Pusty dom podczas urlopu – jak uniknąć włamania

Pusty dom podczas urlopu – jak uniknąć włamania

Włamania do domu i mieszkania podczas urlopu są o wiele bardziej powszechną praktyką niż się wydaje i stanowią powód do niepokoju dla wielu właścicieli. Domy, gdy są puste, są bardziej narażone na kradzież i włamania. Aby uniknąć tych niewygodnych sytuacji, ważne jest posiadanie odpowiednich systemów bezpieczeństwa, takich jak instalacja alarmów. Ale dodatkowo konieczne jest skorzystanie z pewnych rad, takich jak te, które omówiliśmy poniżej. Uwaga!

Wskazówki, jak unikać włamania

Jeśli chcesz, aby Twój dom był zawsze chroniony, możesz zastosować szereg wskazówek, które pomogą Ci uniknąć kradzieży i włamań do domu:

Wynajmij usługę alarmową

Obecne systemy alarmowe przeszły długą drogę w ostatnich latach. Jest to narzędzie wykorzystujące najnowszą technologię do powiadamiania policji w przypadku napadu. Alarmy najnowszej generacji mogą być umieszczane w domu lub na jego obwodzie .

Jednocześnie mają tę zaletę, że w momencie uruchomienia alarmu są słyszalne z pewnej odległości, a także dają możliwość zainstalowania systemu zdalnego nadzoru . W ten sposób właściciele domu będą mogli zachować kontrolę nad wszystkim, co dzieje się w domu i wiedzieć w czasie rzeczywistym, kiedy nastąpi napad.

Ponieważ są to alarmy bardziej wyrafinowane z technologicznego punktu widzenia, konieczne jest zatrudnienie specjalisty ds. alarmów w celu przeprowadzenia ich instalacji.

Zainstaluj drzwi i okna antywłamaniowe

Dla profesjonalnego włamywacza drzwi drewniane są łatwe do włamania. Z tego powodu instalacja drzwi pancernych lub metalowych w domu zapewni większy spokój ducha.

Ale chociaż drzwi są chronione, ważne jest również, aby zdecydować się na wzmocnione okna z kratami . W ten sposób cały dom będzie mniej narażony na wtargnięcie złodziei, ponieważ jest znacznie mniej narażony.

Zainstaluj kamery monitorujące

Innym bardzo skutecznym systemem zabezpieczenia przed kradzieżą w drugim domu jest instalacja systemów bezpieczeństwa wyposażonych w kamery monitoringu. Można go zainstalować od prostej kamery monitorującej do innych , bardziej kompletnych systemów , w zależności od dostępnego budżetu.

Te kamery do monitoringu wideo zawierają czujniki ruchu i generują obrazy na żywo . W ten sposób, gdy właściciel domu to dostrzeże, może zawiadomić policję i pozostawić graficzny zapis twarzy złodziei. I chodzi o to, że wszystkie te obrazy uchwycone przez te kamery można dostarczyć na policję.

Zawsze wkładaj klucze do drzwi

Prosta czynność zamykania znacznie utrudnia złodziejowi wejście do domu . W przypadku nie przekręcenia kluczyka, drzwi można otworzyć zwykłą kartą kredytową lub prześwietleniem, dzięki czemu można wejść bez hałasu. Z tego powodu gest przekręcenia kluczyka może odwieść ich od wejścia do domu.

Zostaw ubrania wiszące

Chociaż może się to wydawać nieistotnym szczegółem, pozostawienie sznurka z kilkoma ubraniami może być skuteczną sztuczką, aby powstrzymać złodziei przed domem. Jeśli jednak obserwują dom przez kilka dni i wciąż wiszą te same ubrania, ta sztuczka straci na skuteczności.

Dlatego jest to sztuczka, która może zapobiec wszystkim tym napadom, które są dokonywane w sposób improwizowany.

Montaż żaluzji i oświetlenia automatyki domowej

Montaż automatycznych rolet i oświetlenia to kolejna fantastyczna opcja, gdy właścicieli nie ma w domu. I to jest to, że te systemy mogą sprawić, że złodzieje uwierzą, że właściciele są w środku, po prostu podnosząc je i opuszczając lub włączając je i wyłączając z telefonu komórkowego.

Niewątpliwie technologia i wykorzystanie niektórych narzędzi, takich jak kamery monitorujące i systemy bezpieczeństwa, będzie bardzo przydatne, jeśli chodzi o zapobieganie pojawianiu się włamań i kradzieży w drugim domu.

Jak chronić dom przed włamaniem podczas urlopu – podsumowanie

Jak widzisz, powyższe propozycje wymagają znacznie wcześniejszego działania. Warto wcześniej zabezpieczyć swój dobytek, aby podczas wakacji spokojnie odpoczywać.