Cechy mebli ogrodowych z technorattanu – to musisz wiedzieć!

Cechy mebli ogrodowych z technorattanu – to musisz wiedzieć!

Technorattan to bardzo łatwy w pielęgnacji, stylowy i trwały materiał, z którego wykonywane są meble ogrodowe. Nowoczesne meble z technorattanu idealnie sprawdzą się do wypoczynku w ogrodzie czy na tarasie.

Czym jest technorattan?

Technorattan to innowacyjny materiał, tworzony jako zamiennik dla naturalnego rattanu. Wytwarzany jest z wysokiej jakości włókien polietylenowych lub poliuretanowych. Z cienkich włókien technorattanu ręcznie wyplata się np. komplety mebli ogrodowych. Technorattan powstał jako ekologiczna alternatywa dla rattanu, który jest pozyskiwany z palm rotangowych. Rattan nie jest jednak tak trwały i odporny na wilgoć czy promienie słoneczne jak jego syntetyczny zamiennik. Jeżeli chodzi o wygląd, technorattan do złudzenia przypomina pierwowzór i na pierwszy rzut oka, ciężko ocenić z którym materiałem mamy do czynienia.

Meble ogrodowe z technorattanu – zalety

Do popularności technorattanu, jako materiału do produkcji mebli ogrodowych przyczyniła się przede wszystkim jego duża odporność na czynniki atmosferyczne. Meble z technorattanu nie odbarwiają się podczas długiej ekspozycji na słońce, nie wchłaniają też wilgoci, dlatego nie ma konieczności osłaniania ich przed deszczem. Materiał jest również odporny na niskie temperatury. W sezonie jesienno/zimowym wystarczy przykryć meble z technorattanu pokrowcem. Nie musisz chować ich do pomieszczenia, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Meble ogrodowe z technorattanu bardzo łatwo utrzymać w czystości. Do jego pielęgnacji wystarczy przetarcie zwilżoną szmatką. Warto również wspomnieć o niezwykłej lekkości, jaką cechują się meble z technorattanu. Bez problemów przeniesiesz meble w dowolne miejsce. Do zalet, możemy również zaliczyć fakt, że technorattan jest materiałem ekologicznym. Bez problemów możemy poddać go recyklingowi. Bardzo ważną kwestią, jest również to, że podczas jego produkcji nie powstają toksyczne substancje i jest całkowicie bezpieczny dla środowiska.

Meble z technorattanu z powodzeniem wykorzystasz zarówno w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. W zależności od powierzchni, możesz wybrać pojedyncze elementy lub zestawy mebli technorattanowych, które najczęściej składają się ze stolika, narożnika, foteli lub leżaków.

Rodzaje mebli z technorattanu

Wśród mebli ogrodowych z technorattanu możemy wyróżnić kilka rodzajów plecionek. Na rynku dostępny jest technorattan płaski, który jest określany jako najtańszy i najszybszy w produkcji. Najczęściej wykonuje się z niego proste zestawy mebli ogrodowych. Technorattan półokrągły jest znacznie bardziej trwały i efektowny. Najdroższy i najbardziej zbliżony do rattanu jest technorattan okrągły. Ten rodzaj mebli z technorattanu jest uważany za najbardziej elegancki i wysokiej jakości.

Meble ogrodowe z technorattanu to inwestycja na wiele lat. Materiał jest niezwykle odporny na działanie czynników atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne. Nie wymaga skomplikowanej konserwacji i pielęgnacji, dlatego sprawdzi się w każdym ogrodzie czy tarasie. Nowoczesne, wysokiej jakości meble z technorattanu znajdziesz w ofercie sklepu Bel Giardino: https://www.belgiardino.pl. Asortyment obejmuje zarówno zestawy mebli ogrodowych, jak i poszczególne elementy tj. fotele, sofy, leżaki i wiele innych.

Post Comment