Meble łazienkowe w najlepszym stylu

Meble łazienkowe w najlepszym stylu

Dawne łazienki kojarzyły się z minimalną ilością mebli, obecnie jednak trendy się zmieniły, użytkownicy dbają o swój komfort. Równie ważna jest funkcjonalność, która zapewnia możliwość wzięcia długiej, relaksującej kąpieli. Współczesne meble łazienkowe mają za zadanie urozmaicić wygląd całej łazienki oraz pozwolić na przechowywanie wszystkich najważniejszych przedmiotów. Wszystkie elementy umeblowania muszą być dopasowane do całego wnętrza, które zyska na przytulności i estetyce.

Rodzaje mebli łazienkowych

Z uwagi na fakt, że łazienki są zazwyczaj niewielkimi pomieszczeniami, często zamawia się meble na wymiar. Gotowe komplety sprawdzają się głównie w większych łazienkach, niemniej jednak w obu przypadkach wybór mebli jest ogromny. Najlepiej wybierać meble łazienkowe z trwałych i odpornych na zniszczenia materiałów. W łazienkach panuje duże stężenie wilgoci, która w niektórych przypadkach działa na niekorzyść szafek. Wśród nich znajdują się między innymi szafki pod umywalkę w wersji stojącej na nóżkach oraz zabudowanej po samą posadzkę. W sklepach takie meble łazienkowe dostępne są z otwieranymi drzwiczkami i umieszczonymi w środku półkami – idealnymi do przechowywania na przykład środków czystości. Inną opcją jest wybór szafki pod umywalkę z wysuwanymi półkami, te z kolei są dobrym rozwiązaniem do przechowywania kosmetyków. W żadnej łazience nie może zabraknąć szafek wiszących, słupków i półsłupków – szerokość zależy oczywiście od ilości wolnego miejsca. Dwie ostatnie opcje mogą służyć do przechowywania szczotek i mopów, w niektórych są również miejsca z wbudowanymi koszami na pranie. Niezwykle estetyczne są szafki lustrzane, które optycznie powiększają małe łazienki i służą do przechowywania w nich drobnych przedmiotów.

Materiały, z których wykonywane są meble łazienkowe

Dobrej jakości meble łazienkowe muszą być odporne na działanie wilgoci i zmian temperatur, takie warunki są dość trudne. Dlatego największe znaczenie mają materiały, których używa się do produkcji, im lepsze, tym dłuższa żywotność mebli. Meble łazienkowe są najczęściej wykonywane z płyt drewnopochodnych MDF – muszą mieć jednak odpowiednią grubość i być dobrze zabezpieczone. Meble wykonane z tego materiału mogą być wykończone na kilka sposobów, na przykład z forniru, czyli kilkumilimetrowych fragmentów naturalnego drewna. Wśród gatunków najczęściej spotyka się dąb, jesion, orzech, sosnę i buk. Generalnie płyty fornirowane mogą być wykończone w macie, półmacie lub błysku. Powinny być dodatkowo zabezpieczone specjalnym lakierem, aby mieć pewność, że posłużą dłużej. Dobrze wyglądają meble łazienkowe wykonane z płyt HPL, utwardzane w wysokich temperaturach zatem wykazują doskonałą odporność na wilgoć. Główną zaletą jest to, że wykonane w ten sposób meble łazienkowe mogą mieć różne kolory oraz kształty. Znacząco wpływa to na możliwość zagwarantowania nowoczesnej i luksusowej aranżacji w łazience. Nie można również zapomnieć o ponadczasowym materiałem, którym jest drewno. Meble łazienkowe wykonane z tego surowca są estetyczne i funkcjonalne.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.