Poznaj korzyści jakie przynosi termomodernizacja

Poznaj korzyści jakie przynosi termomodernizacja

Zabezpieczenie energetyczne nieruchomości to jedna z obowiązkowych spraw dla każdego właściciela. Termomodernizacja to skomplikowane zagadnienie z wieloma rozgałęzieniami technologicznymi. Dobrze wykonana termomodernizacja umożliwia wygenerowanie ogromnych oszczędności na zużyciu niestety coraz droższych nośników energii (węgiel, olej opałowy). Poniżej kilka praktycznych wyjaśnień dla właścicieli nieruchomości myślących poważnie o ochronie energetycznej i pragnących uciec przed szalejącą inflacją.

O co chodzi w termomodernizacji nieruchomości?

Utrzymanie idealnej temperatury w domu wymaga zastosowania odpowiednich systemów. Coraz częściej technologii OZE, pomp ciepła, centrali rekuperacyjnej umożliwiającej pozostawienie okien stały czas zamkniętych. Ważny element termomodernizacji to właśnie wybór właściwej, uniwersalnej, można powiedzieć ponadczasowej technologii. Panele słoneczne powiązane z pompami ciepła to jeden z popularniejszych wyborów w Polsce. Wiele osób obawia się kryzysu energetycznego planowanego na 2022 rok. Rząd określający cenę maksymalną węgla wraca do zasad panujących w głębokim PRL i doprowadza do zapaści rynku. To nie wróży dobrze dla właścicieli budynków, którzy zaniedbali proces zabezpieczenia cieplnego.

Co trzeba zrobić w celu poprawy właściwości energetycznych nieruchomości?

  • wykonanie audytu energetycznego to właściwie sprawa obowiązkowa dla każdego,
  • realna ocena kosztów nośników energii, także w perspektywie szalejącej inflacji,
  • dopasowanie odpowiednich technologii, najlepiej OZE – pompy ciepła i panele fotowoltaiczne,
  • metoda natrysku, jeżeli chodzi o podstawowe pokrycie zamiast klejenia styropianem,
  • modernizacja wentylacji i całego systemu ogrzewania ciepłej wody użytkowej

Gdzie szukać wsparcia przy planowaniu ochrony cieplej nieruchomości?

Warto zapoznać się z rozwiązaniami popularnych marek https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/termomodernizacja-czym-jest-doradzamy-jak-podejsc-do-termomodernizacji-budynku/ zajmujących się przede wszystkim zagadnieniem rozwoju pomp ciepła na krajowym rynku.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.