Największe zalety pomp ciepła Panasonic Aquarea

Największe zalety pomp ciepła Panasonic Aquarea

Zakup pompy ciepła tylko z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. Sklepowe półki pełne są produktów. Nasuwa się przez to mnóstwo pytań i wątpliwości. Jedną z najbogatszych ofert posiada dziś seria Panasonic Aquarea. Polecana jest przez wielu instalatorów. Ponadto, poleca ją wielu aktualnych użytkowników. Co wyróżnia właśnie tę pompę? Dlaczego warto rozważyć jej zakup? Czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu?

Dlaczego Panasonic Aquarea?

Pompa ciepła to inwestycja na długie lata. Nic w tym dziwnego, że decydując się na zakup, chcemy wybrać możliwie najlepszy produkt. Panasonic Aquarea to seria pomp powietrze – woda. Warto poznać jej największe zalety, dzięki którym przekonamy się, czy takiego produktu szukamy.

Szeroka oferta

Z pewnością na popularność pomp ciepła Panasonic Aquarea wpłynęła jej szeroka oferta. Pozwala ona dobrać urządzenie do niemalże każdego typu budynku. Wyróżnić można dwie kluczowe serie:

  • High Performance – sprawdzi się idealnie w nowych budynkach. Cechuje ją wyjątkowa sprawność, wydajność i oszczędność energii. Ma także kompaktową budowę, którą łatwo dopasować do dowolnego pomieszczenia. Co ważne, pompa działa sprawnie nawet w bardzo niskich lub wysokich temperaturach.
  • T-CAP – te modele stosować można zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji istniejących budynków. Sprawdzą się jako alternatywa dla kotłów gazowych i olejowych. To także opcja do podłączenia nowych instalacji. Te modele doskonale sprawdzają się nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach.

Bogaty wybór modeli

Nie bez znaczenia jest wybór modelu pompy ciepłaW Panasonic Aquarea jest w czym wybierać. Producent oferuje następujące urządzenia:

  • Monoblok – składa się z agregatu i zbiornika na wodę. Pompa bardzo prosta w montażu. Jest przy tym bardzo wydajna. 
  • Split – ten system zawiera agregat, jednostkę wewnętrzną oraz zbiornik na wodę. Do takiego układu montuje się odpowiednią instalację grzewczą. Zaletą jest na pewno uniwersalność. Nadaje się do zamontowania w praktycznie każdym domu.
  • All in One – w tym przypadku mamy jedno urządzenie zawierające wszystkie elementy. Taki sprzęt bardziej przypomina lodówkę niż pompę ciepła. Największa zaleta? Zajmuje bardzo mało miejsca.

Różne rodzaje mocy

Odpowiednia moc urządzenia to również istotna kwestia, którą warto rozważyć podczas zakupu. To element, który spina całość. Rozpiętość mocy jest szeroka – od 3kw do 16kw. Najczęstszym wyborem jest pompa ciepła Panasonic Aquarea 9kw. To alternatywa, która sprawdzi się w większości pomieszczeń. Zapewni kompleksowe ogrzewanie domu, wody, a w razie potrzeby także chłodzenie.

O czym warto pamiętać?

Pompa ciepła to urządzenie, które ma mnóstwo zalet. Pozwala na niezależność energetyczną, duże oszczędności oraz troskę o środowisko. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze urządzenie musi być dopasowane do licznych wytycznych. Przed zakupem najlepiej skontaktować się z zaufanym instalatorem. Oceni on, czy możemy skorzystać z danej technologii.