Pionowy odkurzacz bezprzewodowy. Jaki model wybrać?

Pionowy odkurzacz bezprzewodowy. Jaki model wybrać?

Na rynku istnieje wiele modeli odkurzaczy. Coraz większą popularnością cieszą się pionowe odkurzacze bezprzewodowe. Odkurzacz pionowy to urządzenie, które pomoże w codziennym sprzątaniu. Odkurzacz bezprzewodowy może z łatwością zastąpić główny odkurzacz lub stać się odkurzaczem dodatkowym. Przed decyzją o zakupie warto poznać wszystkie funkcje odkurzacza bezprzewodowego, aby wybrać model najlepszy dla siebie.

Odkurzacz pionowy. Czy warto?

Odkurzacz bezprzewodowy to poręczne i lekkie urządzenie Sprzątanie przy pomocy odkurzacza pionowego będzie dużo szybsze, a także praktyczniejsze, gdyż nie trzeba podłączać go do kontaktu. Będzie to bardzo przydatne zwłaszcza w większych mieszkaniach. Sporym atutem odkurzacza pionowego jest też jego niewielki rozmiar, dzięki nie zajmuje on dużo miejsca i łatwo można go przechowywać. Niektóre modele odkurzaczy bezprzewodowych można zamontować np. na ścianie.

Dzięki temu, że odkurzacz jest bezprzewodowy i nie trzeba go podłączać do kontaktu, odkurzanie będzie znacznie łatwiejsze. Na jednym ładowaniu możesz odkurzać przez kilkadziesiąt minut, co spokojnie pozwoli na odkurzenie całego mieszkania czy domu. Zapewnia to też znacznie większą swobodę odkurzania, a z urządzenia można korzystać także w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu, np. w samochodzie. Odkurzacze pionowe są też proste w obsłudze i przede wszystkim lekkie. Dzięki temu każdy poradzi sobie z ich obsługą. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, korzystając z odkurzacza bezprzewodowego, to opróżnienie pojemnika oraz naładowanie baterii.

Specjalna konstrukcja odkurzacza i wymienne końcówki sprawiają, że łatwo można odkurzyć nawet trudno dostępne miejsca. Odkurzanie przy pomocy odkurzacza pionowego pozwoli też na zachowanie lepszej postawy podczas sprzątania, gdyż nie wymusza on pochylonej pozycji. W niektórych modelach odkurzaczy jest też możliwość dostosowania jego wysokości do wzrostu.

Odkurzacz bezprzewodowy jest znacznie cichszy od odkurzacza tradycyjnego. Urządzenie jest nie tylko wygodne, ale także dokładnie odkurza. Urządzenie tego typu łatwiej też zachować w czystości. Odkurzacze pionowe to modele bezworkowe, ze zbiornikiem, który po zapełnieniu wystarczy tylko wyjąć i opróżnić.

Co warto wiedzieć przed zakupem odkurzacza pionowego?

Odkurzacze pionowe mogą pełnić wiele różnych funkcji: odkurzać podłogi i dywany, a także np. mopować. Przed wyborem najlepszego odkurzacza dla siebie warto zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy, i zdecydować się na odkurzacz, który najlepiej spełni swoją funkcję. W zależności od posiadanych w domu powierzchni dobrze też przemyśleć zakup różnych końcówek do odkurzacza, dzięki czemu będzie można łatwo dopasować pracę odkurzacza do swoich potrzeb. Odkurzacz może posiadać np. elastyczną końcówkę, którą łatwo będzie odkurzyć np. przestrzeń pod kanapą, długą wysuwaną końcówkę do odkurzania np. sufitu i usunięcia pajęczyn, końcówkę trójkątną do rogów, specjalną część do odkurzania samochodu, miękką ssawkę do kurzu i szczelinówkę, które łatwo odkurzy np. kurz z książek, a także np. mini elektroszczotkę, która świetnie poradzi sobie z sierścią. Niektóre modele odkurzaczy posiadają też szczotkę antyalergiczną, która zwalcza bakterie i alergeny. Warto również rozważyć model odkurzacza pionowego z odkurzaczem ręcznym, który można odłączyć od głównego urządzenia i odkurzyć w ten sposób np. samochód.

Kupując odkurzacz, warto wcześniej sprawdzić jego siłę ssania, a najlepiej przetestować odkurzacz jeszcze w sklepie, by przekonać się, jak zbiera zabrudzenia i czy dobrze poradzi sobie w naszym mieszkaniu. Konieczne trzeba też sprawdzić, czy wysokość odkurzacza będzie dla nas wygodna, a jego waga odpowiednia. Urządzenie nie może być dla nas zbyt ciężkie, gdyż wtedy trudno będzie z niego korzystać. Wybór odkurzacza zależy też od wielkości mieszkania i jego powierzchni. W przypadku dużego mieszkania warto wybrać model z większym pojemnikiem na kurz, tak aby być w stanie odkurzyć całe mieszkanie bez konieczności kilkukrotnego opróżniania pojemnika. Na rynku występują modele odkurzaczy z pojemnikiem na kurz o pojemności do 1,5 litra. Ważna będzie również długość pracy urządzenia po jego pełnym naładowaniu. W przypadku większych mieszkań trzeba się upewnić, że będziemy w stanie odkurzyć całe mieszkanie bez dodatkowego ładowania w trakcie pracy. Przydatne w odkurzaczach pionowych będzie też oświetlenie ledowe na elektroszczotce, dzięki któremu łatwiej będzie zobaczyć okruszki czy kurz i tym samym odkurzyć pomieszczenie jeszcze dokładniej.

Przede wszystkim natomiast należy pamiętać, że dobry odkurzacz to sprzęt, który jest solidnie wykonany z materiałów wysokiej jakości.