Błędy podczas sprzątania łazienki

Błędy podczas sprzątania łazienki

Sprzątanie łazienki to jedno z domowych obowiązków, które musimy wykonywać niemal codziennie, więc nie powinno nam to zająć zbyt dużo czasu. Jednak przy sprzątaniu bardzo często popełniane są błędy w sprzątaniu każdego pomieszczenia. Nie powinno tak być, zwłaszcza ze względów higienicznych. Znając każdy błąd w sprzątaniu w łazience, następnym razem, gdy pójdziemy posprzątać ten pokój, postąpimy odpowiednio.

Zobacz też: jak często sprzątać.

Jak sprzątać łazienkę – procedura sprzątania łazienki

Jeśli sprzątanie domu jest zazwyczaj dość żmudnym zadaniem, to uczucie to potęguje się, gdy zaczynamy sprzątać łazienkę , zdarza się to każdemu z nas. Aby wyniki były jak najbardziej zadowalające, ważne jest, aby uniknąć niektórych błędów. Dowiedz się, jakie są 4 najczęstsze błędy w sprzątaniu łazienki, a wyeliminujesz wszelkie ślady brudu.

Zaniedbujesz wilgoć ?

Jednym z najczęstszych błędów, jakie popełniamy zwykle podczas sprzątania łazienek, jest niedostateczne wietrzenie tej przestrzeni po kąpieli. W tym sensie ważne jest, aby włączyć wentylator wyciągowy tuż przed wejściem pod prysznic, aby przewietrzyć, zapobiec pojawieniu się pleśni i wyeliminować wilgoć. Jeśli w Twojej łazience nie ma wentylatora wyciągowego, wystarczy uchylić okno przed codziennym prysznicem. Nie dbanie o wilgotność oznaczałoby nieeliminowanie nieprzyjemnych zapachów w łazience , które uniemożliwiałyby jej użytkowanie. A także, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci w najdalszych zakątkach łazienki, zalecamy stosowanie ściągaczki po kąpieli. W ten sposób zapewnisz, że płytki będą wolne od pleśni.

Używasz jednego produktu do czyszczenia łazienki ?


Wbrew pozorom fakt, że łazienka to niewielka przestrzeń, nie oznacza, że ​​do czyszczenia wszystkich powierzchni musimy użyć jednego produktu . I to jest to, że każda konkretna część łazienki wymaga konkretnego produktu do czyszczenia. Na przykład wannę i kafelki znacznie czyści się środkiem zapobiegającym osadzaniu się kamienia w sprayu, a do mycia okien i parawanów lepiej jest użyć płynu do mycia szyb, nawet odrobiny wody z dodatkiem białego octu czy amoniaku . W przypadku toalety zaleca się użycie silnego środka czyszczącego w celu usunięcia wszelkich zabrudzeń, takich jak wybielacz, amoniak lub jakikolwiek inny środek czyszczący do czyszczenia toalety

Wkładasz szczotkę toaletową z powrotem do uchwytu


Jeśli właśnie wyczyściłeś toaletę za pomocą szczotki, prawdopodobnie popełniłeś ten błąd tysiąc razy: włożenie szczotki z powrotem do uchwytu natychmiast po wyczyszczeniu toalety. Cóż, od teraz nie powinieneś robić tego ponownie, ponieważ zawierając wodę i wilgoć, tworzysz bardzo korzystne podłoże hodowlane wspierające proliferację wszystkich rodzajów bakterii. Dlatego najlepszą opcją jest, aby po zakończeniu czyszczenia toalety umieścić szczotkę w poprzek deski sedesowej, aby cała woda do niej kapała. Po całkowitym wyschnięciu szczoteczkę można odłożyć z powrotem do uchwytu.

Zapominasz o zasłonie prysznicowej


Czasami wydaje nam się, że gruntowne sprzątanie łazienki to tylko czyszczenie wanny, toalety, umywalki, luster i podłogi, a zapominamy o czymś fundamentalnym: praniu zasłony prysznicowej. Zasłona ta ma tendencję do gromadzenia znacznych ilości pozostałości, zwłaszcza w dolnej części, ponieważ podczas każdej kąpieli ma bezpośredni kontakt z wodą i mydłem, co powoduje powstawanie plam pleśni. Z tego powodu zasłonę prysznicową należy prać w pralce co tydzień, zawsze gorącą wodą i na programie do delikatnych ubrań

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.