisz nawet wydawać fortuny na nowy klimatyzator lub polegać na głośnym wentylatorze. Więc jeśli chcesz się ochłodzić w upalne noce, postępuj zgodnie z tymi najważniejszymi wskazówkami, aby dobrze się wyspać. 

Zobacz: jak szybko zasnąć.

Przejdź na piżamę „letnią”

Porzuć swoją ulubioną flanelową piżamę i zainwestuj w lżejszą bieliznę nocną, aby zachować chłód. Rodzaj materiału, który nosisz do łóżka, może mieć wpływ na regulację temperatury ciała podczas snu. Zamiast grubych i ocieplanych materiałów wybierz 100% bawełny, bambusa i jedwabiu. Bawełna jest bardzo lekka, miękka i oddychająca, zapewniając dobrą wentylację podczas snu.

Śpij pod letnią kołdrą

Kołdry mogą być przytulne, aby się pod nimi przytulić, ale nie tak bardzo, gdy śpimy w upale. Jeśli nie chcesz po prostu spać pod prześcieradłem, zainwestuj w jedną z najlepszych kołder o niskim współczynniku tarcia. Im mniej jest gęsty, tym bardziej zapewni Ci chłód w nocy i wspaniały sen. Ponadto zmień pościel na lnianą lub lżejszy materiał, który jest mniej podatny na przegrzanie w nocy. 

Zdecyduj się na chłodzącą nakładkę na materac lub poduszki 

Najlepsze materace nawierzchniowe są przeznaczone do siedzenia na wierzchu materaca, aby zapewnić dodatkową warstwę komfortu i wsparcia w nocy. Ale są też nakładki chłodzące i poduszki chłodzące, które są specjalnie przystosowane do upałów. Nakładki chłodzące to specyficzny rodzaj nakładek, które pomagają regulować temperaturę łóżka, aby zapewnić orzeźwiający chłód.

Stwórz przepływ powietrza w pomieszczeniu 

W większości pomieszczeń latem jest duszno lub wilgotno z powodu braku przepływu powietrza przez pomieszczenie. Aby utrzymać chłód w sypialni, stwórz przepływ powietrza przez pomieszczenie, jednocześnie blokując bezpośrednie światło słoneczne, które może sprawić, że pomieszczenie będzie cieplejsze. Polecam otwieranie okien po obu stronach domu, a gdy światło słoneczne pada bezpośrednio na sypialnię, zamykaj zasłony, rolety lub żaluzje. Niektórzy uważają, że wentylatory są przydatne, a biały szum może być dla niektórych kojący (chociaż niektórzy uważają ten hałas za irytujący). Umieszczenie trochę zimnej wody przed wentylatorem biurkowym może pomóc w wydmuchaniu chłodnego powietrza po pokoju”.

Co zrobić aby nie zasnąć w samochodzie.

Nie ćwicz zbyt blisko pory snu 

Podczas gdy codzienne ćwiczenia mają swoje zalety w zakresie snu, ćwiczenia zbyt przed snem są niedopuszczalne. Nie jest dobrym pomysłem ćwiczyć zbyt przed snem, ponieważ może to podnieść temperaturę ciała i tętno, co może utrudnić zasypianie.

Weź chłodny lub letni prysznic przed snem 

Zazwyczaj temperatura ciała zaczyna spadać wieczorem lub bliżej pory snu. Biorąc chłodny lub letni prysznic przed snem, powoduje to szybkie ochłodzenie organizmu i pomaga w uwolnieniu melatoniny. Co więcej, poczujesz się jeszcze chłodniej dzięki dodatkowemu nawilżeniu skóry i skóry głowy.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.