Jakie przedmioty w domu gromadzą najwięcej bakterii

Jakie przedmioty w domu gromadzą najwięcej bakterii

Choć jest to miejsce schronienia, odpoczynku i spokoju, dom może być również ważnym źródłem bakterii, choć wiele razy o tym nie wiemy. W tym celu ważne jest, aby wiedzieć, jakie przedmioty mamy w domu i które gromadzą bakterie  i brud. W ten sposób unikniemy nieprzewidzianych zdarzeń i utrzymamy nasz dom w czystości i zadbaniu. Sprzątanie w domu to jeden z najważniejszych czynników wpływających na nasze samopoczucie.

Jakie przedmioty gromadzą więcej bakterii?

Trudno w to uwierzyć, ale w XXI wieku wciąż otaczają nas przedmioty, które gromadzą dużą ilość bakterii i są potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia. Ale bez wątpienia zdziwisz się, gdy dowiesz się, że wiele z tych przedmiotów znajduje się w Twoim domu i wymagają one regularnego dokładnego czyszczenia.

Przeczytaj też: jak często sprzątać.

1. Gąbki

Zarówno gąbki pod prysznic, jak i te używane do mycia naczyń są głównym źródłem bakterii i brudu w naszym domu , jeśli nie są regularnie wymieniane. Gąbki są szczególnie podatne na pojawienie się bakterii, ponieważ gromadzi się w nich duża ilość brudu i wilgoci, czyli jest to idealna pożywka dla tych mikroskopijnych robaków.

Z tego powodu eksperci zalecają wymianę wszystkich gąbek do szorowania co tydzień lub, jeśli to się nie uda, umyj wszystkie gąbki w mieszaninie wybielacza z wodą (odpowiednio 10% i 90%) i używaj ich tylko w kuchni lub do czyszczenia łazienki. kąpiel. W przypadku gąbek do kąpieli mogą one wytrzymać nieco dłużej, ale ważna jest ich regularna wymiana, ponieważ gromadzą one również dużą ilość wilgoci, w której mogą rozwijać się bakterie.

2. Pościel

Tradycyjną rzeczą, której prawie wszyscy nauczyliśmy się od dzieciństwa, jest to, że pościel należy zmieniać raz w tygodniu. A eksperci zgadzają się w stu procentach z tym zaleceniem. Nie tylko prześcieradła, ale także pranie ręczników może również zapobiec namnażaniu się bakterii. Chodzi o to, że myjąc pościel raz w tygodniu , będziemy w stanie wyeliminować martwe komórki naskórka, resztki kremu i ogólnie brud, który zabieramy do łóżka co noc, a który generuje ważne nagromadzenie bakterii w łóżko.

Przeczytaj też: Jak wycenić usługę sprzątania

3. Toaleta

Chociaż jest to jedno z pomieszczeń w domu, które ma najgorszą reputację pod względem gromadzących się w nim brudu i bakterii , należy pamiętać, że jeśli jest czyszczone codziennie, można tego uniknąć. W rzeczywistości czyszczenie toalety raz na dwa dni jest więcej niż wystarczające, chociaż powinniśmy starać się dobrze zamykać pokrywkę za każdym razem, gdy spłukujemy, aby zapobiec namnażaniu się bakterii , które mogą wskoczyć w powietrze.

4. Zasłony prysznicowe

Podobnie jak gąbki, zasłony prysznicowe to również przedmioty, które mają stały kontakt z wilgocią i mogą prowadzić do namnażania się bakterii. Z tego powodu wskazane jest mycie ich co tydzień lub co dwa tygodnie, w zależności od przeznaczenia. Podobnie, zaleca się dodanie do pralki filiżanki sody oczyszczonej , aby zapewnić doskonałe czyszczenie.

5. Zatrzaski do drzwi

Wchodzenie i wychodzenie z pomieszczeń kilka razy dziennie jest powszechną rzeczywistością we wszystkich domach, a klamki są pierwszą częścią, z którą stykamy się rękami. Z tego powodu zdrową rekomendacją jest czyszczenie klamek co tydzień, ponieważ są one bardzo ważnym źródłem namnażania się bakterii , ponieważ to tam gromadzi się brud, który każda osoba nosi na rękach.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.