Smartwatch sportowy Garmin Epix Gen 2 z ekranem AMOLED

Smartwatch sportowy Garmin Epix Gen 2 z ekranem AMOLED

Amerykańska firma Garmin, lider w branży elektroniki dla aktywnych, uzupełniła portfolio swoich produktów o następcę modelu Epix sprzed 7 lat. Mowa o Garmin Epix Gen 2. Nadal jest to zegarek dla aktywnych i wymagających użytkowników, ale względem poprzednika zmieniło się niemal wszystko. Co potrafi nowy zegarek Epix 2?

Jaki jest nowy zegarek Epix 2?

Nowy Epix występuje w dwóch wersjach. Modele oznaczone jako Sapphire mają ekran osłonięty przez szafirową soczewkę i ramkę wykonaną z tytanu (czystego lub z powłoką DLC). Z kolei wersje podstawowe to szkło Gorilla Glass oraz ramka ze stali pasywowanej. W obu przypadkach rozmiary koperty wynoszą 47 x 47 x 14,5 mm.

Zmianą widoczną już na pierwszy rzut oka, jest zastąpienie klasycznej matrycy MIP, znanej z innych modeli firmy Garmin, ekranem AMOLED. Ten wyświetlacz wyróżnia się żywszymi kolorami, szybszym odświeżaniem ekranu oraz głębszym kontrastem. W wyglądzie niczym nie ustępuje ekranom znanym z nowych smartfonów. Ekran ma średnicę 1,3 cala i rozdzielczość 416 x 416 pikseli.

Wszystkie zegarki Epix 2 są wodoodporne do głębokości 100 metrów. Modele Sapphire mają 32 Gb pamięci wewnętrznej, a stalowe 16 Gb. Można ją przeznaczyć na:

  • nowe mapy terenu;
  • utwory muzyczne;
  • tarcze, aplikacje lub widżety z serwisu Connect IQ.

Funkcje sportowe w Garmin Epix 2

Jak przystało na wysokiej klasy zegarek sportowy, Garmin Epix 2 ma rozbudowane funkcje dla osób aktywnych. Smartwatch obsługuje kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych, spośród których każdą można spersonalizować, dopasowując ją do własnych potrzeb. Oprócz klasyczny aktywności jak bieganie, pływanie, czy trening siłowy, pulsometr obsługuje dyscypliny multisportowe (np. triathlon), treningi HIIT i wiele innych rozwiązań, o czym możemy poczytać na stronie https://www.abcgps.pl/garmin-epix

Biegacze skorzystają zarówno ze znanych już funkcji – Pace Pro, Climb Pro oraz Garmin Coach, jak i zupełnie nowego Real Time Stamina. Ten tryb wykorzystując dane o VO2 Max i strefach tętna zmierzy jak długo lub jak daleko sportowiec może się przemieszczać z utrzymaniem dotychczasowej intensywności wysiłku.

Urządzenie jest wyposażone w szereg funkcji służących monitorowaniu efektywności i wydolności. Każdy trening jest oceniany przez pryzmat głównej korzyści tlenowej i beztlenowej oraz wyrażonego liczbowo obciążenia.

Zegarek Garmin Epix 2 – monitorowanie zdrowia

Zegarek Garmin Epix 2 jest wyposażony w nowy czujnik tętna, Elevate 4.0. Służy on do monitorowania pulsu w spoczynku i podczas aktywności, ale też poziomu stresu, częstotliwości oddechów, jakości i długości snu oraz saturacji, czyli wysycenia krwi tlenem. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja przyda się osobom, które lubią spędzać czas na wysokości i chcą sprawdzać aklimatyzację.

Dodatkową opcją jest Health Snapshot. To dwuminutowa sesja, podczas której urządzenie zmierzy podstawowe parametry zdrowotne, w tym puls, stres, energię Body Battery, ale też zmienność rytmu zatokowego HRV. Dzięki temu można ją wykorzystać jako substytut klasycznego testu ortostatycznego z wykorzystaniem pasa HRM.

Smartwatch Garmin Epix 2 na co dzień

W nowym Epix 2 nie zabrakło rozwiązań ułatwiających życie na co dzień. Zegarek jest wyposażony w moduł NFC przeznaczony do płatności bezgotówkowych. Wychodząc na trening, nie trzeba już zabierać ze sobą portfela. Dzięki kompleksowej łączności ANT+, Bluetooth i WiFi smartwatch łączy się z telefonem i odbiera wiadomości SMS, e-maile oraz powiadomienia PUSH z aplikacji.

Za pomocą managera zasilania użytkownik może łatwo dopasować czas działania baterii do swoich potrzeb – od codziennych, krótkich treningów po ultramaraton i górską wyprawę. Maksymalny czas pracy w trybie wycieczki GPS to nawet 14 dni.

Nowy Epix 2 to udane połączenie smartwatcha z zaawansowanym zegarkiem sportowym. Skorzystają z niego osoby na każdym poziomie wytrenowania – od amatorów po profesjonalistów.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.