Lato w Twojej sypialni – Jak przyjemnie ją odmienić ?

Lato w Twojej sypialni – Jak przyjemnie ją odmienić ?

Sypialnia to najważniejsze pomieszczenie w którym spędzamy najwięcej czasu. Kojarzy się nam z odpoczynkiem , snem oraz relaksem po całym dniu. Kiedy lato zawitało za oknem, można nieco pozmieniać w naszej sypialni, aby jeszcze lepiej i przyjemniej spędzać w niej czas. Kiedy dobrze czujemy się w danym miejscy, w tym przypadku będzie to sypialnia , będzie to oddziaływać na nasz cały dzień jak i życie. Bo kiedy jesteśmy lepiej wypoczęci, to również jesteśmy szczęśliwsi.

Kolory lata na ścianach.

Jakie letnie kolory będą  nadawały się do sypialni ? Wszystko zależy od naszego temperamentu. Jeśli jesteśmy bardzo energiczni i chcemy się uspokoić pod koniec dnia, dobrym wyborem będzie paleta odcieni koloru zielonego, który działa uspokajająco. Natomiast jeśli lubimy barwy ekspresyjne to można zastanowić się na czerwienią, fuksją lub kolorem chabrowym. Oczywiście nie trzeba użyć najmocniejszych kolorów, ale również tych bardziej stonowanych. Takie kolory szczególnie po przebudzeniu mogą dać nam siłę i energię do działania. Jeśli żadne z powyższych propozycji Państwu nie odpowiadają, istnieje Paleta kolorów neutralnych tzw. bezpiecznych, gdzie znajdziemy takie kolory jak: antracyt, limonka, czy żółty. Należy jednak pamiętać, aby dobierać kolory tak, abyśmy byli zadowoleni ze zmian. 

Letnie dekoracje z motywami natury.

Pora letnie przyzwyczaiła nas do  zieleni, oraz obcowania z naturą. Miło będzie wprowadzić ją również do swojej sypialni. Jeśli chcemy, aby nasze ściany pokryły się pięknymi motywami natury, można wybrać tapety w liście lub kwiaty, jak również łączone oba te motywy. Fajnym i ciekawym dodatkiem będą obrazy z krajobrazami, góry, lasów czy parków zieleni. Do wyboru mam bardzo wiele obrazów a niektóre z nich zapierają dech w piersiach. Jeśli obrazy to dla nas za mało, to bardzo modne są  fototapety, które możemy zamówić pod wymiar ściany. Następnymi dodatkami mogą być wazony lub donice, możemy w nich usadowić sztuczne lub żywe rośliny, wedle własnych preferencji.

Pościel ozdobą każdej sypialni.

Pościel jest niezastąpionym elementem każdej sypialni. To w dużej mierze od niej zależy jak prezentuje się wnętrze sypialni. Podczas upałów idealnie sprawdzi się pościel na lato, która zapewni nam lepszy komfort w upalne noce. Oryginalna pościel satynowa również będzie dobrą opcją jako pościel w ciepłe noce. Piękna pościel w motywy natury lub zieleni udekorują wnętrze , oraz podkreślą styl sypialni. Ważne, żeby pościel była spójna z resztą wnętrza , jak również, aby nie gryzła się z pozostałymi dekoracjami. Powinna ona podkreślić styl oraz charakter, tak aby nasz wypoczynek był jak z bajki. Jeśli mamy już walory estetyczne , to następną  istotną kwestią jest to, aby pościel była miła w dotyku i przyjemna dla ciała. Bo to z nią mamy kontakt zaraz po położeniu się do łóżka, i to od niej w dużej mierze zależy czy będzie nami miło. Dlatego warto wybierać tylko oryginalne pościele zaufanych marek. 

Drobiazgi do modnej sypialni.

I tu ma pole do popisu nasza kreatywność. Bo drobiazgów nigdy za wiele, nawet Panie lubiące minimalizm, zawsze stosują drobiazgi w formie dodatków. Wśród najmodniejszych dodatków zalicza się:

-Ramki ze zdjęciami

-Wazony ze Świcami

-Koszki wiklinowe

-Stylowe słoiki z kosmetykami

-Lampi nocne

-Świeczniki

-Pudełka na biżuterię

-Poszewki

-Poduszki