Czym charakteryzują się panele dachowe na rąbek?

Czym charakteryzują się panele dachowe na rąbek?

W ostatnim czasie panele dachowe na rąbek zyskały popularność wśród najbardziej wymagających inwestorów za sprawą charakterystycznego wyglądu i unowocześnionej konstrukcji. Są coraz częściej wykorzystywane również ze względu na ich doskonałe właściwości mechaniczne. Dachy na rąbek stojący cechują się ponadczasową elegancją i wyróżniają budynek na tle innych.

Charakterystyka paneli dachowych na rąbek

Największą zaletą paneli dachowych na rąbek jest wysoka wytrzymałość. Cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych. To pokrycie o bardzo wysokiej jakości, dlatego jego cena jest porównywalna do kosztu tradycyjnych dachówek ceramicznych. Obecnie panele dachowe na rąbek są produkowane na wymiar oraz występują w wielu formach i kolorach, dzięki czemu można łatwo dopasować je do konstrukcji i wykończenia domu. Ich niska waga pozwala na układanie tego pokrycia na więźbie dachowej, która nie jest masywna i nie ma wzmocnień. Ponadto producenci wyposażają nowoczesne panele w otwory montażowe i zamki zatrzaskowe, co umożliwia prosty montaż bez konieczności zaginania rąbka. Dzięki tym elementom łączącym dachy na rąbek są sztywne, stabilne oraz w 100% szczelne. 

Zastosowanie paneli dachowych na rąbek

Panele dachowe na rąbek mają wszechstronne zastosowanie: są montowane zarówno na prostych, jak i skomplikowanych konstrukcjach. Mogą być układane na dachach o nachyleniu mniejszym niż 25 stopni. Sprawdzają się również w tworzeniu elewacji, zapewniając oryginalne wykończenie ścian. Bardzo dobrze współgrają z architekturą klasyczną i nowoczesną. Często służą do renowacji zabytków i budynków sakralnych, ponieważ mogą być układane pionowo i poziomo, a także na kopułach, kształtach stożkowych, zaokrąglonych i wypukłych brzegach czy dachach łamanych. 

Blachy na rąbek nie wychodzą z mody i mają wiele zalet, jednak trwałością i szczelnością odznaczają się wyłącznie te, które powstają z najlepszych materiałów. Panele z wytrzymałej blachy stalowej oferuje m.in. producent pokryć dachowych HANBUD, który posiada 25-letnie doświadczenie w branży. W produkcji firma wykorzystuje wysokiej jakości wyroby hutnicze od cenionych dostawców. Ponadto panele powstają w zaawansowanym parku maszynowym, gdzie są powlekane warstwami ochronnymi, które zapewniają im ochronę przed korozją, odkształceniami i promieniowaniem UV.  Dzięki temu pokrycia sprawdzają się nawet w trudnych warunkach i zachowują trwałość przy intensywnej eksploatacji. Jeśli poszukujesz trwałych paneli dachowych na rąbek z gwarancją do 40 lat, zachęcamy do kontaktu telefonicznego ze specjalistami z firmy HANBUD lub wypełnienia formularza wyceny na stronie internetowej przedsiębiorstwa.

Post Comment