Jak zwiększyć wydajność środków czystości?

Jak zwiększyć wydajność środków czystości?

Trudne do usunięcia zabrudzenia wymagają nie tylko starannego czyszczenia, ale również skutecznych środków czystości. Wiele osób nie wie jednak, że wydajność detergentów zależy od ich zastosowania. Co można zrobić, aby chemia gospodarcza starczyła na dłużej? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Zakup sprawdzonych środków czystości

Coraz więcej konsumentów korzystających z domowych środków czystości zauważa, że produkty te często kończą się po kilku lub kilkunastu użyciach. Jest to spowodowane tym, że niektórzy producenci detergentów dostosowują ich skład do konsumentów i tego, jak ich używają. Dlaczego tak się dzieje?

Wynika to z faktu, że wśród wielu konsumentów na polskim rynku utarło się przekonanie o skuteczności sprzątania według zasady “im więcej, tym lepiej”. Można to uznać za błąd, który sprawia, że marnujemy nie tylko sam produkt, ale również pieniądze. Dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o zakup środków czystości ze sprawdzonego źródła. Gdzie można to zrobić? Ciekawą alternatywą dla produktów w supermarketach jest skorzystanie z oferty hurtowni chemii gospodarczej. Wiele z nich prowadzi działalność również online, co możesz zobaczyć tutaj: https://b2b.europedg.pl/. Dzięki temu można korzystać z niezawodnych detergentów bez wychodzenia z domu.

Dozowanie według zaleceń producenta

Wytwórcy detergentów tworzą oryginalne produkty tak, aby możliwe było osiągnięcie pożądanych efektów przy ich minimalnym zużyciu. Wspomnieliśmy już jednak, że producenci środków czystości zmieniają składy produktów w zależności od użytkowania przez klientów. Zabieg ten jest zauważalny szczególnie w środkach czyszczących, które są sprzedawane w naszych marketach. Niestety konsumenci często mają tendencję do używania większych ilości produktu, niż jest to konieczne. Aby zapobiec marnowaniu się składników, środki czystości kierowane na polski rynek mają delikatniejsze składy. Dlatego kluczem do zwiększenia wydajności środków czystości jest dokładne stosowanie się do wytycznych producentów.

Co można zrobić, aby chemia gospodarcza starczyła na dłużej?

Stosowanie odpowiednich narzędzi do sprzątania

Skuteczne sprzątanie to nie tylko odpowiedni wybór i stosowanie środków czystości, ale również odpowiedni sprzęt. Jest to o tyle istotne, że dobrze dopasowane narzędzia będą w stanie skutecznie zadbać o każdy rodzaj powierzchni. Jakie akcesoria wybrać, aby zwiększyć wydajność środków do czyszczenia? Należy zwrócić uwagę na m.in.:

  • Materiał — ścierki czy mopy powinny być wykonane z chłonnych i delikatnych materiałów, dzięki czemu skutecznie zwiększą działanie detergentów. Przykładowo, kafelki czy podłogi z drewna warto myć produktami z mikrofibry.
  • Wielofunkcyjność — narzędzia wielofunkcyjne nie tylko oszczędzają miejsce do przechowywania, ale także ułatwiają sprzątanie. Wykorzystywanie różnych końcówek np. w odkurzaczach pozwala lepiej usuwać zabrudzenia z wykorzystaniem środków czystości.
  • Wysoka jakość — sprzęt do sprzątania powinien być wytrzymały podczas intensywnego szorowania czy czyszczenia trudnych zabrudzeń. Dzięki temu praca przebiegnie szybciej i bez nadmiernego stosowania chemii.

W tym miejscu należy wspomnieć, że na wydajność chemii domowej pozytywnie wpływa stosowanie odpowiednich technik sprzątania. Zanim zaczniemy czyszczenie, warto dokładnie zaplanować etapy prac, od sprzątania “na sucho” jak ścieranie blatów, zamiatanie i odkurzanie, do sprzątania “na mokro” w postaci mycia podłóg, czy powierzchni w łazience.