Jak optycznie zmniejszyć nos lub wydłużyć szyję? Poznaj sztuczki fryzjera

Jak optycznie zmniejszyć nos lub wydłużyć szyję? Poznaj sztuczki fryzjera

Fryzury dobrane do kształtu twarzy mogą odwrócić uwagę od niedoskonałości urody. Optycznie wysmuklić pełne policzki albo złagodzić linię żuchwy. Podpowiadamy kilka fryzjerskich sztuczek, które polegają na takim doborze fryzury lub uczesania, by twarz nabrała lepszych proporcji. Poznaj stylizacje, które odwrócą uwagę od dużego nosa, zamaskują podwójny podbródek lub wyszczuplą okrągłą buzię.

Jak optycznie wysmuklić okrągłą buzię?

Dobieraj fryzury, które swobodnie opadają na policzki. To je wizualnie wysmukli. Aby zatuszować podwójny podbródek, pozostaw pasma zakrywające boki twarzy – fryzura powinna sięgać tuż przed linię ramion. W roli maskującej obfite policzki sprawdzają się pasma cieniowane. Rekomendowane są dłuższe fryzury za linię ramion, których objętość jest zwiększona przy końcach. Aby osiągnąć najlepszy efekt, stylizuj włosy na okrągłej szczotce podczas suszenia. Zastosuj kosmetyki profesjonalne, na przykład produkty do stylizacji włosów Matrix, które zwiększą objętość włosów. Świetnie sprawdza się w tej funkcji na przykład pianka do włosów na objętość lub wosk w sprayu w typie volume.

Jak odwrócić uwagę od nosa?

Postaw na fryzury o zwiększonej objętości u nasady, jeśli chcesz odwrócić uwagę od długiego nosa. Gęste loczki i fale optycznie go zmniejszą. Możesz używać produktów, które definiują naturalny skręt włosa, takich jak żele, kremy i pianki do włosów kręconych. Aby unieść włosy u nasady, zastosuj puder na skórę głowy. Inna opcja to lekki spray z efektem boost, który unosi włosy u nasady, zwiększając ich objętość.

Osoby, które nie lubią swojego nosa z powodu jego zadartego kształtu, mają dwie opcje: mogą go zaakceptować i polubić lub zrobić na głowie tak zwany bałagan. Przydadzą się wszelkie gumy teksturyzujące, które potargają włosy. Wszelkie stylizacje  z kaskadowym cieniowaniem to kolejna propozycja. Mocno pocieniowane włosy znów wracają do łask na fali powrotu mody z lat 90.

Jak wysmuklić szyję fryzurą?

Szyja będzie wyglądała na smuklejszą przy krótszej fryzurze odsłaniającej kark. Na przykład klasyczny bob z dłuższymi włosami z przodu i trymowaniem z tyłu głowy, optycznie wydłuży szyję. Inna wskazana opcja to krótka fryzura pixie. Możesz też wypróbować różnego rodzaju upięcia, takie jak wysokie koczki lub modne upięcie z tyłu głowy spinką-klamrą. Unikaj natomiast dużych loków i fryzur o zwiększonej objętości. Ciężkie, proste grzywki do linii brwi to też nie najlepszy pomysł dla posiadaczek krótkiej szyi.

Jak zamaskować kwadratową żuchwę?

Kobiety o prostokątnych i kwadratowych kształtach twarzy często szukają fryzur, które sprawią, że linia żuchwy będzie bardziej subtelna. Dobrym pomysłem jest pozostawienie luźnych pasm zakrywających boki twarzy. Sprawdzają się również fryzury cieniowane i z ukośną, dłuższą grzywką w stylu curtain bangs. Dolna część fryzury powinna być bardziej obfita niż górna. Możesz modelować włosy na okrągłej szczotce i przy użyciu żeli lub gum nadających włosom tekstury.

Od fryzury wiele zależy. Dzięki odpowiedniej stylizacji można modelować proporcje twarzy i głowy, osiągając oczekiwane efekty stylistyczne.