Jak dobrać nowoczesne baterie do łazienki

Jak dobrać nowoczesne baterie do łazienki

Piękna i funkcjonalna. Niewątpliwie taka powinna być nasza łazianka. Zanim jednak osiągniemy taki efekt, konieczne jest odpowiednie dopasowanie do siebie różnych elementów. Jednym z kluczowych są baterie łazienkowe. Zarówno baterie umywalkowe jak i baterie prysznicowe. Wybór na rynku jest bardzo duży i każdy bez problemu znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb.

Na co zwrócić uwagę wybierając armaturę?

Oczywiście baterie łazienkowe muszą pasować do stylu naszej łazienki. Dostępnych na rynku jest wiele baterii pasujących do łazienek w stylu retro, minimalistycznych jak i nowoczesnych. W ostatnim czasie dużą popularność zyskują baterie kolorowe.

Oprócz wyglądu ważne są również parametry techniczne. Poniżej elementy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając baterie umywalkowe (szeroki wybór znajdziesz tutaj: https://www.ceneo.pl/Baterie_lazienkowe/Rodzaj:Umywalkowe.htm) jak i prysznicowe.

Głowica jest jednym z elementów, które decydują o trwałości baterii. Zdecydowanie nie należy wybierać głowic wykonanych z tworzywa sztucznego. Najtrwalsze i najlepsze są głowice ceramiczne. Przekłada się to oczywiście na cenę baterii. W tym wypadku nie warto oszczędzać i lepiej postawić na droższe technologie.

Drugim ważnym elementem jest korpus wraz z wylewką. Dobrze jeżeli wylewka wyposażona jest w perlator. Urządzenie to napowietrza wodę, dzięki czemu mamy wrażenie, że lecie więcej wody niż w rzeczywiście wypływa. Korpus powinien być wykonany z trwałych materiałów.

Warto również zwrócić uwagę na różne dodatki, które ułatwiają nam życie jak np. panele dotykowe oraz rozwiązania pozwalające ograniczyć zużycie wody.

Inne przydatne funkcje w baterii:

Jeżeli wybieramy baterię do wanny, to ważnym elementem będzie wydajność przepływu. Im będzie ona wyższa, tym szybciej uda nam się przygotować sobie kąpiel.

W przypadku baterii prysznicowej bardzo przydatną funkcją jest ogranicznik przepływu. Pomaga to oszczędzać wodę i ustawić strumień wody pod natryskiem, jaki nam odpowiada. Bardzo szeroki wybór baterii znajdziecie na stronie https://www.ceneo.pl/Baterie_lazienkowe/Rodzaj:Prysznicowe.htm.

Kolejnym przydatnym dodatkiem jest termostat w baterii. Gwarantuje on zarówno wyższy komfort użytkowania jak i oszczędność wody. Termostat automatycznie ustawia nam konkretną temperaturę wody.

Baterie łazienkowe do wanny

Wybór baterii wannowych jest bardzo duży. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są baterie montowane do ściany. Są to baterie natynkowe lub podtynkowe. W przypadku nowoczesnych łazienek sprawdzają się baterie montowane na obudowie wanny. Tego rodzaju baterie prezentują się bardzo okazale.

W przypadku wanny wolnostojącej bardzo ciekawie prezentują się elementy armatury do montażu w podłodze. Jest to bardzo elegancki i stylowy dodatek.

Dobór baterii do umywalki

Dobierając baterię do umywalki, bardzo ważnym parametrem jest długość wylewki i wysokość baterii. Te dwa parametry mają bardzo duży wpływ na komfort korzystania z umywalki. Należy tak je dobrać, aby wypływająca woda z wylewki nie uderzała o misę i się nie rozpryskiwała po całej łazience. Oczywiście wylewka musi być na takiej wysokości, aby spokojnie można było umyć pod nią ręce.

Baterie łazienkowe muszą spełniać kilka funkcji. Najlepsze są takie, które są bezpieczne, ładne, funkcjonalne i trwałe. Podczas projektowania nowej łazienki jak i podczas remontu warto postawić na wysokiej klasy produkty. W przypadku baterii oszczędność może okazać się bardzo złudna. Awaria baterii to po pierwsze konieczność wzywania hydraulika, a po drugie potrzeba wymiany baterii.

Jednym z niezbędnych elementów podczas montażu są specjalne złączki, które znajdziecie na stronie https://www.ceneo.pl/Akcesoria_do_hydrauliki/Rodzaj:Zlaczki.htm. Pomagają one w montażu rur i baterii.

Na zakończenie

Więc jaka armatura jest najlepsza do łazienki? Funkcjonalność, trwałość i design. Te trzy elementy sprawią, że bateria będzie służyła nam długi czas. Szukając konkretnej baterii najlepiej jest postawić na producentów znanych i uznanych. To najlepsza gwarancja trwałości naszej baterii.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.