3 najdroższe koty na świecie

3 najdroższe koty na świecie

Na świecie jest mnóstwo ras kotów, ale które trzy koty są najdroższe? Odkryjmy wszystkie cechy tych rzadkich kotów. Zapraszamy do przeczytania najdroższe koty świata.

Koty nie są takie same. Zwłaszcza jeśli są czystorasowe, w rzeczywistości te koty kosztują więcej niż ich rówieśnicy i mogą nawet osiągnąć tysiące euro; Wystarczy pomyśleć, że najdroższy kot na świecie może nawet osiągnąć próg 350 000 zł i raczej nie spadnie poniżej 100 000 euro.

Dowiedzmy się, jakie są trzy najdroższe rasy kotów

Ashera – najdroższy kot świata

Kot Ashera jest najdroższy na świecie. Jest to genetycznie zmodyfikowana kotka, którą w przypadku nadwrażliwości na sierść tych zwierząt można stworzyć nawet z doskonałą hipoalergiczną sierścią.

Ashera to bardzo rzadki gatunek, wywodzący się z rasy Savannah, stworzony z pomysłu marketingowego przez firmę zajmującą się zwierzętami, której celem było rozszerzenie rynku unikalnych i egzotycznych zwierząt domowych do najbogatszych i najbogatszych ludzi.

Oprócz bardzo wysokich kosztów, które mogą sięgać nawet 350 000 zł, kot Ashera jest również najrzadszą rasą na świecie ; Znany jako kot jaguar ze względu na specyficzny kolor sierści, zwierzę to mimo swojego „oryginalnego” wyglądu jest kotem przytulaśnym, posłusznym i bardzo siedzącym, dlatego należy go zachęcać do zabawy i aktywności fizycznej.

Kot Ashera może ważyć około 15 kg, co najbardziej go charakteryzuje, to sierść w panterkę i spiczaste uszy, które nadają mu typowo egzotyczny wygląd.

Savannah – najdroższy kot świata

Savannah najdroższy kot świata
flickr.com

Kot Savannah zajmuje drugie miejsce w rankingu najdroższych kotów świata. W rzeczywistości te zwierzęta mogą osiągnąć próg 120 000 zł.

Podobnie jak Ashera, rasa ta również narodziła się ze skrzyżowania kota domowego i afrykańskiego Serwala . Należy zauważyć, że Savannah, które są oddalone o pięć lub sześć pokoleń od afrykańskiego Serwala, mogą mieć bardziej akceptowalny koszt, który wynosi około 4000-7000 zł.

Jest to mało znany i rozpowszechniony gatunek we Włoszech, a jego rozmiary różnią się znacznie w zależności od pokolenia, do którego należy, to znaczy ilości cech odziedziczonych po Servalusie; największe okazy mogą osiągnąć metr długości i wagę około 15 kg.

Jeśli chodzi o postać, ta kotka, trochę jak jej kuzynka Ashera, ma bardzo szczególny wygląd, przypominający jaguara, ale mimo to ma posłuszny , dobry i zabawny charakter. Sawanny są bardzo ciekawe i czułe, towarzyskie nawet z nieznajomymi i idealne jako zwierzęta domowe nawet w przypadku dzieci.

Peterbald najdroższy kot świata

Peterbald najdroższy kot świata

Na trzecim miejscu najdroższych kotów znajduje się Peterbald  , który może kosztować około 40 000 zł. Jest to stosunkowo młoda rasa, wystarczy pomyśleć, że pierwszy okaz urodził się około 1994 roku w Petersburgu.

Początkowo nazywano go „Petersburg Sphynx”, a wreszcie Peterbald, ponieważ wywodzi się od kota Sphynx , od którego wzięła szczególną „nagą” sierść, smukłe ciało, długi ogon i bardzo duże spiczaste uszy.

Kot Peterbald jest bardzo przyjazny, towarzyski i ma bardzo słodki charakter; jest bardzo przywiązany do swojego pana i bardzo cierpi z powodu samotności . Jest to również gatunek bardzo aktywny i lubiący zwierzynę łowną, z tego powodu nie nadaje się dla osób prowadzących bardziej siedzący tryb życia, ponieważ wymaga dużej uwagi.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.