Jak spienić mleko bez spieniacza

Jak spienić mleko bez spieniacza

Kiedy miałam 9 albo 10 lat, mój tata dostał swój pierwszy ekspres do kawy. To był prezent od mojego wujka, entuzjasty kawy. Latte zaczęłam pić dopiero, gdy byłam nastolatką, ale mój tata czasami dostawał dodatkowe mleko na parze, które dawał nam dziewczynom. Dosłodził go odrobiną syropu waniliowego. Nie zdarzało się to zbyt często, więc delektowaliśmy się spienionym mlekiem, kiedy je dostawaliśmy.

Kiedy wyszłam za mąż, nie mogłam usprawiedliwić kupna dużego ekspresu do kawy: mój mąż rzadko pije kawę, a ja piję ją tylko kilka razy w tygodniu. Ale kiedy piję, lubię pić kawę ze spienionym mlekiem. Mleko zmienia smak kawy. Przyznam szczerze, że czasem lubię spienić mleko, aby wypić je bez kawy. Spienione mleko w ustach jest gęstsze i bardziej kremowe. Wymyśliłam więc kilka metod spieniania mleka bez posiadania nieporęcznego ekspresu do kawy, którymi zamierzam się dzisiaj z Wami podzielić!

Jak spienić mleko bez spieniacza – jak spienić mleko domowym sposobem

W przypadku wszystkich poniższych metod przed spienieniem podgrzej mleko na około 60 stopni Celsjusza. Jeśli nie podgrzejesz wystarczająco mleka, nie będzie ono tak słodkie. Jeśli przypalisz mleko, nie będzie ono tak dobrze smakować ani tak samo spienione. Poza tym jeśli chcesz mieć mleczną piankę, to najlepiej się spieni tłuste mleko.

Również pielęgnacja pianki może przynieść korzyści: postukaj pojemnikiem do spieniania o blat, aby pękły duże pęcherzyki powietrza, a następnie zakręć mlekiem, aby było bardziej jednolite.

system spieniania mleka podczas parzenia kawy :)
Spienianie mleka spieniaczem ręcznym jest bardzo proste.
Jak spienić mleko bez spieniacza ?

Spienianie mleka poprzez potrząsanie w słoiku

Aby spienić mleko potrzebny jest zwykły słoik. Spienianie mleka za pomocą słoika, to bardzo prosta metoda. Wlej podgrzane mleko do słoika, mocno zakręć pokrywkę i potrząśnij! Uwaga: jeśli twoje mleko jest dość ciepłe, możesz chcieć trzymać słoik ręcznikiem do naczyń, aby nie poparzyć palców.

Ta metoda tworzy pianę z dużymi bąbelkami. To nie jest najlepsze, jeśli planujesz latte macchiato.

Spienione mleko poprzez ubijanie

Podgrzej mleko i energicznie ubij ręcznie. Uważam, że ruch tam i z powrotem jest łatwiejszy niż ruch okrężny. Wytworzona tą metodą pianka jest nieco lepszej jakości niż metoda słoikowa.

Spienienie mleka za pomocą spieniacza

Elektryczny spieniacz ręczny to wydatek kilkunastu zł. Spieniacze elektryczne radzą sobie naprawdę dobrze. Podgrzej mleko. Zanurz różdżkę spieniacza w mleku i włącz. Ubijaj, tworząc przyjemne zawirowanie mleka, aż spieni się zgodnie z twoimi upodobaniami. Tą metodę podałam jako ostatnią, ponieważ jak tytuł wskazuje – jak spienić mleko bez spieniacza. Po prostu uważam, że spienianie mleka za pomocą spieniacza jest najlepszym rozwiązaniem.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.