Jak stworzyć nowoczesną kuchnię?

Jak stworzyć nowoczesną kuchnię?

Nowoczesna kuchnia to pomieszczenie, które jest przede wszystkim praktyczne i wygodne w codziennym korzystaniu. Jednocześnie ważny jest w niej design. Jak stworzyć pomieszczenie, które łączy te wszystkie cechy?

Nowoczesna kuchnia – otwarta przestrzeń

Nowoczesna kuchnia to zazwyczaj przestronne pomieszczenie, w którym dobrze jest zapewnić dużą ilość przestrzeni. Bardzo często przyjmuje więc ona formę aneksu. Można także spotkać się z pokojami, które otwierają się na salon lub jadalnię także w inny sposób – ograniczone są tylko blatem, wyspą, regałem lub częściowo płytą karton-gipsową. Dobrze jest też zadbać o wizualny porządek, który doskonale będzie współgrał właśnie z otwartą przestrzenią. Pokazanie kuchni pozwala także na odczarowanie tego pomieszczenia jako swego rodzaju zaplecza. Zamiast tego może być ona piękna i pełna życia. Oznacza to, że nowoczesna kuchnia powinna być także przyjemna dla oka. Doskonale sprawdzą się w niej odważne kolory, ciekawe faktury czy efektowne wykończenia. Ze zjawiskowymi meblami można zapoznać się tutaj: https://domar.pl/sklep/zaarde/.

Dobrze zaplanowana przestrzeń

Kuchnia, zwłaszcza ta nowoczesna, to miejsce, które powinno wyróżniać się funkcjonalnością. W związku z tym urządzanie tego pomieszczenia najlepiej jest zacząć od planowania. Pozwoli to stworzyć praktyczną i wygodną przestrzeń. Podczas projektowania dobrze jest trzymać się sprawdzonych, ponadczasowych zasad. Kuchnię warto podzielić na kilka stref: przeznaczoną do przechowywania produktów spożywczych, naczyń i drobnego AGD, mycia i sprzątania, przygotowywania pokarmów oraz gotowania i pieczenia. W idealnej sytuacji ustawione są one zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Dobrym rozwiązaniem jest także stworzenie tzw. trójkąta roboczego, czyli optymalnego ustawienia względem siebie lodówki, zlewozmywaka i kuchenki bądź piekarnika. Pozwala to zredukować liczbę kroków do wykonania podczas przygotowywania posiłków.

Nowoczesne rozwiązania

Nowoczesna kuchnia to także rozwiązania, które znacznie ułatwiają korzystanie z pomieszczenia. Wśród najpopularniejszych wymienić można cichy domyk lub spowalniacze, które nie tylko wpływają na komfort użytkowania z mebli, ale też sprawiają, że powstaje o wiele mniej hałasów. Rodzice i właściciele zwierząt docenią zabezpieczenia przed otwarciem szafek czy szuflad. Nowoczesne rozwiązania dotyczą także wygodnego i intuicyjnego przechowywania. Ogromną popularnością cieszą się szafki narożne, które pozwalają na wykorzystanie nawet najmniejszej przestrzeni w pomieszczeniu. Komfort mogą zwiększyć również różnego rodzaju organizery, dzięki którym przechowywanie może stać się wygodne i intuicyjne. Liczne nowoczesne rozwiązania dostępne są zarówno w gotowych zestawach, jak i meblach kuchennych na wymiar. Warto sprawdzić ofertę sklepów oferujących je przez internet.

Nowoczesna wyspa kuchenna

W nowoczesnych kuchniach często można spotkać wyspę, która jednocześnie rozdziela to pomieszczenie od salonu lub części jadalnianej. Ma ona wiele zalet, a odpowiednio zaprojektowana może doskonale sprawdzić się nawet przy niewielkim metrażu. Często jest ona jednocześnie miejscem do przygotowywania posiłków, jak i ich spożywania. Zaletą wyspy, oprócz jej funkcjonalności, jest także design, który dodatkowo można podkreślić nowoczesnym AGD czy dodatkowymi półkami, regałami, oświetleniem lub wieszakami. Doskonale pasują do niej stylowe hokery. Nowoczesne rozwiązanie tego typu świetnie podkreśla otwarty charakter pomieszczenia i pozwala na przygotowywanie posiłków i jednoczesne przebywanie z gośćmi. W wyspie można również zamontować nie tylko kuchenkę czy piekarnik, ale też zlew, co pozwala stworzyć wcześniej wspomniany trójkąt kuchenny.