Jak wykorzystać stare ubrania

Jak wykorzystać stare ubrania

Masz dość szafy pełnej ubrań, których już nie nosisz, a jednak żałujesz, że się ich pozbyłeś? Dowiedz się, jak możesz wykorzystaćstare ubrania. Co można zrobić ze starych ubrań, jakie sztuczki użyć, aby Twoje stare ubrania mogły zostać użyte ponownie. Nie wyrzucaj ubrań, których już nie używasz, ponieważ można je wykorzystać do przekształcenia ich w nowe ubrania, a nawet do przeprojektowania domu za pomocą kilku sztuczek, o których opowiemy poniżej. Nawet możliwość ponownego użycia tych ubrań do sprzątania domu będzie jak dar z nieba. Oddaj swoje stare ubrania do recyklingu i daj im drugą szansę, której nie będziesz żałować.

Jak wykorzystać stare ubrania – co można zrobić ze starych ubrań

Jeśli lubisz kupować ubrania w każdym nowym sezonie , prawdopodobnie Twoja szafa jest pełna używanych ubrań z innych lat, których już prawie nie nosisz. W dzisiejszych czasach technika recyklingu tekstyliów jest bardzo modna i oprócz tego, że jest bardzo praktyczna, może stać się dla Ciebie ekscytującym hobby. Jeśli nie chcesz pozbyć się starych ubrań, możesz je ponownie wykorzystać, korzystając z kilku prostych pomysłów, które przedstawimy poniżej.

Przekształć i ulepsz stare ubrania

Zawsze, gdy masz w szafie nadmiar ubrań, możesz pomyśleć o podarowaniu drugiej szansy tym ubraniom, których już nie nosisz . Filozofia upcyklingu to taki rodzaj recyklingu, który przekształca zdewaluowany element w inny o większej wartości. Możesz zapisać się na kurs kreatywnego recyklingu tekstyliów i dowiedzieć się, jak ulepszyć swoje ubrania, aby móc je ponownie nosić i wyglądać jak nowe. Odkryj najlepsze sztuczki do recyklingu starych dżinsów i niczego nie wyrzucaj. Brakuje Ci miejsca? Nie masz szafy? Dowiedz się, gdzie położyć wszystkie ubrania i nigdy więcej nie myśl o pozbyciu się czegokolwiek.

Co można zrobić ze starych ubrań – meble tapicerowane i inne przedmioty w domu

Jeśli masz stare, poplamione lub po prostu niemodne sukienki, prawdopodobnie zostały one pozostawione w głębokim kącie Twojej szafy i nigdy więcej ich nie założysz . Jeśli jednak lubisz tkaniny i wzory, te ubrania mogą być używane do tapicerowania mebli lub innych przedmiotów, takich jak poduszki, lampy lub ramki do zdjęć.

Możesz pokryć na przykład lampę, wykorzystując resztki tej sukienki, której już nie nosisz, używając odrobiny specjalnego kleju do tkanin. Lub też pudełka, w których trzymasz w domu wszelkiego rodzaju przedmioty, mogą być wyłożone tkaniną z ubrań, których już nie używasz.

Patchwork

Jeśli lubisz patchworkowe koce , tkaniny ze starych ubrań są idealnymi skrawkami do wykonania tego typu rękodzieła. Możesz również wykonać patchwork, aby stworzyć piękne i oryginalne poszewki na poduszki, poduszki, narzuty, torby, a nawet nowe ubrania.

Stwórz pasek lub krawat

Resztki pozyskiwane ze starych ubrań mogą być idealnym elementem do stworzenia ładnego paska , który rozjaśni każdą sukienkę, a także do stworzenia zabawnego krawata do męskiego garnituru.

Aby stworzyć pasek, wystarczy wziąć dany element garderoby i wyciąć pasek materiału, który jest dłuższy niż obwód talii. Musisz zrobić wokół niego rąbek i możesz go ozdobić cyrkoniami lub efektownymi kwiatami. Możesz również zakryć opaski dziecięce dla dziewczynek tymi starymi ubraniami, których już nie nosisz.

Przerabianie starych ubrań na ściereczki do czyszczenia

Jednym z najbardziej klasycznych sposobów recyklingu ubrań, których już nie nosisz, jest robienie z nich szmat do czyszczenia . Wystarczy pokroić ubrania na kawałki o różnych rozmiarach, które posłużą do czyszczenia okien, luster lub innych mebli w domu.

Co można zrobić ze starych ubrań – nowe zabawki

Jeśli użyjesz swojej wyobraźni, odkryjesz, że możesz stworzyć bardzo ładne zabawki dla swoich dzieci z tych ubrań, których już nie nosisz . Możesz zrobić zabawne lalki, a nawet urocze sukienki dla lalek.

Niektóre ubrania, które wydają się nieco staromodne, mogą mieć nowy, bardziej nowoczesny charakter, po prostu dodając odrobinę koronki, perełki na szyjach lub zmieniając długą spódnicę w ładną krótką sukienkę, możesz uzyskać wszystko, co chcesz . Jeśli użyjesz swojej wyobraźni .