Najważniejsze etapy pielęgnacji twarzy

Najważniejsze etapy pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja twarzy nie wiąże się jedynie z codziennym myciem cery wodą. W tym wypadku sięgać warto po sprawdzone kosmetyki, które działają skutecznie i dają wiele korzyści. W efekcie nasza cera będzie promienna i zdrowa przez długi czas. Dobierając kosmetyki do twarzy, musimy pamiętać o rodzaju cery i jej potrzebach. Nie ma mowy o byle jakich produktach, które mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Jakie są najważniejsze etapy pielęgnacji cery? O czym musimy wiedzieć?

Skuteczna pielęgnacja twarzy

Nie od dziś wiadomo, że pielęgnacja twarzy powinna być wykonywana rano i wieczorem. Jakie etapy są tutaj najistotniejsze? Pierwszym krokiem jest z pewnością oczyszczanie. Zarówno po nocy, jak i po całym dniu, skóra jest pełna zanieczyszczeń. Osoby o cerze tłustej mogą sięgnąć do specjalne żele do mycia twarzy. Z kolei cera sucha wymaga zastosowania płynu micelarnego lub toniku oczyszczającego. Faktem jest, że oczyszczanie jest wstępem do dalszych czynności. 

Pielęgnacja twarzy to także złuszczanie. Tego kroku nie musimy wykonywać każdego ranka. Powinniśmy o tym pamiętać co najmniej raz na miesiąc, zgodnie z tempem odnowy skóry. Komórki naskórka żyją ok. 28 dni, a potem obumierają. Warto wspomagać ten proces, sięgając po peelingi do twarzy. Częstotliwość stosowania jest zależna od naszych potrzeb. Do wyboru mamy produkty z bardziej lub mniej intensywnymi formułami. 

O czym jeszcze pamiętać?

Czego jeszcze nie może pomijać w pielęgnacji twarzy? Trzecim etapem jest tonizacja cery. Tonik do twarzy ma za zadanie przywrócić skórze naturalny poziom pH, który może ulegać zaburzeniom. Zasadą najważniejszą jest to, czy korzystaliśmy wcześniej z produktów, które trzeba zmywać, czy też nie trzeba. Pamiętajmy o tym, aby tonik stosować po peelingach i żelach. Nie ma konieczności jednak stosowania po płynie micelarnym. 

Następnie nakładamy krem pod oczy. Skóra dookoła oczu jest wrażliwa i cienka, dlatego trzeba dobrać osobny kosmetyk. Poza tym warto przechowywać produkt w lodówce, tak aby z samego rana dał ukojenie opuchniętym oczom. Gdy już nałożymy krem pod oczy, możemy przejść do serum. Kosmetyk ten stosujemy rano i wieczorem, przy czym wyznacznikiem są tutaj składniki aktywne. Jeśli lubimy serum na dzień, wybierajmy formuły ze stabilnymi składnikami aktywnymi. Może to być produkt z kwasem hialuronowym, wykazujące silne działanie w dzień i w nocy. 

Ostatnie etapy pielęgnacji twarzy

Poranna pielęgnacja cery wymaga nałożenia odpowiedniego kremu z filtrem. Promienie słoneczne nie oddziałują dobrze na naszą cerę, dlatego krem SPF to podstawa przez cały rok. Zabezpiecza on skórę przed fotostarzeniem i dostarcza jej odpowiednie nawilżenie. Ponadto, zamyka pod swoją warstwą wcześniej użyte serum, wpływając na jego dobre działanie. Producenci oferują kremy nawilżające na dzień, przeciwzmarszczkowe i wiele innych. Oczywiście dobrać trzeba produkt zgodny z typem i potrzebami cery. 

Ostatnim, dodatkowym etapem pielęgnacji z rana może być nałożenie bazy pod makijaż lub kremu BB. Takie preparaty działają nawilżająco i ułatwiają nanoszenie makijażu na skórę. Kobiety uwielbiają także podkłady pielęgnujące, które goszczą w wielu kosmetyczkach. Dzięki temu nasza cera jest świeża i promienna przez cały dzień.