Czy nawiązanie współpracy z deweloperem będzie się opłacać?

Czy nawiązanie współpracy z deweloperem będzie się opłacać?

Zakup własnego mieszkania od zawsze wiąże się z pokaźną inwestycją. Trzeba nie tylko zgromadzić własne środki, ale także i zdecydować się na zaciągniecie kredytu hipotecznego. Nic więc dziwnego, że podczas takiej decyzji, której konsekwencje mogą się za nami ciągnąć latami, nikt nie chce popełnić błędu. Warto jednak zauważyć, że rynek nieruchomości zmienia się dość dynamicznie i rządzi się swoimi prawami. Z tego też powodu coraz powszechniejsza staje się współpraca z deweloperem. Jednak czy będzie ona opłacalna?

Współpraca z deweloperem – czy potencjalny nabywca mieszkania na niej skorzysta?

Każda, większa inwestycja wymaga szeregu analiz i rozważań. Nie inaczej jest w przypadku zakupu własnej nieruchomości, która pozostanie z nami na wiele lat. Firmy deweloperskie jak np.: https://www.forestclub.com.pl/ powstały po to, by cały proces związany z poszukiwaniami i zakupem nieruchomości znacznie ułatwić. Nie da się jednak ukryć faktu, że wiele osób podchodzi do współpracy z deweloperem z dość dużym dystansem. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie może przynieść wiele, wymiernych korzyści potencjalnemu nabywcy lokalu. Wśród najważniejszych z nich można wymienić:

  • oszczędność czasu – deweloper dopasuje i wyselekcjonuje oferty mieszkań ze swojej bazy ogłoszeń tak, by spełniały one ustalone przez nas kryteria;
  • gwarancja ceny rynkowej – zakup mieszkania za pośrednictwem dewelopera jest również gwarancją ceny rynkowej za metr kwadratowy nieruchomości. Prywatni sprzedawcy często mają tendencję do jej zawyżania;
  • brak konieczności dokonywania osobistych oględzin mieszkania – deweloper może przejąć ten obowiązek na siebie. Jest to wyjątkowo korzystne rozwiązanie szczególnie w momencie, kiedy interesująca nas nieruchomość znajduje się w innym mieście.

Jak więc widać, współpraca z deweloperem może znacznie ułatwić cały proces związany z poszukiwaniami i zakupem nieruchomości.

Współpraca z deweloperem, a kwestie formalne zakupu mieszkania

Wspomniane już zostało, że deweloperowi można z czystym sumieniem powierzyć oględziny nieruchomości. Jednak okazuje się, że może on przejąć na siebie znacznie więcej obowiązków, niż może się nam to wydawać. Z pewnością świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że proces związany z zakupem nieruchomości niesie za sobą również kwestie formalne. Istnieje konieczność zweryfikowania i podpisania umowy, przygotowania ewentualnego aktu notarialnego, a także innych dokumentów. Deweloper może w tym momencie okazać się nieocenioną pomocą i zająć się wszelakimi formalnościami. Dodatkowym atutem będzie to, że może on również w naszym imieniu negocjować cenę nieruchomości tak, by była dla nas jak najbardziej korzystna. Naszym obowiązkiem będzie jedynie złożenie podpisów i zaakceptowanie danej oferty.

Czy współpraca z deweloperem jest ryzykowna?

Nie da się ukryć, że współpraca z deweloperem może dla wielu osób wydawać się dość ryzykownym posunięciem. Oczywiście istnieją obawy odnośnie tego, że deweloper może przedstawić nam jedynie te oferty, które muszą być najszybciej sprzedane lub nie wsłucha się on w nasze potrzeby. Prawda jest jednak zupełnie inna. Wystarczy podejść z rozwagą do wyboru firmy deweloperskiej, bazując na jej doświadczeniu i opiniach dotychczasowych klientów. Dzięki temu będziemy mieć pewność nawiązania współpracy z prawdziwymi profesjonalistami, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w branży nieruchomości. Wybierając odpowiedniego dewelopera, zapewniamy sobie szybkie znalezienie mieszkania, a także sprawne sfinalizowanie transakcji.