Samodzielny masaż na cellulit

Samodzielny masaż na cellulit

To nagromadzenie tkanki, które objawia się w postaci guzków, sprowadza nas na ulicę goryczy. Cóż, w momencie, gdy o tym mówimy, wiemy, że mamy na myśli cellulit i oczywiście może on pojawić się w różnych częściach ciała.

Dlatego musimy z tym walczyć wykonując automasaże na cellulit. Co prawda są bardzo pomocne, ale oprócz nich musimy zdecydować się na konkretne kremy i stosować zbilansowaną dietę, której też nie może zabraknąć. Skoro więc musimy iść krok po kroku, zaczniemy od masaży, abyś wkrótce zobaczył najwspanialsze efekty. 

Dlaczego masaże są skuteczne?

Można powiedzieć, że cellulit nie jest rzeczą łatwą do usunięcia z naszego organizmu, to prawda. Dlatego im szybciej zahamujemy, tym lepiej. Oprócz picia dużej ilości wody i zbilansowanej diety, masaże.Trzeba powiedzieć, że cellulit wcale nie jest taki prosty, żeby zniknął z naszego życia, to prawda. Stąd im szybciej zahamujemy, tym znacznie wyżej.

Oprócz picia dużej ilości wody i zbilansowanej diety, masaże nadal należą do najlepszych pomysłów. Ponieważ to, co zrobią, to zoptymalizowanie krążenia krwi w każdym leczonym obszarze, co spowoduje drenaż limfatyczny. To, czego wymagamy, to brak retencji płynów i to jest częścią samego masażu. Za to, że już wcześniej pożegnamy się z toksynami i to zawsze dobry znak. 

Zawsze złuszczaj skórę i wybieraj konkretne produkty

Są to dwa ogromne kroki przed rozpoczęciem rozwoju. Złuszczanie skóry jest zawsze wymogiem, niezależnie od tego, czy mamy cellulit, czy nie. Dzięki temu, że martwe komórki pozostaną na uboczu, a skóra stanie się bardziej miękka i wyjątkowa. Poza tym, jeśli zrobisz to przed masażem (raz w tygodniu będzie więcej niż wystarczający), przygotuje do tego skórę. Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest wybór zawsze i przez cały czas dla określonych pozycji.

Jak wykonać skuteczny automasaż na zbuntowany cellulit na nogach

  • Zaczniemy od pierwszej części i wściekłości od stóp do kolan. Ruchy w każdej części będą zawsze i przez cały czas wznoszące . Zaciskasz ręce i knykciami lekko naciskasz po obu stronach nogi. Ruchy, oprócz wywierania nacisku, muszą być okrężne.
  • Tylko w okolicy kolana, ponieważ jest mniej gruba, najlepiej masować ją opuszkami kciuków. Kontynuując zataczanie kręgów i wchodząc jeszcze trochę w górę.
  • Górną część ud musimy jeszcze bardziej zintensyfikować masaż. Przede wszystkim dlatego, że tam zwyczajowo koncentruje się problem cellulitu jeszcze bardziej. Jeśli zauważysz, że nie masz takiej intensywności w dłoniach, jak byś chciał, zawsze możesz zdecydować się na drewniany masażer, który jest znacznie częstszy.

Obszar bioder i brzucha

W tej sekcji możesz połączyć dwa ruchy. Z jednej strony będą to te okrężne, a z drugiej te, które polegają na wygładzeniu skóry . Sposób na przełączanie dla większego efektu. Okrągłe lepiej sprawdzają się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a po wykonaniu zmieniamy na te o nazwie z efektem wygładzającym i polegające na wykonywaniu go otwartymi rękami. Na biodrach możesz również zdecydować się na kostki, które będą ćwiczyć większą siłę. 

Ile razy powinnam powtarzać masaże na cellulit?

Jak widać, na większości ciała można naprzemiennie te masaże wykonywać knykciami, opuszkami palców lub otwartymi dłońmi w celu uzyskania efektu wygładzenia. Ale w tym momencie pytanie brzmi, ile razy trzeba powtórzyć, aby zobaczyć efekty. Wspaniale byłoby wykonywać to codziennie, a jeśli masz czas rano i wieczorem, tym lepiej. Już niedługo zobaczysz efekty dzięki tym automasażom na cellulit!

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.