Ekspres Jura Z10 – czy warto zdecydować się na ten model?

Ekspres Jura Z10 – czy warto zdecydować się na ten model?

Szwajcarska marka Jura wprowadziła na rynek najbardziej zaawansowany ekspres do kawy na świecie. Model Jura Z10 jako jedyny ekspres potrafi przygotować chłodne napoje typu Cold Brew. Orzeźwiające specjały kawowe uzyskiwane są w wyniku innowacyjnego procesu Cold Extraction, a to tylko jedna z wielu jego możliwości!

Co potrafi ekspres do kawy Jura Z10?

Model Jura Z10 potrafi przygotować aż 32 specjały kawowe! Ekspres pozwoli zaserwować zarówno klasyczne kawy czarne, takie jak esencjonalne Espresso, jak i kremowe białe kawy o niezwykłym aromacie i delikatnej piance. Cappuccino, Caffe Latte, Latte Macchiato czy mleczne Cortado to tylko niektóre z wszystkich przepysznych specjałów, które przygotujesz za pomocą ekspresu Jura Z10.

Przejrzyste i intuicyjne menu sprawia, że wybór ulubionej kawy i jej przygotowanie trwa zaledwie chwilę. Najnowszy model ekspresu Jura został wyposażony w duży ekran dotykowy, którego przekątna ekranu wynosi 4,3″. Symbole ułatwiają odnalezienie wybranej opcji w ustawieniach, a wybór kawy z domyślnymi ustawieniami ogranicza się do naciśnięcia zaledwie jednego przycisku. Co więcej, mamy możliwość dostosowania intensywności napoju do naszych preferencji smakowych. Możemy też spersonalizować menu, aby wśród najczęściej wybieranych kaw znalazły się te, które są naszymi ulubionymi. 

Największa innowacja: Jura ekspres Z10 przygotuje kawę Cold Brew!

Kawa Cold Brew przygotowana w tradycyjny sposób, bez ekspresu, polega na odstawieniu ziaren wraz z wodą do zaparzania nawet na kilkanaście godzin. Jeżeli do przygotowania napoju użyjemy zimnej wody, wyciągnięcie aromatu ze zmielonych ziaren trwa znacznie dłużej. Stwarza to konieczność długiego oczekiwania, co zwłaszcza w czasie wakacyjnych upałów może nie być kawoszowi na rękę. Jeśli masz ochotę na orzeźwiającą kawę o dowolnej porze dnia, wystarczy wcisnąć jeden przycisk w ekspresie Jura. Specjał błyskawicznie popłynie z wylewki do Twojej ulubionej szklanki. Za tę funkcję odpowiada proces Cold Extraction: zimna woda pod wysokim ciśnieniem w sposób pulsacyjny przepływa przez grubo zmielone ziarna. W ten sposób otrzymujemy prawdziwą zimną kawę, a nie kawę parzoną na gorąco, która została później schłodzona.

Ekspres Jura Z10 – pozostałe technologie

Do najważniejszych technologii zastosowanych przez szwajcarskich inżynierów należą: inteligentny młynek P.R.G., który ma automatyczną możliwość ustawienia stopnia zmielenia ziaren podczas przyrządzania kawy. Ta funkcja sprawia, że kawa posiada optymalny stopień zmielenia nawet w przypadku przyrządzania zimnego specjału kawowego. Młynek wyróżnia się szerokim zakresem działania – potrafi zmielić kawę zarówno bardzo drobno, jak i grubo, dla przedłużonych specjałów typu Cold Brew.

Działanie jednostki zaparzającej 8. generacji odbywa się na zasadzie technologii parzenia 3D, co sprawia, że aromat kawy jest maksymalnie wydobyty ze zmielonych ziaren. Technologia Fine Foam gwarantuje doskonałą kawę mleczną z gładką, aksamitną pianką, która utrzymuje się na powierzchni przez długi czas. Marka Jura zadbała o to, aby wszystkie specjały mleczne posiadały właśnie taką piankę. 

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) to jedna z kluczowych technologii marki Jura. To rozwiązanie sprawia, że nawet krótkie specjały są wyjątkowo aromatyczne. W Procesie Ekstrakcji Pulsacyjnej woda przechodzi przez ziarna kawy w szybkich cyklach, w sposób pulsacyjny, dzięki czemu w naszej filiżance znajduje się doskonała kawa o głębokim aromacie. 

Wśród modeli Jura Z10 znajdziemy takie wersje kolorystyczne jak: Jura Z10 Aluminium Black, Jura Z10 Dark Inox, Jura Z10 Diamond White. Wersje Jura Z10 White oraz Jura Z10 Dark są jednymi z najchętniej wybieranych modeli przez miłośników kawy.  

Cena ekspresu Jura Z10 

Ceny ekspresów Jura Z10 zaczynają się od 10 000 zł. Ze względu na liczne innowacje i najnowocześniejsze technologie, cena ekspresu jest nieco wyższa niż standardowych modeli. Warto natomiast podkreślić, że jest to najbardziej nowoczesny ekspres na świecie. 

Jura Z10 opinie i recenzja

Użytkownicy ekspresu Z10 wyrażają się o tych modelach w samych superlatywach. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z produktem premium, który jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Ekspres zachwyca swoim nowoczesnym designem i ponadczasową stylistyką. Docenią go wszyscy miłośnicy kawy, którzy w swoich codziennych wyborach stawiają na najwyższą jakość. 

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.