Jak tapicerować kanapę – DIY

Jak tapicerować kanapę – DIY

Myślisz o tapicerowaniu kanapy? Powinieneś wiedzieć, że nie jest konieczne zatrudnianie profesjonalisty, ponieważ możesz samodzielnie wykonać to małe zadanie DIY z bardzo efektywnymi wynikami. W ten sposób, niezależnie od tego, czy masz starą kanapę, czy chcesz naprawić taką, która jest nieco uszkodzona, możesz to zrobić spędzając popołudnie w domu. Dlatego poniżej dowiemy się, jak obić kanapę wskazując krok po kroku, jaki należy wykonać. Zwróć uwagę, a osiągniesz, że dekoracja Twojego domu jest najlepsza bez konieczności inwestowania pieniędzy.

Podstawowe materiały do ​​obicia Twojej kanapy

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chcesz obić kanapę, jest to, że musisz kupić odpowiednie tkaniny do domu. Innymi słowy, należy nie tylko przyjrzeć się wyglądowi tkanin , ale również upewnić się, że tkanina ta nadaje się do ciągłego użytkowania, jakie daje kanapa. Pamiętajmy, że  kanapa jest  jednym z najczęściej używanych mebli w domu  i dlatego warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w dobrą tkaninę niż w tańszą, która pęka przy pierwszej okazji. Najlepsze jest to, że wybierasz rodzaj tkaniny, która jest wykonana z grubej tkaniny, ponieważ w ten sposób będzie ona bardziej odporna. Powiedziawszy to, zaczynamy dawać ciinstrukcje, które musisz znać, aby móc obić kanapę w swoim domu. Aby to zrobić, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zebrać niezbędne materiały, które są następujące:

 • Odpowiednia tkanina do obicia Twojej kanapy.
 • Nożyczki odpowiednie do tego rodzaju tkaniny.
 • Czarny marker.
 • Zszywacz przeznaczony do tapicerki.
 • Maszyna do szycia.

Po zebraniu wszystkich tych podstawowych materiałów do obicia kanapy rozpoczniemy procedurę.

Obicie kanapy w zaledwie 6 krokach

Przed rozpoczęciem ważne jest, abyś wdrożył kilka sztuczek, aby wyczyścić tapicerkę kanapa, która już na niej była. W ten sposób wyczyścisz całą jego powierzchnię, aby nie pozostały żadne ślady kurzu .

 1. Pierwszym krokiem do tapicerowania kanapy jest położenie tkaniny na kanapie i sprawdzenie, czy rozmiar jest prawidłowy. Jeśli nie, odetnij pozostałe kawałki, aby materiał nie wystawał zbytnio. Ważne jest, aby kupić trochę więcej nadwyżki, aby mebel był dobrze przykryty
 2. Teraz nadchodzi najtrudniejszy moment w rzemiośle : usuń tapicerkę, którą wcześniej miała kanapa. Aby to zrobić, musisz usunąć zszywki znajdujące się w sofie i usunąć tkaninę, która owinęła mebel. Zalecamy robienie zdjęć podczas zdejmowania, aby mieć jasność co do późniejszego ułożenia nowej tkaniny. Jeśli w Twoim przypadku zdecydowałeś się na zakup nowej kanapy i zmianę jej tapicerki, nie powinieneś wykonywać tego kroku.
 3. Kolejnym krokiem jest pokrycie kanapy wybraną tkaniną. W przypadku, gdy poduszki kanapy można zdjąć, ponieważ są oddzielne, należy zacząć od osobnego ich obicia. W tym celu przytnij tkaninę do rozmiaru poduszki, utwórz rodzaj pokrowca i uszyj za pomocą maszyny do szycia.
 4. W przypadku, gdy Twoja kanapa jest „cała”, to znaczy poduszek nie da się zdjąć, musisz całkowicie obić tkaninę. Aby to zrobić, przykryj całą kanapę i zszyj tkaninę tak, jak poprzednio zdjętą
 5. Ta  sztuczka z tapicerowaniem kanapa jest bardzo ważna : przy zakrywaniu kanapy zostaw trochę marginesu tkaniny, ponieważ to właśnie z tym nadmiarem musimy przyszyć tkaninę do konstrukcji mebla.
 6. Podłokietniki kanapy można rozdzielić (podobnie jak w przypadku poduszek). W takim przypadku najlepiej stworzyć indywidualne okładki, które można wykonać na maszynie do szycia i oddzielić gobeliny od reszty.

Tak proste! Jak widać, ważne, aby  w prosty sposób obić kanapę było  to, aby wybrać odpowiednią tkaninę i zwrócić baczną uwagę na to, jak wygląda oryginalna tapicerka.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.