Jakie grzejniki elektryczne będą najlepszym wyborem na chłodne jesienne wieczory?

Jakie grzejniki elektryczne będą najlepszym wyborem na chłodne jesienne wieczory?

Grzejnik elektryczny to urządzenie, które na pewno warto mieć w domu, choćby jako zapasowe lub awaryjne. Przyda się też na działce, w garażu bądź warsztacie. Podpowiemy, jak wybrać grzejnik elektryczny i zdradzimy, który pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Dlaczego warto mieć w domu grzejnik elektryczny?

Grzejnik elektryczny rzadko jest używany do ogrzewania całego domu, czy choćby kilkupokojowego mieszkania. Jednak warto mieć takie urządzenie w domu. Przyda się, jeśli zechcemy podnieść temperaturę powietrza w jednym pokoju lub np. w łazience. To też dobra opcja, jeśli wracamy do zimnego domu po dłuższej nieobecności – zanim instalacja grzewcza podejmie pracę i ogrzeje dom, można awaryjnie użyć grzejnika.

Na pewno warto mieć taki grzejnik jesienią i wiosną, kiedy temperatury są już na tyle wysokie, że nie chcemy włączać ogrzewania w całym domu, ale chętnie podniesiemy temperaturę w jednym pomieszczeniu.

Przenośne grzejniki elektryczne można wykorzystywać też w warsztatach, garażach lub domkach na działkach.

Czym kierować się przy wyborze grzejnika elektrycznego?

Najważniejszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest moc grzejnika, która bezpośrednio przełoży się na wydajność. Czyli mówiąc wprost: im większa moc, tym większe pomieszczenie możemy ogrzewać.

Głośność pracy grzejnika to kolejna cecha, którą warto rozważyć, szczególnie jeśli urządzeni ma być w ciągłym użyciu. Grzejniki olejowe pracują bezgłośnie, czego nie da się powiedzieć o termowentylatorach i grzejnikach konwektorowych.

Wygląd urządzenia co prawda nie jest najważniejszy, ale jeśli grzejnik będzie nam towarzyszył przez cały sezon grzewczy, warto zadbać, by dobrze prezentował się w naszym domu. Elegancki, nowoczesny model z dobrze dobranym kolorem na pewno będzie lepszym wyborem niż losowe urządzenie, które wybierzemy ze względu na niską cenę. Na tym zresztą możemy się oszukać, bo tani grzejnik może generować wysokie rachunki za prąd.

Dobrym przykładem ładnego grzejnika jest czarno-złoty grzejnik olejowy HO110C ribby ELDOM.

Termostat to już w zasadzie standard – powinien mieć go każdy grzejnik. Dzięki temu można zdefiniować oczekiwaną temperaturę i mieć pewność, że grzejnik nie będzie grzał bez końca. Gdy powietrze w domu nagrzeje się, grzejnik przerwie pracę i przejdzie w stan czuwania.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem to kolejna funkcja, którą powinien mieć każdy dobry grzejnik. Dzięki niej nie dojdzie do nadmiernego nagrzania urządzenia, co mogłoby doprowadzić do awarii lub pożaru. Takie zabezpieczenie sprawia, że możemy spać spokojnie.

Jeśli grzejnik ma być używany w różnych pomieszczeniach lub wynoszony poza dom, warto się upewnić, że jest lekki i poręczny. Nie wszystkie grzejniki można łatwo przenosić.

Grzejnik olejowy, czy konwektorowy – który sprawdzi się lepiej w domu?

Zarówno grzejnik olejowy, jak i konwektorowy są dobrymi urządzeniami, które spełnią nasze oczekiwania. Aby wybrać jeden z dwóch modeli, trzeba się zastanowić, czy grzejnik będzie potrzebny tylko do tego, by szybko nagrzać pomieszczenie, czy też będziemy go używać stale.

W pierwszym przypadku lepiej postawić na błyskawicznie działający grzejnik konwektorowy. W drugim lepszy będzie grzejnik olejowy, który oddaje ciepło jeszcze długo po tym, gdy zostanie wyłączony. Grzejniki olejowe uważane są za oszczędniejsze, co przy dzisiejszych cenach energii elektrycznej ma niebagatelne znaczenie.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.